„Kalush Orchestra“ viltis: vis dar tikisi, kad „Euroviziją“ kitąmet rengs Ukraina

„Kalush Orchestra“ / Beatričė Staniūnaitė nuotr.
„Kalush Orchestra“ / Beatričė Staniūnaitė nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-06-25 16:09
AA

Nors „Eurovizijos“ organizatoriai anksčiau paskelbė, kad Ukrainoje kitąmet dainų konkursas neįvyks, nugalėtojai „Kalush Orchestra“ vis dar turi vilties. Grupė pareiškė, kad tikisi, jog Europa galės pasidžiaugti muzikos švente jų šalyje.

Gegužės mėnesį vykusį šių metų „Eurovizijos“ konkursą laimėjo Ukrainos atstovė „Kalush Orchestra“. Paprastai tai reikštų, kad kitais metais konkursas vyks Ukrainoje.

Tačiau Europos transliuotojų sąjunga (EBU) ketvirtadienį pareiškė, kad didelė oro antskrydžių ir masinių aukų rizika Ukrainoje lėmė sprendimą, jog „būtini konkurso rengimo reikalavimai“ nėra įvykdyti. EBU taip pat pranešė, kad derasi su BBC dėl „Eurovizijos“ rengimo Jungtinėje Karalystėje, mat šių metų konkurse britų atstovas Samas Ryderis su daina „Spaceman“ užėmė antrąją vietą.

Sprendimas neleisti rengti kitų metų „Eurovizijos“ Ukrainoje sulaukė didelės pasipiktinimo bangos.

Kaip skelbia „The Guardian“, duodama interviu naujienų agentūrai PA, grupė padėkojo Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui už tai, kad jis pasakė, jog renginys turėtų vykti Kijeve.

Kalbėta apie tai, kad šalyje vis dar netyla diskusijos dėl to, surengti „Euroviziją“ Ukrainoje ar ne. Konkurso nugalėtojai tikisi, kad tai įvyks.

Penktadienį B.Johnsonas tikino tikįs, kad konkursą laimėjusiai Ukrainai pavyks surengti renginį kitais metais, sakydamas, kad „jie nusipelnė jį turėti“.

Borisas Johnsonas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Tikiu, kad jie gali jį turėti, ir manau, kad jie turėtų jį turėti. Tikiu, kad Kijevas arba bet kuris kitas saugus Ukrainos miestas būtų fantastiška vieta jam surengti“, – teigė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas.

„Eurovizijos“ nugalėtojų „KALUSH Orchestra“ koncertas Kaune (58 nuotr.)
+52