Kaip suruošti smagią šventę vaikams?
Surengti smagias šventes vaikams – tai ne tik malonus, bet ir labai atsakingas darbas. Visiems norisi atspėti, ko labiausiai trokšta jų atžalos, nustebinti juos linksmybėmis, pradžiuginti. Taigi, dalinamės patarimais, kurie padės išvengti nesusipratimų, o sudėlios viską į lentynėles.
Paruoškite dovanas
Ruoškitės iš anksto, kad netektų paskutinę dieną pašiurpti dėl parduotuvėse iššluotų lentynų. Tiesa, kur kas paprasčiau sužinoti, ko nori jūsų vaikas, tai tiesiog paprašyti jo, kad parašytų Kalėdų seneliui laišką (dar smagiau, jeigu ir patys prie to prisidėsite bei praleisite su mažaisiais daugiau laiko).
Kadangi šiuolaikiniai vaikai itin smalsūs, juos domina, kaip tas laiškas nukeliauja ir parkeliauja atgal pas juos. Tėveliai gali užsakyti Kalėdų senelio laišką, tarkime, internetu ir vėliau padėti jį po eglute. Vaikai tikrai liks itin patenkinti ir nustebę, sulaukę tokio dėmesio.
Mažyliai labai dažnai nori kuo daugiau dovanų ir vėliau tarpusavyje lygina, kas ką gavo. Ne taip seniai Facebook socialiniame tinkle sklandė daug dėmesio sulaukęs pasiūlymas, kad Kalėdų senelis padovanotų smulkmeną, o tikrąsias dovanas įteiktų tėvai. Žinoma, kiekvienoje šeimoje šis klausimas sprendžiamas asmeniškai, tačiau juk pati mintis tikrai verta dėmesio, ar ne?
Nereikėtų sakyti ir to, kad visame pasaulyje Kalėdų senelis turi pasirūpinti tūkstančiais vaikų, tad ne visiems užtenka norimų žaislų. Juk mažylis tikrai nesupras, kodėl vienas nusipelno žaislo, o kitas ne. Trumpai tariant, būkite atidūs vaiko norams, tačiau nepersistenkite.
Pakvieskite vaikus papuošti namus
Leiskite pasireikšti savo mylimųjų atžalų fantazijai: karpykite snaiges ir klijuokite ant langų, kepkite sausainius ir jų viduryje palikite skylutę, kad galėtumėte perverti ir užkabinti ant eglutės, gaminkite žaisliukus iš įvairių namuose randamų dalykų, rašykite laiškus ar pieškite atvirukus artimiesiems ir draugams. Kartu pasidarę tokias kalėdines dirbtuves jūs pamatysite, kokia šventinė nuotaika užlies visą šeimą.
O ir pačios eglutės puošimas taps tikra švente – juk tai reiškia, kad tuoj tuoj ateis gražiausių švenčių metas. Labai svarbu viską daryti kartu ir tuo pačiu palikti vietos vaikų saviraiškai – tegu jie puošia namus ir eglutę taip, kaip įsivaizduoja, ką trokšta matyti.
Taip pat skaitykite: 50 nebrangių, bet mielų idėjų kalėdiniam namų interjerui
Sukurkite šventišką nuotaiką
Galite aptarti su mažaisiais, kas atkeliaus į svečius ar ką žadate aplankyti patys. Gal tai bus seniai matyti draugai, močiutės su seneliais, pusbroliai ir pusseserės? Žinodami, su kuo vaikai pasimatys, jie jausis smagiau ir linksmiau.
Karnavalinius kostiumus juk galime vilkėti ne tik darželyje rengiamose šventėse. Gal vaikai trokšta persirengti piratais, princesėmis ar miško gyventojais? Palaikykite jų norus.
Sutikdami šventes su vaikais stenkitės jiems skirti kuo daugiau dėmesio, o ne palikti televizoriaus, kompiuterio ar išmaniojo telefono įkaitais. Vaikams kur kas smagiau leisti laiką dalyvaujant aktyviuose žaidimuose ir jausti suaugusių globą. Galite pasiūlyti piešti, spalvinti, papasakoti, kuo ypatingi buvo jiems šie metai, kokių svajonių turi, pasitelkti stalo žaidimus ir pan.
Valgiaraštis – ne ką mažiau smagi švenčių dalis. Aptarkite su atžalomis, kokių jie pageidavimų turi, juk per šventes galima mėgautis pačiais įvairiausiais patiekalais ir pernelyg nesigraužti. Gal net įtrauksite juos į šventinių patiekalų gamybos procesą? Mažieji tikrai neliks skolingi.
Taip pat skaitykite: Kristiną sužavėjęs mezgimas be virbalų: „Kaklo aksesuarą pasigaminsite per 30 minučių“
Geriausios šventės – saugios šventės
- Patikrinkite elektrines girliandas – ar jos gerai veikia, ar nereikia jų pakeisti, atnaujinti.
- Reguliariai apkarpykite gyvos eglutės šakeles – ypač nudžiūvusias, kad spygliai nesužeistų mažųjų rankų ar basų kojų.
- Eglutę įstatykite tvirtai, kad jos nebūtų galima nuversti ar kad ji neužvirstų ant jūsų. Taip pat pastatykite ją kuo toliau nuo židinio ar radiatorių (kad neužsidegtų ir nepadėtų džiūti).
Taip pat skaitykite: 6 patarimai, kad eglutė žaliuotų kuo ilgiau
- Eglutės žaisliukus, kurie dūžta, verčiau kabinkite aukščiau, kad mažyliai nepasiektų. Apačioje tinkami visi nedūžtantys žaislai.
- Nepalikite žvakių be priežiūros – jos gali sukelti daug rūpesčių tiek jums, tiek namams, tiek vaikams.