Kam Usainas Boltas leidžia savo milijonus

Usainas Boltas šalia savo auksinio „Nissan“ GT-R. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Usainas Boltas šalia savo auksinio „Nissan“ GT-R. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-23 19:00
AA

Usainas Boltas (30 m.) 2016-ųjų Rio olimpines žaidynes baigė kaip geriausias visų laikų sprinteris, rašoma businessinsider.com. Nuo 2008-ųjų U. Boltas Pekino, Londono ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo šešis individualius ir tris komandinius aukso medalius. Taip pat jam priklauso pasaulio rekordas 100 ir 200 m distancijose.

Jo sėkmės rezultatas išties gausus – sportininkas susikrovė turtus iš prizininkams skirtų piniginių premijų bei rėmėjų; pelningiausi jo rėmėjai yra „Puma“, kuri, pasak „Forbes“, iki pat 2025-ųjų kasmet jam atneš po daugiau nei 10 mln. dolerių pelno.

Bet kaipgi jis leidžia savo pinigus?

 • Usainas Boltas, likus metams iki 2016-ųjų Rio olimpinių žaidynių, uždirbo 32,5 milijono dolerių. Jis yra vienintelis bėgikas, patekęs į „Forbes“ geriausiai apmokamų sportininkų sąrašą, ir jame užima 32-ąją vietą.
 • Su „Puma“ U.Boltas pradėjo bendradarbiauti dar 2002-aisiais, o jo 10-ties mln. dolerių per metus kontraktas yra pats pelningiausias iš visų atletų.
 • Tarp kitų U.Bolto rėmėjų yra ir laikrodžių gamintojas „Hubolt“, taip pat „Gatorade and Virgin Media“, o sutartys su šiomis kompanijomis vertos nuo 1 iki 4 mln. dolerių.
 • Atletikoje prizininkų premijos yra sąlyginai nedidelės. U.Boltas už kiekvienas laimėtas rungtynes „Diamond League“ gauna po 10 tūkts. dolerių, tačiau neretai už dalyvavymą jam sumoka iki 400 tūkst. dolerių.

  Per pastaruosius 12 mėnesių U.Boltas, pasak „Forbes“, iš premijų ir dalyvavimo mokesčių užsidirbo 2,5 mln. dolerių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo skiriasi vadovas nuo lyderio?

 • Dar vienas didelis atleto pajamų šaltinis yra U.Bolto personažas mobiliųjų telefonų žaidime „Temple Run“, kurį parsisiuntė jau per milijardas vartotojų.
 • Nenuostabu, kad greičiausias planetos žmogus greičiu mėgaujasi ir kelyje. Vienas iš žvaigždės prašmatnių pirkinių yra 105 tūkst. dolerių kainavęs juodas „Nissan“ GT-R.

  U.Boltui vieno trofėjaus nepakanka, todėl atletas turi ir specialaus leidimo auksinį GT-R. Tačiau šį mažylį atletui padovanojo pati „Nissan“ kompanija po to, kai 2012-siais Londono olimpinėse žaidynėse jis laimėjo tris aukso medalius.
 • U.Boltas augo Jamaikoje, su tėvais. Nepaisant tarptautinės šlovės, jis liko gyventi Jamaikoje. Vienas didžiausių sportininko pirkinių – didžiulis namas, esantis Norbrooko gyvenamajame komplekse Kingstone; kiek atletas paklojo už šį pirkinį, lieka paslaptyje.
 • U.Bolto kaimynai yra reperis Seanas Paulas ir modelis Jodi „Jinx“ Stewart-Henriques. Pora anksčiau skundėsi sprinterio rengiamais triukšmingais ir brangiais vakarėliais.

  Pasak „The Daily Mail“, Jodi Stewart-Henriques 2015-siais savo „Facebook“ paskyroje rašė: „Motociklai, triukšminga ir baisi muzika, vakarėliai ir riksmai – aš nuoširdžiai norėčiau, kad jis keliautų ten, iš kur atėjo. Jis siaubingas kaimynas.“
 • Sportininko vakarėliai neapsiriboja vien jo namų teritorija. Pranešama, kad 2015-aisiais „Mayfair“ naktiniame klube jis užsakė degtinės už 10 000 dolerių... ir netyčia išėjo nesumokėjęs. Kitą dieną, supratęs savo klaidą, sportininkas, kaip pranešama, grįžo į klubą ir apmokėjo sąskaitą.
 • 2009-aisiais U.Boltas Bahamose, Rum Cay (Romo rifas) saloje už nežinomą sumą nusipirko namą. Tuo laiku sportininkas retoriškai klausė: „Kas nenorėtų čia gyventi. Juk čia nepakartojama.“
 • Be prabangių pirkinių ir vakarėlių, U.Boltas grąžina duoklę visuomenei. Jis reguliariai parūpina sporto inventoriaus Jamaikos William Knibb Memorial mokyklai, kurioje kažkada pats mokėsi.

  2015-aisiais savo mokyklai padovanojo daugiau nei 1,3 mln. dolerių, na, ir žinoma, nemažai sporto inventoriaus.

  Sportininkas taip pat aukoja ir kitiems visuomeniniams projektams. 2013-siais jis paaukojo 4 mln. dolerių Jamaikos Sherwood Content sveikatos centro renovacijai.
 • Vienas didžiausių sportininko hobių – muzika. Nuo 2010-ųjų jis užsiima didžėjavimu. DJ įranga nepigi: kokybiški pultai kainuoja daugiau nei 5000 svarų.
 • U.Boltas nėra vienišas – turi merginą – 26-erių jamaikietę Kasi Bennett.

  ​Christine Bolt-Hylton, sportininko sesuo, yra sakiusi, kad yra „labai didelė tikimybė“, kad jos brolis, grįžęs iš Rio, pasipirš K.Bennett. Tikėtina, kad Usainas negailės pinigų sužadėtuvių žiedui ar vestuvių ceremonijai, kadangi save ir savo išrinktąją vadina „Instagram“ „prezidentu ir pirmąja ledi“. Tačiau po paskutinių pasaulį apskriejusių nuotraukų, kur garsusis sportininkas iš širdies linksminasi su kitomis damomis, kuria linkme pakryps asmeniniai jo santykiai, niekas nežino.
 • Po pasaulį U.Boltas keliauja stilingai, dažniausiai privačiu lėktuvu. Sportininkas nemažai laiko praleidžia su įžymiais žmonėmis, kurių tarpe yra ir Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovas princas Harry.
 • Tačiau daugiausiai laiko sportininkas skiria treniruotėms. U.Boltas, kuriam rugpjūčio 21 d. suėjo 30 metų, suvokia, kad toks greitas amžinai nebus. Jis planuoja atsisveikinti su sportininko karjera 2017-aisiais, po Londone vyksiančio Pasaulio čempionato; sportininkas turės daugybę laiko leisti sunkiai uždirbtus pinigus.