„Karalienės gambito“ žvaigždei A.Taylor-Joy darbą seriale „Miniatiūros“ primena išlikę randai

Kadras iš serialo „Miniatiūros“
Kadras iš serialo „Miniatiūros“
Šaltinis: Žmonės
2021-09-15 18:35
AA

Apie Anya Taylor-Joy pasaulis išgirdo po jos puikaus pasirodymo „Netflix“ seriale „Karalienės gambitas“, už kurį aktorė nuskynė ne vieną svarbų apdovanojimą. Neseniai kino industrijoje pradėjusi dirbti mergina savo kišenėje jau turi sukaupusį nemažą skaičių įsimintinų vaidmenų: nuo Robert Eggers „Raganos“, M.Night Shyamalan „Skilimo“ ir „Stiklo“ iki Jane Austin adaptacijos „Emma“ ir serialo „Birmingamo gaujos“.

Kitą mėnesį A.Taylor-Joy  išvysti galėsime Edgaro Wrighto „Paskutinė naktis Soho rajone“, o nuo šio ketvirtadienio, rugsėjo 16 d. „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje prieinamas mini-serialas „Miniatiūros“, kuriame ji tik patvirtina savo talentą.

Pagal Jessie Burton bestselerį pastatytas Guillem Morales režisuotas trijų dalių serialas pasakoja apie aštuoniolikmetę Nelą, kuri XVII a. išteka už turtingo pirklio iš Amsterdamo. Mergina netrunka suprasti, kad naujuose namuose niekas nėra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Sutuoktinio padovanotas lėlių namas taip pat nėra tik įspūdingas žaislas – jis tiksli naujų Nelos namų replika, o mistinės miniatiūristės sukurtos lėlės keistai lemia namuose vykstantį gyvenimą.

Debiutinis J.Burton romanas tik pasirodęs knygynuose iškart tapo „New York Times“ bestseleriu ir buvo išverstas į 35 kalbas. Literatūros kūrinys autorei pelnė Metų knygos apdovanojimą Nacionaliniuose knygų apdovanojimuose Jungtinėje Karalystėje. Režisieriaus Guillem Morales ekranizacija taip pat sulaukė kritikų dėmesio, ypatingai už įtaigiai perteiktą laikotarpį ir pagrindinių aktorių vaidybą.

Kaip „Indiewire“ interviu pasakojo pagrindinį vaidmenį atlikusi A.Taylor-Joy, veikėjos scenarijuose turi jai prabilti, jau skaitant priversti galvoti apie jų elgesį ir manieras: „Šis asmuo priklauso man, o aš priklausau jam.“

Kadras iš serialo „Miniatiūros“

Aktorės veikėja seriale „Miniatiūros“ iš pradžių yra naivi, į didžiulį miestą gyventi atvykusi mergina, kuri nuoširdžiai nori padaryti savo naująjį vyrą laimingu. Pasak A.Taylor-Joy, ji visiškai nepanaši į Nelą: „Ji labai uždara ir tvirta, o mano emocijos liejasi visur. Kai verkdavau ar išgyvendavau tam tikrus jausmus, visada turėjau sau priminti, kad esu Nela ir viską prislopinti.“

Būtent dėl šios priežasties aktorei šis vaidmuo buvo itin įdomi patirtis. „Kaip aktorei – tai buvo išties įdomus pratimas. „Miniatiūrose“ turėjome kelias emocionalias scenas, kuriose režisierius man kartodavo, kad turiu prislopinti savo emocijas. Pagalvojau, kad tai pirmas kartas, kai manęs kas nors to prašė.“

Įsijausti į vaidmenį A.Taylor-Joy labai padėjo autentiški kostiumai ir profesionali makiažo ir plaukų stilistų komanda. „Nors seriale nesimato, mes visi dėvime autentiškas 17 a. sukneles ir kostiumus. Tai labai padeda įsijausti į veikėją, tarsi įsinertum į kitą odą“, – „Collider“ kalbėjo aktorė.

Žinoma, dėvėti to laikmečio korsetus merginai tapo didžiuliu iššūkiu. Tai buvo pirmas kartas, kada aktorei reikėjo jį nešioti. Iš pradžių negalėjusi net prakvėpuoti, filmavimo pabaigoje ji jautėsi lyg korsetas ją apkabintų. „Aš vis dar ant abiejų kūno pusių turiu išlikusius randus“, – apie patirtį dalinosi aktorė.

Visa serialo komanda dirbo, kad kūrinys perteiktų knygos ir to laikotarpio atmosferą. Be įspūdingų kostiumų, aikštelės dailininkai ir operatoriai įkvėpimo sėmėsi iš žymaus olandų baroko tapytojo Johannes Vermeerio kūrinių. Tai tikrai ne pirmas kartas, kuomet kino operatoriai mokosi, kaip dirbti su šviesa iš šio menininko paveikslų. Vienas žymiausias to pavyzdys – Stanley Kubricko kostiuminė drama „Barry Lyndon“, įkvėpta Vermeerio ir kitų žymių baroko dailininkų. Tad tikriems estetams, serialas tikrai įsimins kaip puikios kinematografijos, kostiumų ir vaidybos kūrinys.