Kaip sveikai sulieknėti?

Jelena Tulčina / Asmeninio albumo nuotr.
Jelena Tulčina / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Šiandien labai daug kalbama apie antsvorio problemą. Kaip su juo kovoti – patarimų ir būdų begalė, tik kaip paprastam žmogui susigaudyti ir atsirinkti, kurie iš jų yra tikrai efektyvūs nekenksmingi sveikatai? Nusprendėme pasiklausti specialisto nuomonės, todėl kreipėmės į Vilniuje įsikūrusio natūralios medicinos centro vadovę gydytoją Jeleną Tulčiną.

– Daugelis antsvorio turinčių žmonių, nusprendusių atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, pasimeta informacijos jūroje ir nežino, nuo ko pradėti. Ką jiems patartumėte?

– Sutinku, kad šiandien viešoji erdvė mirga nuo įvairiausių vardų ir rūšių dietų. Vienos jų siūlo mažinti kalorijų skaičių, kitos leidžia valgyti viską, bet pataria daryti iškrovos dienas, trečios, vadinamosios monodietos, apriboja žmogaus mitybą tik vienu produktu, bet, sakykim, kartą per savaitę skiria vieną „nuodėmių” dieną, kai žmogui leidžiama nusikalsti ir prisivalgyti draudžiamų produktų. Tai jau tapo didžiule industrija, nes pasaulyje šiandien skaičiuojama 500 mln. antsvorio turinčių žmonių, iš kurių 170 mln. yra vaikai. Tik, deja, yra vienas labai svarbus niuansas – tokios dietos orientuojamos tik į svorio metimą, visiškai nesirūpinant pasekmėmis žmogaus sveikatai. Susirūpinti būtina netgi ir nedideliu antsvoriu. Aš visada pacientams primenu paprastą tiesą: atrodo, nereikšmingas 2–3 kg antsvoris šiandien, pridėjus nuolatinį stresą, prastą mitybą ir žalingą gyvenimo būdą, po kurio laiko virsta didžiule sveikatos problema – nutukimu. O šalia jo ir įvairiausios lėtinės ligos.                                                                              

Dažnai girdime bandančių sulieknėti žmonių nusiskundimų, kad laikantis griežtos dietos numesti kilogramai, jiems pradėjus įprastai valgyti, grįžo vos ne dvigubai. Kokios, Jūsų nuomone, daromos lieknėjimo klaidos?

– Žmogus turi suprasti vieną labai paprastą dalyką: dieta turi tapti jo gyvenimo būdu, tai nėra trumpalaikis procesas, padedantis visiems laikams atsikratyti antsvorio problemų. Tam tikro mitybos režimo būtina laikytis visą gyvenimą, kad kilogramai negrįžtų. Tačiau noriu akcentuoti tai, kad lieknėjimas turi būti sveikas, o ne žalojantis žmogaus sveikatą

– Ką turite omenyje sakydama, kad būtina lieknėti sveikai?

– Sveikas lieknėjimas yra antsvorio mažinimas, nepažeidžiant žmogaus imuninės sistemos. Netgi laikantis dietos ir valgant vadinamuosius sveikus produktus, galima pasiekti lieknėjimo rezultatų, tačiau paraleliai atsiranda įvairių sveikatos problemų. Todėl tam, kad lieknėjimas nežalotų sveikatos, būtina individualiai išsitirti, kokie maisto produktai nežaloja organizmo, o ko geriau atsisakyti. Šiuolaikinės medicinos galimybės tai leidžia padaryti. Kalbu apie unikalų metodą – PRIME TEST.

Koks tai metodas? Papasakokite, kaip jis veikia ir kokia jo nauda?

– Daug metų dirbdama su sveikatinimo be vaistų programomis supratau, kad vienintelis logiškas ir sveikas būdas atsikratyti antsvorio ir kitų negalavimų, tokių kaip bronchinė astma, akmenligė, įvairios odos ligos, netgi žvynelinė, cukrinis diabetas, migrena ir pan., visų pirma, yra ištirti, kokie maisto produktai tinka žmogaus imuninei sistemai, o kurie ją žaloja. Imuninės organizmo sistemos paskirtis – kovoti su įvairiomis bakterijomis, virusais ir vėžinėmis ląstelėmis, tačiau mums valgant netinkamą maistą, ji dar turi kovoti ir su vadinamąją slapta uždelsta alergija maistui, todėl silpsta, o organizmas mums siunčia signalus įvairiausių lėtinių negalavimų pavidalu. Maisto tinkamumo tyrimas PRIME TEST parodo, kuriuos produktus žmogaus organizmas toleruoja, o kurių ne.

Gavus tyrimo rezultatus, koks tolesnis paciento kelias į gyvenimą be antsvorio, ligų ir vaistų?

– Maisto netoleravimo tyrimas yra tik pirmas sukurtos unikalios lieknėjimo sistemos  žingsnis. Kitas žingsnis – remiantis tyrimo rezultatais, kiekvienam pacientui sudaromas individualus mitybos planas su aštuonių dienų valgiaraščiu, eliminuojant iš raciono visus produktus, kurių jo organizmas netoleruoja. Pacientas kurį laiką laikosi šio plano. Pirmieji teigiami svorio pokyčiai pastebimi jau po mėnesio.

Esame įpratę manyti, kad maitintis pagal tam tikrą planą, tai reiškia valgyti labai mažai?

– Patikėkite, maitintis pagal mūsų sudarytą valgiaraštį labai paprasta ir badauti tikrai netenka. Leidžiama valgyti įvairių produktų, mityba tiesiog tampa sveika ir nekenksminga žmogaus imunitetui. Juo labiau, tai nereiškia, kad taip maitintis privalėsite visą gyvenimą. Laikantis mūsų sudaryto mitybos plano, ne tik pasiekiami puikūs lieknėjimo rezultatai, žmogus tuo pačiu atsikrato ir kitų varginusių negalavimų, jaučiasi energingas, sveikas ir gali vėl džiaugtis kokybišku gyvenimu. Matydamas visa tai, nė vienas pacientas nesiskundžia, kad buvo sunku save riboti. Programai pasibaigus, mūsų ryšiai su pacientais nenutrūksta. Džiugina tai, kad mes ir toliau bendraujame, renkamės į susitikimus, kur dalinamės savo patirtimi, patiekalų receptais, tiesiog tampame bendraminčiais, kuriuos vienija panaši gyvenimo patirtis. Galiu pasidžiaugti, kad per visus mūsų centro gyvavimo metus jau 10 000 žmonių pavyko nesunkiai atsikratyti nepageidaujamų kilogramų.

Minėjote, kad netgi ekologiški produktai gali mus sargdinti ir tukinti, jeigu jų netoleruoja mūsų organizmas. Kokiems produktams užslėpta alergija pasireiškia dažniausiai?

– Tai labai individualu, tačiau dažnai maisto netoleravimo tyrimas parodo alergiją pieno produktams, iš jų varškei, nors tai atrodo lengvas ir naudingas maistas, taip pat šokoladui, miltiniams patiekalams, keptam tešloje maistui, įvairiems saldumynams. Kiekvienas esame skirtingas, tačiau, kaip sakė Hiprokratas, „mes esame tai, ką mes valgome”.

Kovo 2–7 d. maisto netoleravimo testui taikoma 30 proc. nuolaida.

www.naturalimedicina.lt