Kaip paruošti odą prieš vestuves? Gidas ne tik nuotakoms

Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė / Tomo Adomavičiaus nuotr.
Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė / Tomo Adomavičiaus nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Į kiek vestuvių buvote pakviesta šiemet? O gal šią vasarą – jūsų pačios didžioji diena? Šventės metu atrodyti nuostabiai norime visos, tad susitikome su Neringa Čukiniene, viena garsiausių šalies vizažisčių. Pasak jos, galutinis vestuvinio makiažo rezultatas priklauso nuo to, kaip gerai pasirūpinta pačia oda.

Sveika, Neringa. Pakalbėkime apie tai, kaip paruošti odą vestuviniam makiažui. Kokias odos būkles pastebi, kai klientė ateina bandomajam makiažui – kas gerai, kas blogai?

Bene dažniausiai susiduriu su klientėmis, turinčiomis persausėjusią odą. Kai oda yra dehidratuota, ant jos prastai gula pudra, ji per stipriai sukimba su odos paviršiumi ir kiekvienas odos netobulumas matosi dar ryškiau, toninio kremo sluoksnis atrodo sunkesnis. Būtent tai manęs labiausiai ir netenkina. Juk akis galima labai gražiai padažyti, išryškinti ar sušvelninti priklausomai nuo asmenybės, kurią tu nori atskleisti. O štai sveika, graži, švytinti oda yra ne tik vizažo meistro nuopelnas, bet ir pačios klientės darbo vaisius.

Kita problema, kurią pamatau atėjus bandomąjam makiažui ir ypač esant karštesniems orams – išsiplėtusios poros ir pagausėjęs odos sebumo išsiskyrimas. Kartais šią problemą paskatina pačios merginos, norėdamos sumažinti odos blizgumą, jos nebenaudoja net elementaraus drėkinamojo kremo! Reikia nepamiršti, kad drėkinimas spuogelių kilimo neskatins. Priešingai, jei tavo oda linkusi į spuogelius, o tu iš jos atimi dar ir drėkinimą, tuomet oda drėgmės trūkumą bando kompensuoti padidindama sebumo sekreciją, odos paviršius pradeda šerpetoti. To rezultatas – dar blizgesnė, besikemšanti, šerpetojanti oda. Pasirinkite lengvos konsistencijos drėkinantį, bet tuo pačiu ir poras koreguojantį kasdieninį kremą.

Taip, tinkama odos priežiūra pagerina makiažo laikymąsi ir palengvina vizažo meistrų darbą. Tačiau juk kad ir kiek skaistintumėme, gražintumėme odą, makiažo metu ji paslepiama po nemažu dekoratyvinių priemonių sluoksniu. Tad kiek iš tikrųjų odos būklė nulemia galutinį makiažo rezultatą?

Viskas priklauso nuo makiažo meistro ir jo braižo. Kalbant apie mano stilistiką, atlikus makiažą, oda išlieka gaivi, spindinti, 'gyva'. Būtent todėl ir pastaruosiuse savo master class seminaruose skyriau nemažą laiko dalį pasakojimui apie odos priežiūrą, jos paruošimą ir įtaką galutiniam makiažo rezultatui.

Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė
Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė / Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Manęs nedomina dešimt sluoksnių priemonių ant odos – man įdomu, ką aš matau, kai kėdėje sėdi klientė su apnuoginta veido oda ir kaip galime pagerinti būklę makiažo pagalba. Visada pabrėžiu, kad svarbiau yra neutralizuoti problemą, o ne uždengti ją. Bet kad ir kaip gerai atlieki makiažą, kad ir kokius nuostabius produktus tu turi, rezultatas neatrodys idealiai, jei pati oda nebus geros būklės. Taigi vyksta tiek būsimos nuotakos darbas namie, tiek mano makiažo galia – bendradarbiavimas duoda pačius geriausius rezultataus.

Beje, būtent per savo seminarų ciklą man ir pavyko susirinkusiems dalyviams pademonstruoti odos ruošybos svarbą. Modelis pasižymėjo veido raudoniu. Beje, pastaruoju metu ypatingai didelė problema tapo raudona, rozacėjos kamuojama oda. Tad modelio veidui panaudojus pritaikytą serumą, kremą, parinkus tinkamą korekcinę makiažo bazę, raudonas odos atspalvis po keletos minučių buvo neutralizuotas, o veido odos nebereikėjo dengti storu pudros sluoksniu stengiantis tiesiog paslėpti problemą. Atrodo jau tiek metų turime galimybę kosmetikos priemonėmis patobulinti savo išvaizdą, ir tokią galybę tų priemonių, bet kartais užmiršta lieka elementari tiesa ir esminės taisyklės. Dėl to džiaugiuosi, kad galiu savo klientėms ir mokinėms patarti, kaip palengvinti sau darbą su problemine oda.

Kokius odos priežiūros žingsnius rekomenduoji savo klientėms?

Priklauso nuo klientės, jos galimybių bei laiko iki renginio ar šventės. Jei tik yra laiko, siūlau kosmetologo konsultaciją, kur specialistas išanalizuotų odos būklę ir padėtų suprasti individualius jos poreikius. O esminiai žingsniai – teisingas odos valymas, periodinis šveitimas ir drėkinimas – yra būtini ne tik prieš vestuves. Todėl savo klientėms likus savaitei iki vestuvių visada rekomenduoju pradėti ruoštis namuose ir prisiminti šiuos pamatinius odos priežiūros akcentus, kuriuos jos kartais būna primiršę.

Tarkime, iki vestuvių liko vos savaitė ar dvi. Kokios priemonės gali tikrai efektyviai pagerinti odos kokybę bei padidinti odos drėgmės lygį iki vestuvių?

Tai intensyvios priežiūros priemonės – serumai, kaukės, vienkartinės lakštinės kaukės. Pastarąsias aš apskritai rekomenduoju prieš bet kokį makiažą – tai greita, patogu, o klientei nereikia nusipirkti iš karto viso kremo ar serumo indelio. Būsimoms nuotakoms tokią kaukę visada liepiu užsidėti arba vestuvių rytą arba iš vakaro. Hialurono rūgštimi prisotintos kaukės labai gražiai paputlina veido odą ir paruošia makiažui.

Bet prieš drėkinimą visada rekomenduoju ir šveitiklius. Mano favoritas yra šveitiklis-kaukė, kuri pašalina negyvų ląstelių sluoksnį, o po to ima putoti ir prisotina ląsteles deguonimi – atskleidžiamas švarus odos paviršius ir ji tampa skaistesnė.

Jeigu įmanomi serumai – naudojame juos. Pvz. hialurono rūgšties koncentratus. Vitaminas C – absoliutus wow odos švytėjimui išgauti. Tik reikia žinoti, jog ne visi vitaminai C yra vienodi. Efektyviausias sprendimas – gryno vitamino C milteliai, kurie su likusiomis veikliosiomis serumo medžiagomis sumaišosi prieš pat naudojimą. Tuomet šis vitaminas yra aktyviausias, jis suteikia greitą efektą – pagerėja bendra odos būklė, ji tampa skaisti ir švytinti. O juk dažniausiai ir būna reikalingas greitas efektas. Beje, tam tinka ne tik serumai, bet ir veidą šviesinančios kreminės kaukės.

Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė
Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė / Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Nuotakos dažniausiai nebūna labai brandžios – tai daugiausiai jaunos merginos, pradedančios savo gyvenimo kelią.

Būna! Tikrai būna. Visai neseniai turėjau labai brandžią nuotaką. Beje, vestuvės - šventė ne tik jaunajai. Jų metu atrodyti gražiai bei šventiškai nori visos – mamos, tetos, kitos brandesnio amžiaus viešnios.

Tad ką rekomenduoji brandesnio amžiaus nuotakoms atlikti prieš vestuves?

Susiduriame su raukšlelėmis bei odos suglebimu. Todėl kelis mėnesius prieš šventę, rekomenduojamos injekcijos, biorevitalizacija, mezoterapija ir panašios procedūros. Iš vidaus gyvybinga oda atsidėkoja ir gražiu paviršiumi bei sveika išvaizda, todėl makiažas atrodo puikiai, mažiau ryškėja mimikos ir kitos raukšlės.

Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė
Kaip paruošti odą prieš vestuves? Pataria Neringa Čukinienė / Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Bet tam jau reikalingas ilgesnis laiko tarpas...

Lietuvoje populiaru vestuvėms ruoštis metai prieš jas. Suknelės, vizažistai, plaukų stilistai – visa tai yra parinkta ir suplanuota bent pusė metų prieš šventę. Tad laiko procedūroms tikrai yra pakankamai.

Kita vertus, yra procedūrų, kurioms nereikia ilgo laikotarpio rezultatams pasiekti. Kalbu apie odą patempiančią krioterapijos procedūrą – ją rekomenduoju diena ar pora dienų prieš vestuves. Tai neinvazinė procedūra, jokių injekcijų ar panašiai – oda tiesiog veikiama šaldančiu aplikatoriumi, kurio pagalba odos temperatūra sumažinama per 18 laispnių, suintensyvėja kapiliarų susitraukimas bei išsiplėtimas, todėl oda gauna daugiau deguonies, skaistėja, oda akyse tampa stangresnė, išryškėja veido ovalas.

Neringa, ačiū tau už pasidalinimą patirtimi!