Kaip turi skambėti jūsų balsas, kad patiktumėte kitiems žmonėms

Vyras / Fotolia nuotr.
Vyras / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Greičiausiai pritarsite, kad malonus balsas gali sužavėti ir apsukti galvą. Pavyzdžiui, filme „Ji“ (angl. Her) aktoriaus Joaquino Phoenixo herojus įsimyli kompiuterinę programą. Tiesiog balsą, kuriam neįmanoma atsispirti... Na, o jeigu pažvelgtume iš mokslinės pusės?

Kalifornijos universiteto profesorius Rosario Signorello tikina, kad tam tikras balsas – tai vienas iš charizmatiško žmogaus bruožų. Jis taip pat atskleidžia, kaip turi skambėti tas balsas, kad įtikintų aplinkinius.

Mokslininkas sako, kad vertindami tai, koks žmogus yra charizmatiškas, pirmiausia dėmesį kreipsime į jo balsą. O vėliau bus svarbūs ir kiti dalykai – ką jis kalba, kūno kalba, išvaizda ir pan. Išanalizavę įvairiomis kalbomis kalbančių žmonių (prezidentų, politikų, stambių kompanijų vadovų)  balsą, mokslininkai atrado tam tikrų panašumų.

Vėliau 107 moterys ir 26 vyrai turėjo įvertinti balsus 67 teigiamais ir neigiamais būdvardžiais. Pavyzdžiui, įtikinamas, užburiantis, egocentriškas ar grasinantis bei pan. Kokie rezultatai?

Pasak profesoriaus, charizmatiškų žmonių balsas yra žemesnis ir jie, kalbėdami viešai, jį dar labiau pažemina. Apskritai žemas balsas – tai valdžios ir dominavimo ženklas, mat žmonės linkę lengviau paklusti būtent tokio balso tembro savininkui.

Taip pat skaitykite: Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė: „Esu stora, ir tai puiku!“

Kitoje eksperimento dalyje mokslininkas paaukštino kalbančiųjų balsus ir jie iškart buvo įvertinti blogiau nei žemesni. Rosario Signorello mano, kad charizmatišką balsą galima ištreniruoti, kaip kad daro aktoriai ar dainininkai.

Taigi, norite tapti lyderiu? Teks ir balsui treniruotę suorganizuoti. Tiesa, tyrimai buvo atlikti tik su vyrų balsais, tad mokslininkas ruošiasi eksperimentą pakartoti ir su damomis.