Kaip per šventes nepriaugti svorio

Velykų stalas / Fotolia nuotr.
Velykų stalas / Fotolia nuotr.
2016-03-27 14:00
AA

Kaip mėgaujantis visais švenčių malonumais nepriaugti nė kilogramo? Daugeliui mūsų tai – didžiulis iššūkis ir „misija neįmanoma“. Tad ką daryti?

Neapgaudinėkite savęs

Visada pasižadate, kad per šventes maitinsitės protingai. Ir kas iš to išeina? Iš pradžių įsidedate į burną nedidelį kepsnio gabalėlį, paskui kitą („juk labai skanu!“). Pasiderėjusi su savimi („verčiau nevalgysiu saldumynų“), atsipjaunate dar truputį. Paskui ateina eilė saldumynams, o juos ragaudama savo ketinimus į burną neimti saldėsių būnate pamiršusi.

Kodėl daugelis mūsų, vos pamačiusios gėrybėmis nukrautą stalą, nutildo sąžinės balsą ir ima valgyti viską iš eilės? Kaip nepamiršti vaišintis protingai?

Patarimai jums

  • Neužtenka pasižadėti, kad vakarėlyje valgysite su saiku. Tie pažadai turėtų būti konkretesni, nes tokių lengviau laikytis. Pavyzdžiui, ruošdamasi į svečius, tvirtai nuspręskite, kad ragausite (būtent ragausite!) tik penkių patiekalų.
  • Išmokite skirti tikrą alkį nuo pagundos valgyti todėl, kad akys mato. Stenkitės ilgai neužsibūti prie vaišių stalo: bendraukite su tais, kurie tuo metu nevalgo.
  • Būkite itin apdairi gerdama alkoholinius gėrimus! Alkoholis žadina apetitą ir yra labai kaloringas, nė nekalbame apie jo žalą sveikatai. Net vienos taurės vyno užtenka, kad pamirštumėte visus sau duotus pažadus nepersivalgyti.
  • Nepamirškite, kad skaniausias – pirmasis gabaliukas. Penkto pyragaičio skonio galite visai nebejausti. Turėkite tai galvoje sėsdami prie vaišių stalo.
  • Mandagumas - geras dalykas, bet ne visada. Blogai, jei sutinkate suvalgyti gabalėlį pyrago tik todėl, kad neįžeistumėte jį kepusios mamos ar anytos. Vertėtų išmokti maloniai, nieko neįžeidžiant atsisakyti.

Daugiau patarimų, kaip nepriaugti svorio per šventes, ieškokite 12-ajame „Ji“ žurnalo numeryje!

Žurnalas „Ji“ (12 Nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.