Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja

Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja? / Fotolia nuotr.
Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Sakoma, kad melo kojos trumpos, ar ne? Tačiau kai kurie žmonės būna tokie talentingi melagiai, kad iššifruoti juos būna daugiau nei sudėtinga.

Elgesio, santykių ir kūno kalbos specialistai tikina, kad patys melagiai išsiduoda ir nė patys nepastebi, kuo. Jie siūlo paanalizuoti melagio gestus ir mimiką, kuriuose ir slypi visi atsakymai... Taigi, kokie ženklai išduoda, kad tiesa nuslepiama?

  • Aktyvi gestikuliacija, nuolatinis kūno pozos kaitaliojimas. Jeigu  mylimajam uždavėte klausimą, o šis niekaip neranda sau vietos – sunerimkite. Besiblaškantis vyrukas, skėsčiojantis rankomis ir vis besitaikantis kur prisėsti, o gal pasislėpti, jaučiasi nesaugiai ir ne savo vietoje. Gali būti, kad jis ruošiasi jums sumeluoti ar nuslėpti tiesą.
  • Staigiai palenkia galvą. Kai tik užduodate klausimą, artimas žmogus staiga palenkia galvą ar nusuka ją į šoną. Vadinasi, jis jaučiasi nejaukiai ir bando užgniaužti savo emocijas, taip pat ieško laiko, kad sugalvotų, ką jums atsakyti. Greičiausiai – pameluoti. Taigi, atkreipkite dėmesį, ką mylimasis „išdarinėja su galva“ pokalbio metu.
  • Nuolatos liečia kurią nors kūno ar veido dalį. Kūno kalbos specialistai sako, kad labai dažnai meluojantis žmogus tiesiog mašinaliai save liečia. Tarkime, vis tampo drabužio kampelį, trina nosies galiuką, griebiasi  ausų, kasosi kaklą, o jeigu prieš akis turi nesutvarkytų popierių ar kitų daiktų, jam staiga parūpsta ideali tvarka. Liečiamos lūpos ir gerklės sritis išduoda, kad „apie tai nenoriu kalbėti“.
  • Ką daro rankos? Melagio rankos nuolat kuo nors užimtos – laiko įvairius daiktus, čiumpa už drabužių, stipriai įsikimba į stalą, slepiamos už nugaros ar stengiasi paliesti kurią nors kūno dalį. Taigi, jeigu matote, kad mylimojo rankos gyvena atskirą gyvenimą, tikėtina, jog jis rezga melo pinkles.
  • Mintys reiškiamos neaiškiai. Jeigu artimas žmogus ką nors slepia, vadinasi, gali kalbėti neaiškiai, sunkiai reikšti mintis, o kiekvienas žodis kone stringa gerklėje. Taip atsitinka todėl, kad burna nuo įtampos išsausėja ir pasimetęs melagis nebežino, kaip geriau išsipainioti iš melo voratinklio.
  • Sėdėjimo poza. Mylimasis lyg prilimpa prie krėslo ir stengiasi paslėpti savo kūną. Jeigu stovi, tuomet siekia kuo labiau atsitraukti – liemuo tarsi atitolsta nuo pašnekovo.
  • Akys. Dažniausiai vengiama tiesioginio kontakto, tačiau kai kurie kone specialiai nė nemirksėdami žiūri akis tam, kad išmuštų pašnekovą iš vėžių. Nieko keista, jeigu kalbant melagio akys bėgioja į šonus ir niekaip negali sustoti ties vienu objektu ar nuleidžiamos žemyn. Net ir šypsena būna netikra, dirbtinė, nenuoširdi. Kūno kalbos tyrinėtojai sako, kad tiesą sakančio žmogaus akys gali žiūrėti į šonus, o žvilgsnis periodiškai sukoncentruojamas į pašnekovą.
  • Melagis per daug kalba. Net ir sunkiai reikšdamas mintis, melagis gali prikalbėti keisčiausių dalykų. Pavyzdžiui, jis kalba per greitai, nuolat sumaišo žodžius arba kartoja tas pačias frazes, o reziumė – iš gausybės rago jūs negaunate jokios naudingos informacijos ir tiesiog paskęstate nereikšmingos kalbos liūne.

Beje, melas melui nelygu. Gali būti, kad jūsų mylimasis nesistengia sumeluoti, o paprasčiausiai nenori kalbėti viena ar kita tema. Taigi atviras ir nuoširdus pokalbis bei kantrybė jums pagelbės kur kas labiau nei aršus bandymas iškvosti, kas vyksta.