Kaip tinkamai išsiskirti?

Konfliktas / Vida Press nuotr.
Konfliktas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-12-10 20:45
AA

Jūs mylite, jūsų – ne. Galite kentėti ir laukti – gal kas pasikeis? O jei nusprendėte skirtis, stenkitės išvengti klaidos emociškai laikytis senųjų santykių. Psichologai sako, kad galima išsiskirti taip, kad tas nemylintis vyras jus prisimintų visą gyvenimą. Ir gailėtųsi, žinoma.

Nemažai moterų santykiuose būna mokytojos: jei vyras pasielgė ne taip, kaip jos norėtų, reikia jį „pamokyti“: pirmiausia išrėžti, kaip jis niekšiškai elgiasi, įžeisti ir kokią savaitę naktimis rašinėti sms-us, kad jį paliekate. Be to, išsamiai aptarti situaciją su visomis draugėmis, kurios viena per kitą siūlo keršto planus.

Taigi, jei kada nors elgėtės panašiai, tikriausiai pamenate, kad įsisukote į nesibaigiančių santykių ratą: lyg ir viskas baigta, bet mintys sukasi vien tik apie JĮ, tas žmogus kasdien aptarinėjamas, ieškoma įvairių jo klaidų, bandoma jį teisinti arba kaltinti.

Po skyrybų dažniausiai nukenčia savivertė. (Na, taip, jis nevertas manęs, jis nežino, ką prarado, neįvertino, įžeidė, buvo neištikimas, bet gal ir aš buvau neverta jo meilės, gal kažką dariau ne taip?) Psichologai turi terminą – neužbaigti santykiai. Tokie, kurie fiziškai pasibaigė, bet vis dar gyvuoja mūsų galvoje. Mes kaltiname save, buvusį partnerį, mintyse kalbamės su juo, kažką bandome įrodyti. Kad esame geresnės, nei naujoji jo mergina. Ir kad esame vertos meilės.

Ką daryti, kad santykiai būtų užbaigti? Protingai išsiskirti. Tačiau – ką tai reiškia?

1. Skirdamasi susilaikykite nuo kaltinimų. Nepasakokite, kaip jums skaudu ar kaip ta situacija jus žemina. Nerašykite jam elektroninių laiškų, nesiųskite sms-ų. Jei labai norisi išlieti jausmus, rašykite dienoraštį. Rašykite viską, kas tik ateina į galvą. Popierius ar jūsų kompiuteris iškentės. Tik štai JAM visai nereikia šito skaityti.

Pora / Vida Press nuotr.

2. Susilaikykite nuo saldaus keršto. Geriau energiją nukreipkite kita linkme. Darbui, sportui ir laisvalaikio pramogoms.

3. Skirdamasi kalbėkite tik apie save. Nė žodžio apie jį. Sugebėsite? „Norėčiau su tavimi bendros ateities, vaikų, bet matau, kad tai neįmanoma. Todėl išeinu ir ieškosiu meilės ir laimės be tavęs“. Jei jis pats praneš, kad: „Atleisk, bet myliu kitą, o meilė tau baigėsi“, irgi kalbėkite apie save: „Kaip gaila... Myliu tave, bet jeigu jau taip – ką gi, viso gero.“ To užtenka – nereikia ašarų ir sielą draskančių monologų.

Ką išlošite, jei taip elgsitės?

1. Jūs greičiau pamiršite tą vyrą. Verkti ir gedėti buvusių santykių, aišku, niekas nedraudžia – tai normalu. Leiskite sau tai daryti – išsiverkus greičiau atsigaunama.

2. Jūs labiau gerbsite save. Susilaikydama nuo kaltinimų ir neigiamų emocijų pliūpsnio jo atžvilgiu išsaugosite savo orumą. Be to, jūsų buvusysis irgi jus daugiau gerbs.

Pora / Vida Press nuotr.

3. Jūs gana greitai rasite kitą žmogų, su kuriuo būsite laiminga. Nes supratote, kad jums svarbu būti mylima ir geidžiama. Jūs išsaugojote savo orumą ir nelikote psichologiškai susieta su žmogumi, kuris nesuteikė jums to, ko troškote.

4. Buvęs partneris jūsų nepamirš. Jūs nesižeminote, neparodėte jam savo pykčio. Jūs tyliai ir oriai išėjote. Žinote, kas būna tokiais atvejais? Vyras užmiršta visa, kas buvo blogo ir ima prisiminti tik šviesius jūsų bendravimo momentus. Jis gal net užsimanys ieškoti kelių pas jus. O tada jau jūs spręsite, ar priimti jį vėl – ir kokiomis sąlygomis.