„Kalush Orchestra“ aukcione pardavė „Eurovizijos“ trofėjų: pinigus skirs kilniam tikslui

2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ nusprendė aukcione parduoti laimėtą konkurso trofėjų – krištolinį mikrofoną. Sekmadienio vakarą internete surengę aukcioną, už trofėjų jie gavo įspūdingą sumą, kurią skirs kilniam tikslui.

Grupė „Kalush Orchestra“ aukcione pardavė „Eurovizijoje 2022“ laimėtą apdovanojimą – krištolinį mikrofoną. Pinigai bus skirti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų reikmėms.

Apie tai buvo pranešta oficialioje grupės „Instagram“ paskyroje.

Gegužės 25 d. „Kalush Orchestra“ paskelbė parduodantys pagrindinį „Eurovizijos 2022“ prizą. Kova dėl krištolinio mikrofono buvo įnirtinga, dėl to aukciono finalas buvo nukeltas iš gegužės 28 d. į gegužės 29 d.

Skelbiama, kad trofėjus parduotas už 900 tūkstančių JAV dolerių (apie 840 tūkst. eurų). „Eurovizijos“ trofėjų įsigijo Taline registruota kriptovaliutų birža „WhiteBit“. 

Grupės gerbėjai taip pat prisidėjo prie šios įspūdingos sumos – per aukcioną paaukojo 11 milijonų Ukrainos grivinų (apie 350 tūkstančių eurų).

Tiesa, paaukojus net ir nedidelę sumą, buvo galima laimėti ir „Kalush Orchestra“ lyderio Oleho Psiuko rožinę kepuraitę, kuria pasipuošęs jis laimėjo „Euroviziją“.

Grupė „Kalush Orchestra“ ir jos lyderis Olehas Psiukas / Scanpix nuotr.

Primename, kad vos tik prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, grupės „Kalush Orchestra“ nariai liko padėti savo šaliai. Buvo abejojama, ar karo siaubiama šalis apskritai šiemet galės organizuoti balsavimą, o atlikėjai vykti į Italiją. Tačiau ukrainiečiai užtikrino, kad jų šalies atlikėjai galės išvykti į „Euroviziją“ ir garbingai atstovaus šaliai.

Galiausiai ukrainiečių hiphopo grupė, kuri atlikdama dainą „Stefania“ derino etninius motyvus su šiuolaikiniais garsais, laimėjo šių metų „Euroviziją“ Turine. Žinoma, kad sėkmę atnešusi daina buvo sukurta grupės lyderio mamai ir galiausiai virto visos Ukrainos simboliu.

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau