Sutikite, tikrai girdėjote istorijų, o gal net pats esate tokios dalyvis: pradėjote sportuoti, džiaugiatės pasiektais rezultatais, o jūsų antroji pusė nuolat burbuliuoja: „Sportas kaltas, kad praleidžiame mažiau laiko kartu.“, „Tu sportuoji, o aš turiu rūpintis namais.“, „Kam tau to reikia?“ ir pan. Šis priešiškas nusiteikimas reiškia, kad jūsų partneris/-ė, gal net pats to nesuvokdamas, jums pavydi: įkvėpimo, išvaizdos ir nuotaikos pokyčių. Tai nėra blogai – jūs turite vilties jo pasipriešinimą paversti noru prisijungti. Tik kaip tai padaryti?
Teroras nepadės
„Visų pirma, norint įkalbinti artimąjį sportuoti, jis turi bent šiek tiek to norėti. Vieni gali įsikvėpti vien tik nuo žodžių, kitiems įkalbėti prireiks laiko ir kantrybės. Svarbiausia – nedaryti spaudimo“, – tikina sporto klubų tinklo „Lemon Gym“ sporto programų vadovė Neringa Jermalaitė.
Spaudimas sportuoti gali pasireikšti ne tik įkalbinėjimu, bet ir kritika dėl svorio arba kūno formų. Merginą nuginkluoja pastaba apie jos papilnėjusią figūrą, vaikiną – apie silpnus raumenis. Žinoma, būna ir atvirkščiai. Vis tik teroras – prasčiausių rezultatų atnešanti priemonė.
„Artimąjį reiktų įkalbinėti ne kritikuojant jo išvaizdą, o pateikiant visus sporto privalumus ir, žinoma, rodant savo pavyzdį.“
Draugas ar draugė – taip pat gera pora
Pagerėjusi nuotaika, sustiprėję raumenys bei pakitusios kūno formos gali sukelti pavydą ne tik antrajai pusei, bet ir jūsų draugams. Šią „problemą“ galima išspręsti taikiai – pasiūlyti savo draugui ar draugei tobulėti kartu.
„Ne paslaptis, kad tarp geriausių draugų vyrauja slapta konkurencija. Vis tik, jei tikrai norite, kad jūsų artimasis prisijungtų į sporto klubą, susitikimų su juo metu nepersistenkite kalbėdami apie sportą. Žinoma, pabrėžkite aktyvaus gyvenimo būdo privalumus, tačiau palieskite ir kitus savo bei bičiulio gyvenimo įvykius, prisiminkite, kas jus jungia, antraip gali ne tik kilti įtampa dėl įkalbinėjimo sportuoti, bet ir apskritai nutrūkti ryšys“, – perspėjo pašnekovė.
Pabrėžkite sporto privalumus
Smagiausia, kai artimųjų netenka stipriai įkalbinėti ir jie lengvai leidžiasi į nuotykį patobulinti savo kūno linijas kartu.
Sporto klubo lankymas dviese turi labai daug privalumų. Visų pirma, kai esate susitarę sportuoti drauge, rečiau kyla mintis atsisakyti eiti į sporto klubą, nes taip „pavesite“ draugą. Todėl didelė tikimybė, kad sporto klube kartu lankysitės dažniau nei pavieniui. Be to, artimasis padės neprarasti motyvacijos, net jei kils minčių apskritai mesti sportą.
„Sporto klube, kaip ir visur kitur, norisi kompanijos. Nebūtina plepėti – užtenka žinoti, kad čia esate ne vienas ir kartais persimesti keliais žodžiais. Ypač smagu aptarti, kaip sekėsi sportuoti po treniruotės. Žinoma, drauge smagiau stebėti vienas kito pokyčius. Ne paslaptis, kad vieną kitą nukritusį kilogramą aplinkiniai sunkiai pastebės, tačiau kartu sportuojantis ir stebintis jūsų rezultatus bičiulis tikrai apdovanos komplimentais, kurie ir yra vienas didžiausių motyvatorių tęsti aktyvią veiklą. Be to, sportuojant su draugu, atsiranda konkurencija, kuri priverčia pasitempti.“
Naujų metų pradžia – tai laikas, kai siekiame pokyčių, todėl tai puikus metas pradėti sportuoti. Tam, kad pirmąsias savaites lydėjęs entuziazmas neišblėstų, į sporto salę pakvieskite ir savo artimąjį – palaikydami vienas kitą, kurstysite savo motyvaciją ir toliau aktyviai sportuoti. Apsišarvuokite kantrybe, nes pradžioje bus nelengva, tačiau vėliau abu džiaugsitės savo ir vienas kito pokyčiais.