Kaip šaltuoju metu prižiūrėti kaktusus, jukas ir dracenas? Konsultuoja specialistė

Kaktusas / „Fotolia“ nuotr.
Kaktusas / „Fotolia“ nuotr.
2016-11-05 09:00
AA

Šaltuoju metų laiku daugeliui kyla klausimas, kaip dažnai galima laistyti ir tręšti kambarinius augalus. Ar keičiasi jų režimas, o kai kuriems galbūt reikia duoti ramybę? Kaip prižiūrėti naminius žalialapius augintinius, į jums rūpimus klausimus atsako specialistė.

Konsultavo „Žalia stotelė“ produkto vadovė Gražina Anusevičienė (www.zaliastotele.lt).

Ar tiesa, kad ruduo – tinkamas metas persodinti kaktusus ir kad žiemą jų visai nereikia laistyti?

Patys nereikliausi augalai žiemą yra kaktusai, juos laikinai galima beveik pamiršti. Jei norite turėti žydinčių kaktusų, suteikite jiems ramybę ir laikykite vėsesnėje kambario temperatūroje. Na, o jei esate labai gailestingi šeimininkai, kaktusai stovi šiltoje vietoje, per žiemą labai saikingai paliekite ne daugiau kaip porą kartų. Retkarčiais šepetėliu nubraukite nuo jų dulkes.

Visiems kitiems augalams persodinti tinkamiausias metas pavasaris, kai suaktyvėja jų vegetacija, o kaktusus, priešingai, reikėtų perkelti į naują vietą prieš žiemą į jiems skirtą žemę (gerai auga rupaus smėlio ir žemių mišinyje).

Beje, kaktusų ir sukulentų šaknys būna paviršinės, todėl parinkite negilius vazonėlius, nepamirškite įrengti drenažo, t. y. paberti vazonėlio dugne ploną sluoksnį specialių granulių ar smulkių akmenėlių.

Nemanykite, kad bus geriau, jeigu padarysite storesnio sluoksnio drenažą drėgmės nemėgstančiam augalui. Tai galioja ne tik kaktusams, bet ir visiems kitiems kambariniams augalams. Tokiu atveju jį reikės dažniau laistyti, o tuomet greičiau bus išplaunamos žemėje esančios maisto medžiagos. Atminkite, kad drėgmės nemėgstantiems augalams substratas turi būti purus ir lengvas.

Ar reikia rudenį ir žiemą drėkinti palmių (dracenų, jukų ir kt.) lapus, kaip dažnai jas rekomenduojama laistyti?

Dracena / „Fotolia“ nuotr.

Nors per šildymo sezoną būna labai sausas patalpų oras, purkšti vandeniu palmių lapų nepatartina. Galima įpilti į vazonų lėkšteles vandens – garuodamas aplink augalą sukurs drėgnesnę aplinką. Tiesa, dugnas neturi siekti vandens.

Rekomenduojama vazoną pastatyti ant pūstų molio granulių, vadinamojo drenažo. Jei yra galimybė, namuose auginate daug augalų, praverstų įsigyti specialius elektrinius oro drėkintuvus.

Laistyti turėtumėte irgi saikingai, nes dracenos, jukos nemėgsta daug drėgmės. Tik nepamirškite jų lapus kartkartėmis švelniai nuvalyti paprastu vandeniu sudrėkinta kempinėle ar švelniu audiniu.

Plačiau apie kambarinių augalų priežiūrą šaltuoju metų laiku skaitykite 44-ajame „Ji“ numeryje“!

Dracena / „Fotolia“ nuotr.