Kaip susikurti gerą energiją namuose? Esminiai fengšui principai

Svarbiausia namuose gerai jaustis. / Fotolia nuotr.
Svarbiausia namuose gerai jaustis. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Tiesą sako žmonės: parodyk savo namus ir aš pasakysiu, kas tu. Namai ne tik saugo mus, leidžia atsitverti nuo pasaulio, pailsėti, bet ir atskleidžia mūsų žmogiškąją esmę, gyvenimo būdą.

Ko moko fengšui

  • Varvantys čiaupai virtuvėje ir vonios kambaryje – ženklas, kad šiuose namuose nesikaupia turtai. Jei norite pagerinti materialinę padėtį, būtinai juos sutaisykite. Taip pat pasirūpinkite, kad visada būtų uždarytos tualeto durys ir uždengtas klozeto dangtis. Vonios kambarį įrenkite paprastai, be jokių puošmenų. Šiai patalpai labiausiai tinka melsva ir žalia spalva. Pinigų ir laimingų akimirkų gyvenime bus daugiau, jei vonios kambaryje ant lentynėlės pastatytame dubenėlyje laikysite apvalių akmenėlių.
  • Materialinę gerovę pritraukia ir metalinės ar sidabrinės namų puošmenos. O meilę ir šeimyninę laimę neša kristalas, pakabintas ties langu. Kristalas, kuriame atsispindi saulė, traukia teigiamą energiją.
  • Geriausia vieta dirbti – rytinė namo ar kambario pusė. Labai svarbu rasti tinkamą vietą rašomajam stalui. Niekada jo nestatykite prie pat lovos ir priešais laukujes duris. Kai sėdite prie stalo, už jūsų nugaros privalo būti siena, o langas – priešingoje rankos, kuria rašote, pusėje. Rašomojo stalo nederėtų apkrauti knygomis ir popieriais. Venkite atvirų lentynėlių ir knygų lentynų be durelių – jos skleidžia blogą energiją. Lygiai taip pat kenkia smailios lentynėlių, židinių, baldų briaunos.
  • Erdvė virš lovos privalo būti tuščia – jokių lentynėlių, sieninių šviestuvų, sijų, antraip gresia susirgti lėtinėmis ligomis. Čiužinys turėtų būti pakankamai aukštai nuo grindų, kad galėtų laisvai cirkuliuoti oras. Kuo greičiau atsikratykite po lova laikomų dėžių, pilnų senų drabužių ar laikraščių! Jei miegamajame stovi televizorius, naktį jį uždenkite audiniu.
  • Labai gerą aurą namuose sukuria vitražai. Stipriai veikia šviestuvai, kurių šviesa sklinda aukštyn. Gyvybinę či energiją gerai praleidžia medis ir metalas, o iš plastiko ir kitų sintetinių medžiagų pagamintų daiktų namie derėtų laikyti kuo mažiau.

Blogoji ir geroji namų energija

Vienuose namuose jaučiamės puikiai, iš kitų norisi bėgti neatsisukant. Net ir mažiausiame kambarėlyje gali būti vieta, kur vysta gėlės. Bioenergetikai tokias vietas vadina blogomis. Gyventi užterštuose namuose ne tik nesmagu, bet ir pavojinga sveikatai: gali kamuoti įvairiausios ligos, tarp jų ir depresija.

Atpažinti tokius namus visai paprasta: jei apsigyvenus pradeda šlubuoti sveikata, dingsta gyvenimo džiaugsmas, nei iš šio, nei iš to nuo sienų krinta paveikslai, dūžta stovintys indai, vysta augalai, galite neabejoti – aplinkos energija užteršta.

  • Kaip pažinti energiškai blogą vietą?

Neretai šalia energiškai blogos vietos teka upė ir daro staigų vingį. Ypač jautrios neigiamoms bangoms eglės ir pušys blogoje vietoje serga, užtat gausiai dera grybai ir mėlynės – jiems tinka bet kokia energija. Į tokias vietas dažnai taikosi žaibas, todėl aplink galima pamatyti jo sužalotų medžių. Jei sode nedera obelys, vyšnios, serbentai, jų sodinukai sunkiai prigyja, gali būti, kad sodas užveistas energiškai blogoje vietoje.

  • Kaip apsisaugoti?

Bioenergetikai tvirtina, kad užteršta energija greitai išvaloma, kai toje vietoje iškyla bažnyčia. Tik ją pastatyti, žinoma, ne vieno žmogaus jėgoms. Tačiau, prieš perkant žemės sklypą, namą, butą, verta paklausinėti aplinkinių gyventojų, ar netoliese nėra kapaviečių, įdėmiai apžiūrėti kraštovaizdį (negerai namą statyti šalia žaibo pakirstų medžių, taip pat ūkanotose daubose).

Pirkdami butą, stenkitės analizuoti savo pojūčius – ar neslegia aplinka, ar patinka kvapas, apšvietimas ir pan. Klausykitės intuicijos. Ypač gerai tokius dalykus jaučia vaikai – veskitės juos kartu, ir mažieji neklysdami pasakys, ar nori toje vietoje gyventi. Vakaruose nekilnojamasis turtas jau seniai vertinamas energiniu rodikliu, ir kuo jis geresnis, tuo butas, namas ar sklypas brangesnis.

Plačiau apie tai, kas padeda susikurti energiškai jaukią namų erdvę, skaitykite 19-ajame „Ji“ žurnalo numeryje.

Žurnalas „Ji“ (Nr. 19)
Žurnalas „Ji“ (Nr. 19) / Redakcijos archyvo nuotr.