Pačioje Romos širdyje, prestižinuose „Palazzo Ruspoli“ rūmuose haute couture kolekciją pristatęs stilistas Anton Giulio Grande – žurnalistų apgultyje. Manekenės, lyg Renesanso epochos skulptūros – atsirėmusios į murmuro židinį, išsitiesusios miegamąjame po baldakimu, svetainėje ant damasto audiniu aptrauktų minkštasuolių.
Dizainerio sukneles galima apžiūrėti iš arti, paliesti ploną gipiūrą ir spindinčius Svarovskii kristalus. Prigludusios suknios pabrėžia moters kūno formas, smarkiai išryškina sėdmenis ir apnuogina krūtinę. Dizaineris iš Pietų Italijos Kalabrijos regiono – kunigaikštytės Giacintos Ruspoli suknelės autorius – sutiko atsakyti į kelis klausimus.
– Jūsų kolekcija pavadinta senos pasakos „Baltoji katė“ vardu. Kodėl? Ką jums simbolizuoja katė?
– Katė įkūnija moters paslaptingumą, laukinį grožį, o kartu ir katinišką švelnumą, žinoma, kai ji pati to nori. Bet kartais ji tampa nervinga, jusli ir negailestingai parodo nagus, kai ją kažkas erzina.
– Kokį audinį naudojate, kad jums taip pavyksta akcentuoti moters figūros linkius, jos kūno lankstumą?
– Mano suknios privalo atrodyti prabangiai, todėl naudoju brangias medžiagas. Mėgstu dirbti su plonu kaip voratinklis gipiūru, atlasu, šilko kutais, stručio ir flamingo plunksnomis Šios materijos moteriai suteikia galimybę pasijusti vienintele ir išskirtine. Moteris juda, o švelnūs kutai ir plunksnos glamonėja jos kūną. Todėl ji atrodo gundanti, nepakartojama, seksuali.
– Jūs dažnai esate lyginamas su anapilin išejusiu jūsų tautiečiu Italijos dizaineriu Gianni Versace. Ar jus šis palyginimas erzina? Gianni rodydavo suknias per Aukštosios mados savaites Romoje ant Ispanijos aikštės laptų renginyje „Donna sotto le stele“ (it. „Moteris po žvaigždėmis“), nors buvo prêt-a-porter stilistas. Apie tai svajoja kiekvienas šiuolaikinis aukštosios mados kūrėjas.
– Mes abu su Gianni – kalabriečiai. Manau, jo ir mano suknios panašios savo erotiškumu, bet mūsų stilius skirtingas. Aš save laikau couturier (pranc. aukštosios mados stilistas). Nepykstu, kai mane lygina su Gianni Versace, bet kartais jaučiu tą įpareigojančią naštą.
– Kaip jaučiatės šiandien tokioje neįprastoje aplinkoje: tarp Renesanso paveikslų, antikvarinių baldų, veidrodžių auksiniais rėmais ir jūsų aprengtų kunigaikštyčių Ruspoli? Jūsų suknioms toks fonas tinka?
– Rodyti kolekciją Palazzo Ruspoli – didžiulė garbė. Tikiuosi, neapvyliau manimi pasitikėjusių kilmingų Romos moterų.