Kaip sustiprinti libido? Seksologų, psichologų ir liaudies medicinos patarimai

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-06-24 19:48
AA

Dažna, bet neviešinama problema – susilpnėjęs lytinis potraukis. Intensyviai dirbančios ir kelis vaikus auginančios moterys padūsauja: „Noriu tik išsimiegoti!”. Bet išsimiegojus užgriūna naujos problemos, nebelieka laiko nei sau, nei sutuoktiniui… Išeičių yra, todėl nereikia manyti, kad „galbūt viskas savaime susitvarkys“.

Vieno partnerių susilpnėjęs libido neigiamai veikia poros intymųjį gyvenimą, o nepasitenkinimas juo kartais stumia į neištikimybę, kuri irgi palieka pėdsaką: atsiranda įvairių kompleksų. Mokslininkai nustatė, kad sumažėjęs moterų lytinis potraukis dažniausiai siejasi su psichologinėmis priežastimis ir su tokiais subtiliais dalykais, kaip orų permainos, menstruacijų ciklo sutrikimai, nėštumas, tam tikrų vaistų, ypač hormonų, vartojimas, gyvenamosios vietos pasikeitimas, o jei dar problemos šeimoje ar darbe...

Ką pataria seksologai?

Paprasčiausias patarimas – šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Jei gyvenote itin aktyviai, sumažinti apsukas, o jei pernelyg sėsliai – atvirkščiai.

Paprasčiausias patarimas – šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Jei gyvenote itin aktyviai, sumažinti apsukas, o jei pernelyg sėsliai – atvirkščiai.  Visoms be išimties nepakenktų sveikesnis gyvenimo būdas – sportas, sveikas maistas, darbo ir poilsio režimas. Antra – REGULIARŪS lytiniai santykiai. Kuo jie retesni, tuo lytinis potraukis mažėja. Itin svarbu – ilgesnė preliudija, intymaus gyvenimo paįvairinimas poros dar neišbandytais triukais bei masažas. 

Laiminga pora lovoje / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką daryti, kad seksas netaptų rutina?

Ką pataria psichologai? 

Jų nuomone, norint išvengti ne tik fizinio, bet ir moralinio nuovargio, pirmiausia reikia laikytis pačių paprasčiausių taisyklių.

 • Branginkite savo laimę. Juk nesate šeimos auka. Daugybė vienišų moterų svajoja apie šeimą ir vaikus – jūs tai turite, tad nepamirškite džiaugtis.
 • Susiraskite hobį. Kiekvienas šeimos narys turi rasti laiko pabūti tik su savimi ir daryti, ką nori. Niekas nesugrius, jie vieną ar du vakarus per savaitę skirsite tik sau.
 • Skaitykite meilės romanus – geriausieji jų gali įkvėpti taip trūkstamos romantikos.
   
 • Nepamirškite, kad esate sportiška, žavinga, seksuali moteris, kurią gaubia kvepalų aromatas ir kuri dėvi stilingus, jai tinkančius drabužius. Ir prabangius apatinius, su kuriais jaučiasi tikra moterimi, o ne darbiniu arkliuku.
 • Nenumokite ranka į pramogas – kiekviena proga eikite su vyru į kiną, teatrą, koncertus, kavines. Net jei tingisi ar nesinori. „Aš pavargusi“ – ne atsakymas. Esate pavargusi nuo darbo, o ne nuo pramogų.
 • Išmokite suteikti sau malonumą, gaudama iš aplinkos kuo daugiau įspūdžių: uoskite, klausykitės, lytėkite, stebėkite, ragaukite. Pabandykite klausytis mėgstamos muzikos įdėmiau, nei visada – pajausti kiekvieną natą, „ištirpti“ kiekviename garse.
 • Tapkite įdomi pačiai sau, išbandykite tai, ko niekada nedarėte, išmokite ko nors naujo, tada pakils jūsų savivertė ir į aplinką imsite žvelgti pozityviau. 
   
 • Aromatiniai aliejai ir gera muzika kartais daro stebuklus: padeda giliai atsipalaiduoti ir nusiteikti intymumui.
 • Mylėkite savo kūną – tai ne tik graži frazė. Jei nusirengusi stengiatės į save nežiūrėti dideliame veidrodyje, jei nuolat mintyse sau priekaištaujate, kad esate per stora, jei nuolat save lyginate su kitomis moterimis (aišku, savo nenaudai) , ilgainiui galite įsikalti sau į galvą, kad esate nepatraukli savo partneriui.
 • Itin daug problemų moterims kelia jų svoris – nors daugumai vyrų tai rūpi mažiau, nei mums atrodo. Taigi, pirmiausiai reikia susidraugauti su veidrodžiu: stenkitės kuo daugiau į jį žiūrėti: ieškodama ne trūkumų, o privalumų.
 • Vertinkite save kaip individualybę – kitos, tokios kaip jūs, Žemėje nėra, o unikalūs dalykai tiesiog privalo būti vertinami!

 • Ką pataria liaudies medicinos žinovai? 

  Libido sustiprina jūros gėrybės, kuriose daugybė baltymų, - austrės ar ikrai. 

  Nuo seno žinoma, kad libido sustiprina jūros gėrybės, kuriose daugybė baltymų, praturtinančių organizmą  – austrės ar ikrai. Jūros kopūstai, kurie mūsų kraštuose nėra populiarūs, turi daugybę organizmui reikalingų medžiagų, be to, skatina hormonų, „atsakingų“ už lytinį potraukį, gamybą.

  Laiminga pora lovoje / Vida Press nuotr.

  Laikoma, kad alijošiaus sultys su medumi (kurių mišiniu anksčiau vaikams būdavo gydomas kosulys...) sustiprina tiek vyrų, tiek moterų lytinį potraukį. Kas dar? Moliūgų sėklos, braziliški riešutai, migdolai – juose daug arginino, o tai ypatinga amino rūgštis, skatinanti kraujo pritekėjimą į lyties organus (neveltui šie produktai vadinami gamtos viagra). Nepamirškime ir prieskonių – čili pipiriukų, muskato riešuto, mėtos, vanilės, kario – jie skatina endorfino – laimės hormono gamybą. O laimingas žmogus visada jaučiasi geidžiamas!

  TAIP PAT SKAITYKITE: Seksas ir darbas, arba kaip Darboholizmas žudo intymumą

  Pats skaniausias afrodiziakas – kas?

  Šokoladas! Pats kokybiškiausias, juodžiausias ir karčiausias, kurio sudėtyje kuo daugiau kakavos. Toks ne tik pakelia nuotaiką, bet ir skatina lytinių hormonų gamybą. Jo sudėtyje yra feniletilamino, kuris susitiprina tiek moterų, tiek vyrų lytinį potraukį. Įdomu, kad fenietilaminas vadinamas meilės hormonu, nes organizme jis natūraliai pasigamina tada, kai žmogus įsimyli. 

  Laiminga pora lovoje / Vida Press nuotr.