Karalius Charlesas III pasirodė viešumoje po paskelbtos vėžio diagnozės: užfiksuotas su Camilla

Karalius Charlesas III ir karalienė Camilla / Vida Press nuotr.
Karalius Charlesas III ir karalienė Camilla / Vida Press nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-02-11 15:54
AA

Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III sekmadienį dalyvavo sekmadienio pamaldose ir tai pirmas viešas jo pasirodymas po to, kai Bakingamo rūmai beveik prieš savaitę netikėtai paskelbė apie jam diagnozuotą vėžį.

75 metų karalius buvo nufotografuotas einantis Šv.Marijos Magdalietės bažnyčią karališkojoje užmiesčio rezidencijoje Sandringame, Anglijos rytuose, kur šiuo metu yra apsistojęs.

Charlesas III eidamas drauge su sutuoktine karaliene Camilla pamojo laukusiems žiniasklaidos atstovams, o paskui paspaudė ranką jį pasitikusiam bažnyčios kunigui Paului Williamsui.

Karalius Charlesas III ir karalienė Camilla / Vida Press nuotr.
Karalius Charlesas III ir karalienė Camilla / Vida Press nuotr.

Šeštadienį vakare monarchas savo pirmame pareiškime po naujienų apie jam diagnozuotą vėžį išreiškė padėką gera linkintiems žmonėms.

„Norėčiau išreikšti savo nuoširdžiausią padėką už daugybę paramos žinučių ir gerų palinkėjimų, kurių sulaukiau pastarosiomis dienomis“, – pareiškime visuomenei rašė monarchas.

„Kaip žino visi tie, ką paveikė vėžys, toks malonus rūpestis yra didžiausia paguoda ir padrąsinimas“, – pridūrė jis.

Bakingamo rūmai pirmadienį paskelbė, kad Charlesas III pradėjo gydymo kursą, bet nenurodė, kokio tipo vėžys jam buvo nustatytas. Tačiau rūmai teigė, kad tai nesusiję su neseniai atliktu gydymu dėl gerybinio prostatos padidėjimo.

Karalius Charlesas III ir karalienė Camilla / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Charlesas III gydymosi laikui atsitraukė nuo viešų pareigų, bet už uždarų durų toliau vykdo tam tikras administracines pareigas.

Apie monarcho vėžio diagnozę paskelbta praėjus vos metams ir penkiems mėnesiams po jo įžengimo į sostą. Karaliumi jis tapo 2022-ųjų rugsėjo 8-ąją mirus jo 96 metų motinai karalienei Elizabeth II.