Kaip padėti vienišai draugei jaustis geriau

Dainininkės Demi Lovato ir Selena Gomez – geriausios draugės nuo vaikystės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Dainininkės Demi Lovato ir Selena Gomez – geriausios draugės nuo vaikystės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-05-23 21:51
AA

Greičiausiai kiekvienas žmogus kada nors gyvenime susiklosčius tam tikroms aplinkybėms – skyrybos, artmimojo mirtis, darbo praradimas ir pan. – yra jautęsis vienišas ir liūdnas. Tačiau dažnai tokiai blogai nuotaikai užklupus šalia esantį žmogų, visi netikėtai „suserga amnezija“ ir nebeprisimena, ko patiems trūko tokiomis akimirkomis. Psichologas Robertas Weissas pataria, kaip padėti vienišai draugei, kurios niekaip neapleidžia liūdnos mintys, rašo „Oprah“.

Vakarienė ir kinas. Kai kurie žmonės jaučiasi tokie vieniši, kad kartais net sunku juos prakalbinti. Jei pakviesite savo draugę kartu nueiti į kiną ar koncertą, tai bus puiki tema aptarti vakarienės metu.

Palydėkite pas gydytoją. Tyrimai rodo, kad gydytojams vienišus žmones gydyti yra sunkiau negu tuos, kurie turi šeimos palaikymą, jaučia, kad jų sveikata kažkam rūpi. Jeigu draugė turi kokių nors sveikatos problemų, palydėkite ją pas gydytoją – jai bus ir drąsiau, ir parodysite, kad ji jums rūpi.

Neatšaukite susitikimų. Pasistenkite neatšaukinėti planų ar keisti jų paskutinę minutę. Vienišiems žmonėms susitarimas labai daug reiškia. Staiga susitikimą atšaukus ar atidėjus jie pasijaučia taip, tarsi jūs atradote įdomesnę kompaniją ir kone išsigelbėjote nuo nuobodaus susitikimo.

Palaikykite ryšį. Parašykite draugei žinutę, taip parodysite, kad jos neužmiršote. Jeigu internete radote kokį nors smagų filmuką, nuotrauką ar straipsnį, nusiųskite draugei – ji supras, kad norite pasidalinti geromis emocijomis, pakelti nuotaiką, prajuokinti.

Nepalikite vienos vakarėlyje. Mintis išsivesti draugę į vakarėlį, pabūti tarp žmonių yra gera. Tačiau jei visą vakarą bendrausite su kitais vakarėlio svečiais, jūsų draugė pasijus tik dar blogiau negu prieš tai. Jeigu esate kartu didesnėje kompanijoje ir matote, kad draugė jaučiasi nedrąsiai, pastebite, kad liko viena, pašnekinkite ją, užveskite tokių temų, kuriomis galėtų pasisakyti ir ji.

Įtikinkite, kad gerai laiką galima leisti ir vienai. Eiti į kiną ar kavinę vienam visada atrodo šiek tiek baugu. Žmonės bijo, kad kiti pagalvos, jog jie tokie beviltiški, kad visai neturi draugų. Tačiau tai netiesa – pasistenkite įtikinti draugę, kad puikiai laiką galima praleisti ir vienai pačiai, ir nėra ko dėl to gėdytis. Juk kartais taip smagu nueiti į kokį nors lėkštą filmą arba kaip tik tokį, kur galima nubraukti ašarą niekam nematant, o ir knygą skaityti smagiau parke ar kavinėje, gurkšnojant skanią arbatą.

Ne visada trečias nereikalingas. Jeigu jūs turite antrąją pusę, tai nereiškia, kad negalite laiko leisti trise – su mylimuoju ir drauge. Jei jūsų vaikinas ar vyras tam neprieštarauja, galite pasikviesti ją į svečius ir kartu pažiūrėti filmą, išgerti vyno ar kaip kitaip praleisti ramų savaitgalio vakarą.