Kaip valote odą? Modernus būdas – naudoti specialų prietaisą

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kai gyvenimo tempas toks didelis ir per 24 valandas tenka padaryti labai daug, visa, kas palengvina rūpinimąsi išvaizda, – sveikintinas dalykas. Juk smalsu būtų išmėginti veido valymo prietaisą, kuris savo darbą atlieka per pora minučių ir veiksmingai? Apie jį ir apskritai apie odos prižiūrą buvo kalbama Vilniaus „Vartų“ galerijoje vykusiame „grožio seanse“.

Jis buvo surengtas dėl Lietuvoje pasirodžiusios naujovės – išmaniųjų odos priežiūros prietaisų, kurių gamintoja – švedų kompanija „Foreo“. T-Sonic technologijos pagrindu sukurti aparačiukai „Luna“, pritaikyti kiekvienam odos tipui, ją valo ir stabdo jos senėjimą. Yra skirtų paaugliams, moterims ir vyrams. 

Prezentacijos dalyviai ne tik išgirdo apie juos, bet ir patys išbandė odai naudingas „Luna“ vibracijas. Gydytoja dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė  bei makiažo dizainerė ir šukuosenų stilistė Vaida Venckutė dar pateikė įdomios informacijos ir naudingų patarimų apie odą ir jos priežiūrą apskritai. Štai keletas jų minčių.

Gydytoja dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė: 

1. Nuolat vyksta odos ląstelių atsinaujinimo procesas, nuolat pasišalina tos, kurios suragėja. Įdomu, kad pagrindinę namų dulkių dalį sudaro mūsų pačių ląstelės. Jų per gyvenimą žmogus gali netekti net 40 kilogramų.

2. Būtini bet kokio odos tipo priežiūros etapai – valymas, drėkinimas, apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Pastarieji mus veikia ir žiemos metu, todėl ir dabar reikia naudoti kosmetikos priemones su SPF filtrais.

Aušrinė Ramanauskaitė
Aušrinė Ramanauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

3. Odos senėjimo mechanizmas įsijungia perkopus dvidešimties metų ribą. Kai kurių ją sendinančių faktorių negalime išvengti, pavyzdžiui, oro taršos, oksidacinio streso, tačiau yra dalykų, kuriais patys greitiname šį procesą – nesisaugodami saulės, rūkydami, piktnaudžiaudami alkoholiu, nesveikai maitindamiesi...

4. Kad oda gautų maksimalios naudos iš kosmetikos, svarbu labai gerai pašalinti makiažą ir nešvarumus, naudoti serumą (tai produktas su didele veikliųjų medžiagų koncentracija, dėl mažesnės molekulinės masės gerai prasiskverbiantis pro ragini sluoksnį), produktus įmasažuoti (masažas pagerina kraujo mikrocirkuliaciją) rankomis arba specialiu prietaisu.

5. Veido priežiūra turi būti neagresyvi, greita, paprasta, susidedanti iš kelių būtinų produktų. 

Aušrinė Ramanauskaitė
Aušrinė Ramanauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Makiažo dizainerė ir šukuosenų stilistė Vaida Venckutė:

1. Būtina „aprengti“ veidą kremine pudra, kuri ne tik pagerina odos išvaizdą, bet ir suteikia jai apsaugą nuo žalingų aplinkos veiksnių. Bet po to labai svarbu ją gerai nusivalyti.

2. Patarimas mamoms: vaikams – ir mergaitėms, ir berniukams – nuo mažens pasakokite apie odos apsaugos ir rūpinimosi taisykles. Jas pradėję taikyti anksti, jie ilgiau išsaugos jaunatvišką, gražią odą.

Aušrinė Ramanauskaitė
Aušrinė Ramanauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

3. Įrankiai, kuriais odą valome, atliekame makiažą, turi būti švarūs! Antraip jie taip pat gali ją užteršti.

4. Kad oda atrodytų gerai, reikia į ją investuoti ir darbo, ir lėšų. 80 procentų odos išvaizdą lemia genai, 20 procentų – darbas.

5. Ypač atsargiai reikia elgtis su oda aplink akis, nes ji – gležniausia ir jautriausia.