Kaip Velykas švenčia Lietuvoje gyvenantys kitos tautybės garsūs vyrai?
Lietuvoje vyraujančios Velykų tradicijos pažįstamos, matyt, kiekvienam: šventinį rytą šeimos susėda prie gausaus pusryčių stalo, daužo margučius aiškindamiesi, kieno – pats tvirčiausias, žaidžia velykinius žaidimus, mėgaujasi artimųjų draugija. Tačiau kaip Velykas švenčia tie, kurie gyvena Lietuvoje, bet yra kitataučiai? Apie tai, kaip šįmet sutinka Velykas, Žmonės.lt pasakoja garsūs Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai.
Režisierius Maratas Sargsyanas iš Armėnijos: „Velykų proga mėgaujuosi laisvadieniu – kartu su žmona ir nuvažiavome į gamtą. Nemėgstu kiaušinių, taigi jų nedažiau – kam gadinti maistą?.. Nesureikšminu Velykų, nesilaikau jų tradicijų. Tiesa, lietuviškos Velykų tradicijos labai panašios į Armėniškas – ten žmonės taip pat dažo kiaušinius, vaikai žaidžia juos daužydami – kieno kiaušinis sudaužys daugiausia kitų kiaušinių, tas ir laimi. Armėnijos kaimuose per Velykas pinami ir vainikėliai, panašūs į lietuviškas verbas. Juos žmonės pina iš augalų, nes per Velykas Armėnijoje atgyja visa gamta. Tačiau miestuose tai – nepopuliaru. Ant Velykų stalo tradiciškai padedami darbeliai iš džiovintų vaisių.“
Sezeris Saylikas-DJ Sezzy iš Turkijos: „Kadangi pats esu musulmonas, Velykų šventė man nėra artima – mano šalyje jos nėra, jokių panašių religinių švenčių taip pat neturime. Tačiau kasmet švenčiu Velykas su savo šeima čia, Lietuvoje. Važiuojame pas žmonos tėvus ir ten šventę paminime taip pat, kaip ir visi kiti – pavalgome velykinius pusryčius, ridename margučius. Pats irgi dažau kiaušinius, tačiau jokių ypatingų būdų dažyti kiaušiniams nenaudoju. Šįmet Velykas sutikome taip pat pas žmonos tėvus.“
Sporto studijos „JC Sport“ įkūrėjas Jeanas Claude'as Edorhas iš Dramblio kaulo kranto: „Esu krikščionis, taigi Velykas tikrai švenčiu. Šįmet jas miniu Lietuvoje, kartu su draugais – gerai leidžiame laiką, be abejo, dažome kiaušinius, tuo užsiimsiu ir pats. Darome tai, ką daro visi – laikomės tradicijų, jų išmokau gyvendamas Vokietijoje. Padarėme tradicinį Velykų medelį ir prikabinome ant jo spalvotų velykinių kiaušinių. Kelias dienas nedirbsiu – mėgausiuos laisvalaikiu ir švęsiu.“