Kaip pratampyti basutes?
Basutės – tai avalynė, be kurios dažna moteris neįsivaizduoja karštojo metų laiko. Ir visai ne be reikalo! Dėl atviro dizaino basutės leidžia odai kvėpuoti, apsaugo nuo diskomforto, kuris atsiranda, pėdai pradėjus prakaituoti, bei puikiai dera prie lengvų, vasarinių drabužių. Visgi, greičiausiai kiekviena moteris yra atsidūrusi situacijoje, kai paavėjusi basutes ilgesnį laiką, supranta, jog jos yra šiek tiek per ankštos. Kyla klausimas, ką tokiu atveju daryti – atsisveikinti su avalyne, o galbūt yra stebuklingas būdas, leidžiantis šią problemą išspręsti? Apie visa tai ir dar daugiau – kaip tik šiame straipsnyje!
Išsiaiškinkite, iš kokios medžiagos pagamintos basutės
Labai svarbu suprasti, jog tai, ar basutes galima pratampyti, bei kokį būdą tam reikėtų pasirinkti, priklauso nuo medžiagos, iš kurios avalynė yra pagaminta. Kiekvienai iš jų gali būti taikomas vis kitoks pratampymo metodas. Tarkime, natūralios odos avalynė - daugelio žmonių mėgstamas pasirinkimas būtent dėl to, jog laikui bėgant ji idealiai prisitaiko prie pėdos formos. Net jei ir norisi pagreitinti šį procesą, yra ne vienas būdas, padėsiantis tai padaryti. Tuo tarpu, sintetinių medžiagų basutes gali būti kur kas sudėtingiau pratampyti. Net ir pavykus tai padaryti, basutės gali nebeišlaikyti savo formos. Tad, su šia avalyne reikėtų elgtis itin atsargiai ir lėtai, apsišarvuojant kantrybe.
Basučių pratampymo būdai
Jei avėdama basutes jaučiate diskomfortą ar nuo vaikščiojimo atsirado pūslės ant pėdų, rekomenduojame nebesikankinti ir imtis veiksmų! Nors įsigyti naują basučių porą visuomet yra gera idėja, tačiau čia pateiksime keletą pratampymo būdų, kuriuos verta išbandyti, siekiant, jog turimos basutės taptų kur kas patogesnės ir geriau atitiktų jūsų pėdos formą.
Avėkite basutes namuose
Kaip bebūtų keista, vienas veiksmingiausių būdų pratampyti basutes yra ne kas kita, o jų avėjimas. Ypatingai jis pasiteisina tuo atveju, jei jūsų turima avalynė yra pagaminta iš natūralios odos ar zomšos. Avėdami basutes, pasivaikščiokite po namus bent porą valandų per dieną. Nė nepastebėsite, kaip po kelių tokių kartų, basutės idealiai priglus prie jūsų pėdos. Žinoma, norėdami apsaugoti pėdas nuo pūslių atsiradimo, mūvėkite storas kojines, kurios sumažins basučių trynimą.
Šaldymas
Galbūt nustebsite, tačiau dar vienas geras būdas pratampyti avalynę – jos šaldymas. Nors šis metodas tinka kiek uždaresnio modelio basutėms, tačiau gali būti naudojamas avalynei, pagamintai iš bet kokių medžiagų. Viskas, ką reikia padaryti, pasiruošti du sandarius maišelius ir juos pripildyti vandeniu. Tuomet kiekvieną iš jų įdėti į batų vidų ir basutes su vandens maišeliais atsargiai patalpinti šaldymo kameroje. Kadangi šaldamas vanduo plečiasi, tai padės švelniai pratampyti basutes. Praėjus tam tikram laikui, išimkite avalynę iš šaldiklio ir leiskite ledui šiek tiek atitirpti, kad, pašalindami maišelius, nepažeistumėte pačių basučių.
Šildymas
Šildymas taip pat gali būti veiksmingas metodas, siekiant pratampyti avalynę. Ypatingai tuo atveju, jei turimos basutės yra pagamintos iš natūralios odos. Naudodami plaukų džiovintuvą, pašildykite tas jų vietas, kuriose jaučiate didžiausią trintį. Kol basutės šiltos, apsiaukite jas, mūvėdami storas kojines, kurios papildomai jas pratemps. Pasivaikščiokite po namus, avėdami jas, tol, kol basutės visiškai atvės. Tiesa, būkite labai atsargūs, taikydami šį būdą, kadangi perkaitinę medžiagą, ją galite pažeisti.
Batų tempimo priemonės
Galiausiai, turėkite omenyje, jog prekyboje galima rasti ir specialių priemonių, skirtų batų pratampymui. Tai gali būti įvairūs purškalai arba batų pratampymo lentos. Pastarasis įrankis yra labai universalus, kadangi jis gali būti reguliuojamas ir pritaikomas pagal kiekvieno žmogaus pėdos anatomiją. Jo pagalba galima ištempti avalynę būtent tose vietose, kur ji spaudžia pėdą. Turėdami bet kurią iš šių priemonių, galėsite pamiršti, ką reiškia pūslės, skausmas bei kitas diskomfortas, sukeltas naujos avalynės poros.
Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog čia pateikti būdai padės pratampyti turimas basutes. Tiesa, artėjant vasaros sezonui, nepamirškite apžiūrėti savo avalynės ar aksesuarų kolekcijos. Įsitikinkite, kad visi jie yra tinkami avėti bei nešioti, o jei ne, pakeiskite šiuos elementus naujais. Ypatingą dėmesį skirkite ne tik avalynei, bet ir rankinėms, kadangi būtent jos yra tie aksesuarai, kurie puikiai papildo bet kurį drabužių derinį ir suteikia jam daugiau išskirtinumo. Tad, jei laikas atsinaujinti, didelį rankinių asortimentą geru kainos ir kokybės santykiu galite rasti čia - https://pigu.lt/lt/moteriskos-rankines