Kaklo odos suglebimas: 3 dažni kaklo pokyčius lemiantys veiksniai

Kaklo odos suglebimas: 3 dažni kaklo pokyčius lemiantys veiksniai / „Pexels.com“ nuotr.
Kaklo odos suglebimas: 3 dažni kaklo pokyčius lemiantys veiksniai / „Pexels.com“ nuotr.
Šaltinis: Reklama
2024-06-05 09:54
AA

Šiandien vis dažniau kalbama apie jaunystės paslaptis, itin daug dėmesio skiriama veido odai – priemonėms, masažams, mankštoms, procedūroms. Vis dėlto, daugiau dėmesio sulaukti turėtų ir kaklo oda. Būtent jai neretai pagailima dėmesio, o plona ir jautri šios srities oda labai greitai tai parodo. Apskritai, kokios esminės kaklo odos suglebimo bei raukšlių formavimosi priežastys? Nors jų gali būti ir daugiau, šiandien apžvelkime tris pagrindines.

Dėl ko suglemba kaklo oda, formuojasi raukšlės?

Išraiškinga kaklo linija dažnai siejama su jaunu amžiumi, tačiau dailiomis kaklo linijomis pasigirti gali ir ne visi jauni žmonės. Kai kurie asmenys tiesiog neturi išraiškingo kaklo linkio, kartais netenkina ir papildomas riebalinio audinio sluoksnis ir pan. Vis dėlto, labai dažnai suglebusią kaklo odą bei perteklines odos klostes lemia:

  • Natūralūs senėjimo procesai: su amžiumi oda vis mažiau elastinga, o kaklo srityje raukšlės išryškėja gana greitai.
  • Dideli svorio svyravimai: numetus daug svorio, kaklo zonoje (lygiai taip pat kaip ir kitose kūno vietose) dažnai lieka perteklinės odos raukšlės.
  • Fotosenėjimas: piktnaudžiavimo saulės voniomis bei soliariumo įdegiu žala yra akivaizdi tiek veido, tiek kaklo srityje.

Bene dažniausiai kaklo oda suglemba būtent dėl pirmosios priežasties – natūralių senėjimo procesų. Kokybiškomis priemonėmis ir odos procedūromis bei masažais šį procesą galima pristabdyti, tačiau išvengti senėjimo yra neįmanoma.

Nuo kaklo odos masažų iki plastinės kaklo odos patempimo operacijos

Kaip sprendžiama ši estetinė problema? Jei pokyčiai yra minimalūs, kartais pakanka kokybiškų priemonių, masažų, aparatinių neintervencinių procedūrų, kurias atlieka grožio srities specialistai.

Jei oda stipriau suglebusi (dėl ko žandikaulio linija bei smakro ir kaklo linija tampa vis mažiau išraiškingos), specialios priemonės bei neintervencinės procedūros vargiai suteiks norimą rezultatą. Viskas priklauso nuo lūkesčių, galimybių, sveikatos būklės. Šia problemą galima spręsti ir plastinės chirurgijos gydytojų atliekama operacija. Kaklo odos patempimas gali būti atliekamas kaip pavienė procedūra, ar kartu su kaklo riebalų nusiurbimu bei veido korekcijomis.

Kaklo srities korekcija chirurginiu būdu dažniausiai atliekama apie 40–60 gyvenimo metus. Kodėl? Šiose amžiaus ribose pokyčiai vis akivaizdesni, o be to, sakoma, kad tokią operaciją geriau atlikti kol oda dar nėra praradusi elastingumo.

Aišku viena – norint kuo ilgiau išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, svarbu rūpintis tiek veido, tiek kaklo oda. Jei veido oda bus stangri, o kaklą „puoš“ raukšlės, norimo rezultato pasiekti nepavyks. Nusprendus tobulinti kaklo sritį neintervencinėmis procedūromis ar chirurginiu būdu, labai svarbu kreiptis į platų žinių ir patirties bagažą sukaupusius savo srities profesionalus.