Kaip savo veiklą pradėjo garsios grožio blogerės?

Simona Burbaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Simona Burbaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2016-04-07 14:47
AA

Šį savaitgalį „Litexpo“ parodų ir kongresų centras sutrauks ne tik grožio profesionalus, savo išvaizda besirūpinančias moteris ir vyrus, bet ir grožio žinių skleidėjas – blogeres, arba tinklaraštininkes.

Rinkodaros specialistai sako, kad šiais laikais blogerių reklama turi du kartus daugiau įtakos pardavimams nei tradiciniai žiniasklaidos kanalai. Tarptautinėje grožio industrijos parodoje „Pelenė“ savo blogus rašančios konkursų „Mis Lietuva“ dalyvės, modeliai Simona Burbaitė, Sotera Šveikauskaitė ir jau dvejus su puse metų apie grožį rašanti Aliona Kovalionok ras peno mintims ir įspūdžiams.

Pasaulyje grožio blogerių judėjimas prasidėjo daugiau nei prieš penkerius metus. Iš miegamųjų tekstus rašiusios merginos šiandien grožio pasaulyje yra itin įtakingos, leidžia knygas, kurias savo kosmetikos ir drabužių linijas. Vos prieš dvejus ar pusantrų metų Lietuvoje prasidėjęs grožio blogerių judėjimas tik šiandien įgauna pagreitį.

Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Tau pasiseks, jei būsi sąžininga ir nuoširdi. Tuo neabejoja lietuvės, kurių blogų auditorijos per savaitę paauga tūkstančiu lankytojų.

„Patirtis grožio konkursuose, dirbant modelio darbą buvo itin vertinga. Kodėl ja nepasidalinus su kitais? Laimėjusi „Mis Lietuva“ konkursą, netekau nemažai draugių, jaučiausi vieniša, todėl sumaniau įkurti virtualią erdvę, kurioje moterys būtų solidarios, negailėtų viena kitai patarimų, susitiktų, pasikalbėtų, pasidalintų naujienomis ir savomis patirtimis“, – taip apsisprendimą pradėti savo tinklaraštį aiškina konkursuose „Mis Lietuva“ ir „Mis Visata“ dalyvavusi Simona Burbaitė. Neseniai pradėtas rašyti www.simonaburbaite.com skaičiuoja tūkstančius gerbėjų.

Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Simona sako, kad šiame skubančiame amžiuje moterys nebeturi laiko galybėje parduotuvių ir internete ieškoti grožio prekių, jas bandyti ir aiškintis, kuri gera, o kuri – ne, užtat atranda blogeres, kuriomis pasitiki.

„Didžiulė atsakomybė išrinkti tai, kas geriausia, – sako Simona. – Niekuomet nerekomenduočiau to, kuo pati netikiu, kas netiko. Neseniai Rygoje girdėjau tokią nuomonę: Lietuvoje blogerės – lyg siurbliai, ima viską, ką joms siūlo, reklamuoja bet ką. Nenoriu būti tokiu siurbliu, savo skaitytojoms noriu pateikti kokybišką turinį, tikiu, jos tai įvertins“.

Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Tinklaraščio rašymas ir jai pačiai atnešė daugybę naujų patyrimų. „Nuolat mokausi, ieškau žinių, domiuosi, seku įvykius grožio pasaulyje“, – tikina apie grožį, madą ir sveiką gyvenimo būdą rašanti mergina.

Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš du mėnesius savo tinklaraštį www.babyblog.lt sukūrusi „Mis Lietuva“ konkurso dalyvė, modelis Sotera Šveikauskaitė sako, jei ne penkių mėnesių dukrelė Aretė, kažin ar ji tai būtų pradėjusi daryti.

„Vos gimusi, mano dukrelė turėjo daug problemų su oda, ieškojau pačių geriausių priemonių, daug skaičiau apie jas, domėjausi.

Kai draugės irgi pradėjo apie tai klausinėti, nusprendžiau savo surinktą informaciją sukelti į vieną vietą. Po savaitės mano puslapis jau turėjo tūkstantį gerbėjų, po dviejų savaičių – dar tūkstantį, supratau, kad moterims tokia informacija įdomi ir naudinga, taigi, įkūrėme tinklaraštį“, – apie savo blogo pradžią pasakoja Sotera, per du mėnesius surinkusi net 7 tūkstančius skaitytojų.

Savo puslapyje ji trumpai ir aiškiai dėsto savo patyrimus, dalinasi naujienomis, kalba ne tik apie tai, ko reikia kūdikiams, bet ir apie mamų grožį – prieš ir po gimdymo.

„Kad ir kas ką sakytų, vyrai pirmiausia mato ne moters protą, o grožį, – įsitikinusi Sotera. – Vaikus pagimdžiusios moterys irgi nenori užsidaryti namuose, jos prižiūri savo kūną, rūpinasi plaukais, sportuoja. Kiek gavau atsiliepimų, kai parašiau, kad po gimdymo mano figūra pasikeitė, kad turiu pilvuką, kad klubai pasidarė platesni! Tačiau aš sportuoju, stengiuosi, žinau, kad formos vėl bus kaip buvę. Daugybei moterų tai rūpi“.

Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Kol kas rašymas – jos hobis. Tačiau jauna moteris neabejoja – mėgstamas užsiėmimas kada nors taps jos darbu ir ji galės iš to pragyventi. „Vaikai mus įkvepia dideliems dalykams“, – neabejoja ir džiaugiasi didžiuliu palaikymu, kurį jaučia ir iš artimų žmonių, ir iš aplinkos.

Tinklaraščio www.lithuanianbeautyblog.com šeimininkė Aliona Kovalionok prisimena prieš trejus metus pradėjusi aktyviai reikštis forumuose, kuriuose paliekami atsiliepimai apie kosmetiką.

„Ten supratau, kaip ir apie ką reikia rašyti“, – sako Aliona ir prisipažįsta iš pradžių nerimavusi, ar ją skaitys, ar bus įdomu. Tačiau jau pirmąją dieną sulaukusi daugiau nei 2 tūkstančių peržiūrų, ji nurimo, pradėjo pasitikėti savimi ir tęsė darbą. „Per visą tą laiką nerašiau tik dvi savaites, bet ir tam turiu pateisinamą priežastį – buvo mano vestuvės“, – juokiasi.

Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Kiekvieną rytą Aliona kviečia kartu su ja gerti kavą, pasiūlo savo minčių apie pačios išbandytas kosmetikos priemones, maisto gaminimą, mados naujienas. „Stengiuosi kalbėti suprantama kalba“, – sako, o kartais drauge pakviečia apsilankyti parduotuvėse, mados renginiuose.

Labiausiai Alionai patinka rašyti apie plaukų priežiūros priemones. „Mėgstu eksperimentuoti, o mano eksperimentai ne visada būna sėkmingi“, – juokiasi.

Jos puslapyje per dvejus su puse metų apsilankė beveik 1 milijonas, tinklaraščio skaitytojų auditorija – moterys nuo 18 iki 45 metų, o rašymas jau seniai tapo įpročiu ir gyvenimo būdu. „Esu iš tų žmonių, kurie gyvena tuo, ką daro, todėl net sekmadienio rytais rašau ir stengiuosi tai padaryti kuo anksčiau, kad moterys turėtų ką skaityti prie ryto kavos puodelio“, – sako jauna, grožiu itin besirūpinanti moteris.

Visus, besidominčius grožio naujienos, paroda „Pelenė“ į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ pakvies jau šį savaitgalį – balandžio 8–10 dienomis.

Parodoje dalyvaus daugiau nei 360 dalyvių, 17-kos šalių geriausi kirpimo, makiažo meistrai, beveik visos Lietuvos grožio specialistų mokymo įstaigos, vyks Metų pedagogo rinkimai, daugybė seminarų, mokymų ir kūrybos dirbtuvių.

Atskiroje profesionalų erdvėje vyks Atvirasis Lietuvos čempionatas, VII atvirasis Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų konkursas bei antrą kartą organizuojamas festivalis nagų industrijos specialistams „Baltic Nail festival“ . Čempionatuose teisėjaus tarptautinės klasės teisėjai. Atskiroje salėje įsikurs juvelyrai, papuošalų, aksesuarų kūrėjai.