Kaklas išduoda amžių

Odos priežiūra / Fotolia nuotr.
Odos priežiūra / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Su metais glembant odai, sunkiausia užmaskuoti kaklo raukšles, kurios begėdiškai išduoda tikrąjį moters amžių. Laimė, bėgantį laiką galima pristabdyti.

Pasak grožio specialistų, esamas raukšles panaikinsite tik atlikusi plastinę kaklo operaciją. Kad nereikėtų griebtis tokių drastiškų priemonių, neleiskite joms atsirasti. Ant kaklo nereikės ryšėti skarelės, jeigu kasdien darysite specialius pratimus, nemiegosite ant aukštos pagalvės ir rūpinsitės kaklo oda taip pat rūpestingai kaip veido. Turbūt nereikia priminti, kad kremą ant kaklo odos reikia tepti iš apačios į viršų smakro link. Antraip ištampysite odą, gali įtrūkti plonas jungiamasis audinys. Atsiminkite, kad su amžiumi moterų oda smarkiai plonėja ir tampa pažeidžiamesnė, greičiau išsausėja ir raukšlėjasi.

Veiksmingos priemonės

♦ Specialistų teigimu, norint, kad ant kaklo neatsirastų raukšlių ir rievelių, reikia miegoti ant nugaros. Yra specialios U raidės formos pagalvės (vadinamieji sprando rageliai), kurie pritaikyti miegoti tokia poza. Miegant ant nugaros, atsipalaiduoja sprando ir pečių raumenys, natūraliai ištempiamas kaklas.

♦ Nedidelės kaklo raukšlelės sumažės ir jų nedaugės, jeigu kasdien darysite kaklo mankštą. Priekinę kaklo dalį sustangrinsite reguliariai atlikdama pratimą „Karpis“: galvą truputį atkiškite pirmyn ir lėtai atloškite į viršų. Keletą sekundžių pabūkite įtempusi kaklą ir žiopčiodama it į krantą išplaukusi žuvis (pražiokite burną ir vėl užsičiaupkite).

♦ Kad oda kuo ilgiau išliktų elastinga, jūsų valgiaraštyje turi nestigti produktų, kuriuose gausu beta karoteno (morkos, paprikos, špinatai, brokoliniai kopūstai ir kt.), taip pat antioksidantų (žalioji arbata, tamsiai mėlynos spalvos vaisiai ir daržovės) ir omega-3 riebalų rūgščių (šaltai spaustas migdolų, moliūgų, graikinių riešutų, linų sėmenų aliejus, avokadai, žuvų taukai). Sveiką odą padeda palaikyti ir vitaminas B2, kurio yra grikiuose, neskaldytų grūdų duonoje, lapinėse daržovėse, migdoluose, sėklose, jūrinėse žuvyse ir kt.

♦ Jungiamąjį kaklo srities audinį stiprina silicio rūgštis (jos yra sorų kruopose, miežiuose, bulvėse, avižose) ir vitaminas C (rauginti kopūstai, šaltalankiai, erškėtuogės, citrusiniai vaisiai, paprikos ir kt.).

♦ Venkite kepinių, ypač baltų miltų, ir produktų, turinčių daug cukraus. Juose esantys blogieji angliavandeniai trikdo už odos elastingumą atsakingo kolageno gaminimąsi.

♦ Gerkite pakankamai skysčių, nes vanduo palaiko normalią odos drėgmę, gerina viso organizmo medžiagų apykaitą.

KUO VANDUO NAUDINGAS MŪSŲ ORGANIZMUI, SKAITYKITE ČIA.

♦ Taisyklingai sėdėkite ir vaikščiokite: pasitempusi, nesusikūprinusi, iškelta galva. Kvėpuokite pilvu: įkvepiant pilvas turi pakilti, o iškvepiant subliūkšti it balionas. Iškvėpimas turi būti ilgesnis nei įkvėpimas.

KODĖL SVARBU KVĖPUOTI TAISYKLINGAI, SKAITYKITE ČIA.

♦ Kaklo odą stangrina reguliarūs kaklo masažai ir kontrastinis dušas. Vakare užsidėkite kontrastinį kompresą: pirmiausia karštame vandenyje sudrėkintą šiurkštesnio audinio rankšluostį, o paskui – šaltame. Juos kelis kartus pakeiskite. Galiausiai odą patepkite stangrinamuoju kremu ir suglaustais pirštais paplekšnokite pasmakrę.


Pratimas kaklui

Šį pratimą rekomenduojama atlikti rytą. Jį darydama stovėkite tiesiai.

Atsisėskite. Nugara turi būti tiesi. Įkvėpdama kelkite smakrą aukštyn, lyg norėtumėte pasiekti lubas, priekinę kaklo dalį įtempkite (pakaušiu nereikia siekti tarpumenčio). Iškvėpdama leiskite smakrą žemyn į kaklo duobutę, tempkite nugarinę kaklo dalį. Grįžusi į įprastą padėtį, lenkite galvą į vieną šoną, paskui į kitą. Pratimą atlikite kasdien po 5–10 kartų (smakro pakėlimas aukštyn ir žemyn, galvos lenkimas į šonus).