Karališkojo protokolo vingrybės, arba kodėl Elizabeth II vyriausias anūkas nevadinamas princu?
Princas Harry tėvu taps tik pavasarį, bet visuomenė jau piktinasi, kad jo vaikas negaus princo ar princesės titulo. Tačiau tokios jau tos karališkosios tradicijos – lygybės neverta tikėtis. Štai vyriausias karalienės Elizabeth II anūkas Peteris Phillipsas (40) yra tik penkioliktas eilėje į sostą ir neturi jokio karališkojo titulo, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.
Princesės Anne (68) ir kapitono Marko Phillipso (70) pirmagimis karališkojo titulo negavo dėl senos ir gana paprastos taisyklės – vaikai paveldi tėvo titulus ir pavardę. Kadangi pirmasis princesės vyras nebuvo aristokratas, jųdviejų vaikai liko be titulų.
Tačiau tai nereiškia, kad jie karališkojoje šeimoje buvo nuvertinami ar kaip kitaip engiami. Maža to, sklinda gandai, kad dar laukdamasi princesė Anne atmetė karalienės pasiūlymą nepaisant visko suteikti vaikams titulus. Aristokratė buvo įsitikinusi, kad taip jos atžalų vaikystė galės būti normali. Jei tik slėpynes ir gaudynes rūmų koridoriais laikysime normaliu reiškiniu. Ne kartą britų žiniasklaidoje rašyta, kad Peteris – ne tik pirmasis Jos Didenybės anūkas, bet ir pats mylimiausias. To neneigia ir pats Phillipsas.
„Visuomet artimai bendravau su močiute ir šiandien su ja dažnai pasikalbame. Man ji visada buvo žmogus, iš kurio semiuosi įkvėpimo, – leidiniui „The Telegraph“ yra sakęs Phillipsas. – Nuo pat ankstyvos vaikystės, tų dienų, kai kartu su seserimi ir pusbroliais keldavome sąmyšį Vindzoro rūmuose, negalėjau ignoruoti močiutės darbo, jos aukštų kriterijų labdaringai veiklai. Visai mano šeimai ji yra pavyzdys.“
Peterį taip pat galima pateikti kaip pavyzdį visuomenei. Jis niekada nepažeidžia taisyklių, nėra įsivėlęs į skandalą. Užtat visada buvo nepriekaištingas vyresnysis brolis. Apie sesers Zaros Tindall (37) asmeninę tragediją – du persileidimus – jis nesakė nė žodžio, kol ši pati pradėjo apie tai kalbėti. „Savaime suprantama, noriu ją ginti. Ji yra nuostabi motina, nors kartu geba išlikti ta erzinanti mažoji sesutė. Tie du dalykai niekada nesikeis“, – šypsodamasis televizijos laidoje „Good Morning Britain“ kalbėjo Peteris.
Baigęs mokyklą jis metus praleido keliaudamas, o paskui įstojo į Ekseterio universitetą ir studijavo sporto mokslus – tai doktrina, apimanti fiziologiją, psichologiją, anatomiją, biomechaniką ir biochemiją. Studijų metais jis sėkmingai žaidė regbį, bet vėliau karjeros šiame lauke netęsė.
Romanų jo gyvenime taip pat nebuvo daug. Su žmona Autumn Kelly (40) Peteris susipažino 2003 metais Kanados „Grand Prix“ lenktynėse. Tuo metu aristokratas dirbo „Williams F1“ komandoje, o Autumn buvo atėjusi imti interviu. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, bet Peteris nutylėjo karališkąją savo kilmę. Tik po šešių savaičių Autumn suprato bendraujanti su pačios karalienės Elizabeth II anūku – ji išvydo mylimąjį per televiziją.Prabėgus penkeriems metams jiedu iškėlė triukšmingas vestuves: brito ir kanadietės jungtuvių šventė vyko Vindzorų rūmuose – ten pat, kur šiais metais santuokos įžadus davė princas Harry su Sasekso hercogiene Meghan ir princesė Eugenie su Jacku Brooksbanku. Žurnalas „Hello“ vestuves apdainavo specialiu 100 puslapių priedu (toks ekskliuzyvas leidiniui kainavo 500 tūkst. svarų).
2010 metų paskutinėmis dienomis Jos Didenybė sulaukė ir pirmosios proanūkės – pasaulį išvydo Peterio ir Autumn dukra Savannah (7). Po pusantrų metų gimė ir poros jaunėlė Isla (6). Mergaitės, kaip ir visi vaikai, mėgsta žaisti ir išdykauti. Kadangi princas Williamas puikiai sutaria su Peteriu, jųdviejų vaikai taip pat dažnai susitinka, ne kartą buvo užfiksuoti kartu lakstantys po pievą.
Neteisinga būtų vadinti Peterį nedirbančiu karališkosios šeimos nariu. Taip, jis nėra labdaros organizacijų globėjas, nedalyvauja oficialiuose renginiuose. Užtat Phillipsas dirbo „Jaguar“, Karališkajame Škotijos banke, o šiuo metu yra renginius organizuojančios įmonės SEL UK vykdomasis direktorius. Tad nereikėtų stebėtis, kad rūmai organizuoti karališkąsias šventes patiki šiai įmonei.