Kaip tapti blakstienų priauginimo bei laminavimo meistre ir įgyti naują profesiją?

Ilona Čypienė / Organizatorių nuotr.
Ilona Čypienė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Lietuvoje vis labiau populiarėja ilgalaikės grožio procedūros, tarp jų – ir blakstienų priauginimas bei laminavimas. Pasak vienos iš šios srities pradininkių Lietuvoje – Ilonos Čypienės – šiuolaikinė moteris – itin veikli ir nuolat skubanti, bandanti suderinti šimtus skirtingų veiklų. Būtent todėl jau labai svarbu nuolat jaustis gražiai į tai įdedant kuo mažiau pastangų. Kodėl populiarėja blakstienų grožio procedūros ir kaip tapti šios srities meistre, kalbamės su Tarptautinės blakstienų priauginimo ir laminavimo asociacijos prezidente bei grožio mokyklos “Baltic Beauty School” įkūrėja Ilona Čypiene.

Blakstienų priauginimas – vis labiau populiarėja? Kodėl?

Šiuolaikinė moteris yra labai veikli, atsakinga už daugelį dalykų – neužtenka vien būti puikia namų šeimininke, be namų dar reikia rūpintis ir karjera. Būtent todėl dažna moteris ieško būdų kaip maksimaliai sutaupyti laiko visur, kur tik įmanoma. Priaugintos blakstienos labai padeda greičiau susiruošti ryte, be to, yra labai patogios atostogų metu, nes galima net ir prie jūros visuomet jaustis pasidažiusiai ir ryškiai. Žinoma, jeigu blakstienos yra taisyklingai ir profesionaliai priaugintos.

Jūs – viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusių ruošti šios srities specialistus Lietuvoje. Kas pasikeitė per visus šiuos metus?

Blakstienų priauginimo sritis itin sparčiai populiarėja, atsirado ne tik pradedantiesiems skirtų mokymų, bet ir skirtų pažengusiems profesionalams ar net treneriams – tiems meistrams, kurie patys nori tapti mokytojais. Kai prieš 10 metų atidarėme „BBS i’Lashes Academy“, informacijos apie blakstienų priauginimą buvo labai mažai, daug ko mokėmės iš savo patirties. Šiandien žmogus, norintis išmokti šios specialybės, turi didelį pasirinkimą, tiek individualių mokymų, tiek akademijų, kurios būtent specializuojasi šioje srityje.

Tiesa, pastebiu, kad ne visi mokytojai yra kompetentingi, įsivaizduoja, kad mokymus gali vesti be tam tikros patirties. Tokiu atveju nukenčia studentai, negaunantys reikiamos informacijos ir po to klaidinantys bei žalojantys klientą. Tokių nusiskundimų yra labai daug, todėl mūsų iniciatyva buvo įkurta Tarptautinė blakstienų priauginimo ir laminavimo specialistų asociacija. Pagrindinis asociacijos tikslas - vienyti šios srities meistrus bei suteikti jiems galimybę tobulėti ir mokytis iš geriausių šalies bei užsienio meistrų.

Modeliui priaugintos blakstienos
Modeliui priaugintos blakstienos / Organizatorių nuotr.

Visai neseniai įvedėte naujovę - keturių dienų blakstienų priauginimo kursus pradedantiesiems meistrams. Dauguma mokyklų tokią programą siūlo išmokyti per vieną dieną. Kodėl reikia net keturių dienų?

Kadangi turime užsienio partnerių tiek Vakaruose, tiek Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje, kur blakstienų sritis yra atsiradusi kur kas seniau nei Lietuvoje, semiamės patirties iš jų. Bendradarbiaudami su jais ir pakeitėme savo mokymo programą į keturių dienų kursus. Tiesa ta, kad išmokti blakstienų priauginimo specialybės per vieną dieną - labai sunku. Per vienos dienos kursą studentai vos spėja susipažinti su teorine medžiaga bei dirbtinėmis blakstienomis. Kad pradedantis specialistas drąsiau jaustųsi dirbdamas su klientu, pirmiausia jis turi išbandyti savo gebėjimus ant lėlės bei stebėti mokytojo darbą.

Iš savo bei studentų patirties galiu drąsiai sakyti, kad blakstienų priauginimo procedūrą reikia atlikti mažiausiai trims žmonėms - tik tada pradedi jausti, ką darai. Būtent ši programa suteikia galimybę studentui atlikti tris blakstienų priklijavimus.

Daugelis mokyklų, privačių mokytojų, siūlo vienos dienos kursus ir kelių mėnesių mentorystės programą, tačiau tai yra ne kas kita, kaip mokinio savarankiškas darbas, po vienos dienos kursų. Todėl daugelis merginų išsigąsta ir šio darbo nesiima dėl per didelės informacijos ir praktikos stokos. Sutalpinti visko į vieną dieną: visos teorinės medžiagos, praktikos ant manekeno ir kelių modelių – tiesiog neįmanoma, o kur dar informacija apie klientų paiešką, verslo pradmenis, marketingą - dažnai tai studentams yra labai aktualu.

Kokie pavojai ir klaidos gali nutikti, jei kursų dalyviai gerai neįsisavins programos? Kai kam gali atrodyti, jog šis darbas – gana paprastas, tereikia šiokio tokio kruopštumo ir atidumo.

Būtent šis mitas, deja, vis dar vyrauja norint išmokti šios specialybės. Žmonės įsivaizduoja, kad tai yra labai paprastas darbas: atsisėdau, paklijavau, paleidau. Reikia nepamiršti, kad dirbame su kliento akimis ir stipria chemija. Turime žinoti viską apie klijus, higieną, darbo saugą, o kur dar estetinis vaizdas. Mūsų visų akys yra nevienodos, veido formos - taip pat. Norint sukurti maksimaliai gražų rezultatą, meistras privalo atsižvelgti į daugelį dalykų, tokių kaip natūralių blakstienų būklė, akių forma, odos spalva ir t.t.

O po keturių dienų, jei programa gerai įsisavinama, jau galima imtis pirmųjų darbų ir aptarnauti klientes?

Taip. Per keturių dienų mokymus studentas spėja pasipraktikuoti su trimis gyvais modeliais, o tai – tikrai pakankamas skaičius, kad būtų įsisavinama visa informacija.

Ar iš tiesų blakstienų priauginimu galima užsiimti kaip papildoma veikla po pagrindinio darbo ar mokslų? Ar įmanoma iš to užsidirbti?

Tikrai taip. Sulaukiame nemažai studentų, kurie turi pagrindinį savo darbą, visiškai nesusijusį su grožio sritimi. Vieni ateina vien smalsumo vedini, kiti nori išmokti tik tam, kad galėtų šią grožio procedūrą atlikti draugei ar mamai, tretiems patinka kruopštus darbas, todėl mano, jog patiks ir priauginti blakstienas. Yra nemažai atvejų, kai įsidirbus, tai tampa pagrindiniu darbu.

Ar sunku rasti pirmąsias klientes baigus kursus? Galbūt reikia ir šiokių tokių marketingo žinių?

Be marketingo šiais laikais – nė žingsnio. Būtent todėl išplėstiniuose keturių dienų kursuose tam skiriama visa diena. Čia dalinamasi patirtimi, kaip rasti klientes, kokie kanalai yra veiksmingiausi.

Ar pakanka pirmųjų bazinių kursų, o gal vėliau dar reikia kelti savo profesinę kvalifikaciją?

Žinoma, kad reikia, nes blakstienas galima priauginti skirtingomis technikomis, ko per bazinius kursus nemokome. Yra begalės seminarų, tiek teorinių, tiek praktinių, konferencijų, čempionatų, kur meistras gali įrodyti savo lygi.

Kai kurios profesionalės iš šios profesijos ne tik uždirba, bet ir daug keliauja po pasaulį dalyvaudamos įvairiuose konkursuose, konferencijose. Kiek laiko ir jėgų užtrunka pasiekti tokį lygį?

Į šį klausimą ganėtinai sunku atsakyti - vienam gali prireikti ir 5 metų, o kitam - vos pusmečio. Norėdamas dalyvauti konkurse meistras privalo pasirinkti kategoriją, kurioje jis varžysis: jaunių, profesionalų ar ekspertų. Jaunių kategorijoje varžosi vos metų patirtį turintys meistrai, o tai reiškia, kad teoriškai tarptautiniuose konkursuose galima pradėti dalyvauti vos baigus kursus.

Kalbant apie konferencijas, žinoma, kad meistras, norintis jose kalbėti, pirmiausia turi būti ekspertas ir išmanyti savo sritį. Dažniausiai konferencijose pranešėjai yra specialybės mokytojai, turintys 3 ir daugiau metų patirties. Ne vien tik metų patirtis čia svarbi, labai svarbu ir pranešėjo charizma, gebėjimas perteikti žinias auditorijai, viešo kalbėjimo įgūdžiai.

Kaip Lietuva ir jos treneriai bei programos vertinami Europoje bei pasaulyje? Teko matyti ne vieną lietuvišką pavardę tarptautinėse grožio konferencijose ar konkursuose.

Lietuvos bei Rytų Europos meistrai tarptautinėse konferencijose vertinami labai gerai, aukščiausiame lygyje. Mūsų merginos pasižymi itin aukšta kvalifikacija ir gebėjimu savo darbą atlikti pagal aukščiausius kokybės standartus. Todėl semtis patirties iš mūsų nori ne viena meistrė iš užsienio.