Kalėdų laukimo akimirkos žinomose šeimose: savo atžalas moko atjautos

Veronika Montvydienė su dukra, Ieva ir Rolandas Mackevičiai su vaikais, Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė su sūnumi / Asmeninio albumo ir Martyno Stankaičio nuotr
Veronika Montvydienė su dukra, Ieva ir Rolandas Mackevičiai su vaikais, Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė su sūnumi / Asmeninio albumo ir Martyno Stankaičio nuotr
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-11-27 11:01
AA

Geras pavyzdys – užkrečiamas, tuo tiki žinomi žmonės ir artėjančių švenčių laukia rūpindamiesi ne tik savo šeimomis, bet ir tais, kuriems šią dieną sekasi sunkiau. 30 svajonių – tiek jų šiemet išpildys interjero studija vaikams „Lovely mess“ kartu su gerumo ambasadoriais.

Ieva ir Rolandas Mackevičiai, Veronika ir Donatas Montvydai, Patricija ir Ali Gadžijevai ir daugelis kitų žinomų šeimų neliko abejingi šiai iniciatyvai ir tapo jos veliavnešiais.

Studijos įkūrėja Lauryna Glicienė džiaugiasi, jog jos sugalvotas projektas „Gerumo Kalėdos“ padės pradžiuginti tiek daug vaikučių su negalia šeimų.

„Kasmet su vyru išpildome vieno vaikučio svajonę, tačiau šiemet aš neberadau aktyvių svajonių, tad teko ieškoti kitų projektų, kuriuos galėtume paremti. Stabtelėjau prie projekto „Gerumo milijonieriai“, kurie turėjo neišpildytas 96 svajones. Pagalvojau, jog viena jų tikrai negalėčiau išpildyti, pakvietus prisidėti savo įkurtos įmonės mylimus klientus – tikrai taip! Šiemet studijoje nebus taikomos šventinės nuolaidos, bet 10 proc. gauto pelno bus skirta įgyvendinti vaikų svajonėms“, – apie akciją pasakoja L.Glicienė.

Lauryna Glicienė su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

I.Kavaliauskaitė-Morkūnienė: stengtis padėti kitiems, kai ir pačiam reikia pagalbos – tai reikalauja stiprybės

Laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė taip pat jungiasi prie šios gerumo akcijos. Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriui prisidedant prie „Lovely mess“ iniciatyvos vaikams su negalia bus padovanotos net penkios delfinų terapijos.

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė su sūnumi / Martyno Stankaičio nuotr.

„2008 metais gelbėjome bankus, 2011-aisiais – Graikiją, 2013-aisiais – Ukrainą, 2015-aisiais – pabėgelius, o 2020-aisiais kiekvienas bando išgelbėti save. Verslai ir įprastas gyvenimas apverstas aukštyn kojomis. Kai beveik kiekvienas šiuo periodu galvoja tik apie save, norisi palaikyti tuos, kurie stengiasi pagalvoti ir apie kitus, padėti kitiems. Kalėdos – gerumo laikotarpis, tik daryti gera, kai sekasi, buvo paprasčiau. Stengtis padėti kitiems, kai ir pačiam reikia pagalbos – tai reikalauja stiprybės. Visada padėsiu ir garsiau padėkosiu tiems, kuriems rūpi, kas vyksta aplink. Viena tokių – „Lovely mess“: nuo kiekvienos nupirktos prekės dalis sumos keliaus vaikų svajonėms įgyvendinti. Argi tai ne puikus pavyzdys mums visiems?“ – susimąstyti kviečia I.Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Mackevičiai skatina sūnų perrūšiuoti žaislus mažiausiai keliskart per metus

Ištikimi „Gerumo Kalėdų“ iniciatorės – interjero studijos vaikams – klientai ir draugai Ieva ir Rolandas Mackevičiai gražias iniciatyvas vykdo bent kelissyk per metus.  Pasak žinomos moters, kalėdinis laikotarpis vaikučiams būna gana dosnus, tačiau likusią metų dalį dažnai pamirštama ištiesti pagalbos ranką.

Ieva ir Rolandas Mackevičiai su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

„Taip neturėtų būti“, – įsitikinusi Ieva Mackevičienė. Norėčiau, jog situacija keistųsi. Mes patys per visus metus mažiausiai porą kartų prisidedame prie „Carito“ ir vaikų namų veiklos. Džiaugiuosi, jog sūnus Motiejus noriai perrūšiuoja savo žaislus ir pabodusius perleidžia kitiems vaikams. Pati augau tokioje šeimoje, kurioje gera dalintis. Tad tokį pavyzdį rodome su vyru ir savo vaikams.“

Šiais metais Ievos ir Rolando Mackevičių šeima išpildys gyvūnams alergiško berniuko svajonę – turėti augintinį. Mažyliui bus padovanotas hipoalerginis Kanados sfinksas, kuris vienintelis gali augti mažojo alergiuko namuose.

Veronika Montvydienė: mūsų dukra niekada nepraeina pro žmogų, kuris prašo išmaldos

Veronika Montvydienė įsitikinusi, jog nėra geriausio laiko daryti gerus darbus. Tai reikia daryti visada, tad tokias vertybes moteris puoselėja ir savo šeimoje. Sulaukusi kvietimo tapti gerumo ambasadore iniciatyvoje „Gerumo Kalėdos“, moteris sutiko nė nedvejojusi ir šiemet kartu su vyru dainininku Donatu Montvydu įgyvendins dviejų berniukų su negalia svajones ir perduos jiems išsvajotus žaislus ir dviratį.

„Mes šeimoje kalbame apie daromus gerus darbus, bet neakcentuojame sezoniškumo ar progų. Vaikams aiškiname, kas yra geras žmogus, pagalba, atjauta kitam. Rezultatus matome mūsų vyresnėlėje: Adelė niekada nepraeina pro žmogų, kuris prašo išmaldos, jam paaukoja. Įdomus faktas, jog dukra niekad neima pinigų, jei jų nori duoti jos seneliai. Ji pabrėžia, jog jiems pinigai yra reikalingi labiau, o jai daug smagiau turėti galimybę pabendrauti su mylimais artimaisiais.

Veronika Montvydienė su dukra / Asmeninio albumo nuotr.

Veronika Montvydienė atvirauja, jog kasdien susiburti visai šeimai ir pabūti drauge gana sudėtinga, nes visi gyvena skirtingu ritmu, kiekvienas turi savitus prioritetus, tad kalėdinį laikotarpį jie ypač brangina.

„Kalėdos mūsų šeimai asocijuojasi su šiluma, ypatinga aura ir dėmesiu vienas kitam. Mums tai yra laikas, kad galime susitikti ir būti visi kartu, turime laiko žiūrėti vienas kitam į akis, pasidžiaugti. Kasdien mes bėgame, verčiamės per tą gyvenimą, o laiko vis trūksta.

Šis laikotarpis mane labai žavi tuo, jog turiu mėnesį laiko, kada galiu galvoti, ką mėgsta mano mylimi žmonės, ko jiems galbūt trūksta, kokios jų svajonės. Susirinkus per Kalėdas gera kartu patirti  įvairias emocijas – tai yra šių švenčių ypatybė“, – mintimis dalijasi žinoma moteris.

Gadžijevų šeimoje mokomasi dalintis viskuo

Gerumo iniciatyvoms neabejinga verslininkų Patricijos ir Ali Gadžijevų šeima, kuri jaučia pareigą padėti šeimoms, mažiau apdovanotoms likimo. Žinoma pora ne vienerius metus prisideda prie įvairių įstaigų paramos, tačiau dažniausiai tai daro tyliai.

„Jeigu tik galime padaryti nors vieną širdį laimingesnę, tai jau yra didelė dovana, ypač kai kalba pasisuka apie vaikus ir jų likimus. Mūsų šeimoje mes mokomės dalintis visi ir viskuo. Net tik materialiniais dalykais, bet ir jausmais, turime mokėti atjausti, mylėti ir palaikyti vieni kitus, kada aplanko ne tik džiugios akimirkos gyvenime.“

Patricija Gadžijeva su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Žinoma mama pasakojam, jog jau ne vienerius metus vyresnelį Ajų skatina dalintis žaislais ar kitais savo daiktais. Pasak, tiesioginiai veiksmai padeda vaikui lengviau suprasti aukojimo ir dovanojimo kitam esmę.

„Visada sakome, kad geras grįžta geru su kaupu! Jau matau, kad Ajus bėgant laikui supranta gerų darbų prasmę ir viliuosi, kad laikui bėgant ši vertybė jo gyvenime tik stiprės. Toks mūsų tėvų tikslas.“

Žinomos šeimos prisidėti prie „Gerumo Kalėdų“ kvies visą gruodžio mėnesį, o prieš pat didžiąsias metų šventes vyks pas mažuosius svajonių savininkus ir išsipildys jų didžiausius norus: „Negalią turinys vaikai svajoja, o mes, išpildę svajonę, tampame Gerumo milijonieriais.“