Karantinas pratęstas iki birželio pabaigos, kavinėms ir klubams leista dirbti iki vidurnakčio

Vilniaus Vokiečių gatvės lauko kavinė / Vytenio Jurevičiaus nuotr.
Vilniaus Vokiečių gatvės lauko kavinė / Vytenio Jurevičiaus nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-05-26 14:28
AA

Vyriausybė trečiadienį iki birželio pabaigos pratęsė karantiną, dviem valandomis pailgino lauko kavinių darbą, leido uždarose erdvėse burtis iki dešimties žmonių, o lauke – neribotai.

Vyriausybė trečiadienį iki birželio pabaigos pratęsė karantiną, dviem valandomis pailgino lauko kavinių darbą, leido uždarose erdvėse burtis iki dešimties žmonių, o lauke – neribotai.

„Dar kartą pratęsiame karantino režimo trukmę iki birželio pabaigos, pamėginome pasidaryti naują redakciją, kad būtų visiems patogiau naudotis ir skaityti, ir keletas patikslinimų. Visus pakeitimus darome vieningai, nuo birželio pirmos dienos“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vyriausybei patvirtinus naujos redakcijos nutarimą, karantino režimas pratęstas iki birželio 30 dienos 24 valandos.

Naujasis karantino nutarimas galios nuo birželio 1 dienos. Šiuo metu karantinas yra įvestas iki gegužės 31 dienos imtinai.

Ilgiau dirbs kavinės

Vyriausybė nuo birželio leido dviem valandomis ilgiau – iki vidurnakčio – leisti lauke dirbti viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms, barams, taip pat tokiomis sąlygomis leidžiama ir iki šiol drausta naktinių klubų veika.

Tokiu pačiu laiku, nuo 7 iki 24 valandos, visos minėtos įstaigos galės viduje priimti galimybių pasus turinčius klientus.

Yra pakeitimų, susijusių su kaukių dėvėjimu – jų nereikia vaikų stovyklose, taip pat nustatyta, kad kaukių dėvėti nereikia atvirose erdvėse, jei aplink nėra žmonių, iki šiol yra nustatytas reikalavimas, kad būtų išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Taip pat uždarose erdvėse galės bendrauti iki 10 žmonių arba dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių nariai. Atvirose erdvėse susitikti norinčių žmonių skaičius neribojamas, kaip ir turinčių galimybių pasą.

„Siūlome atvirose vietose asmenų skaičiaus neriboti, taip pat, kai yra kartu tik asmenys, turintys galimybių pasą, jų kontaktų skaičius taip pat neribojamas“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Taip pat suvienodintos sąlygos visoms prekybos vietoms, nustatant bendrą reikalavimą, kad jos vienam lankytojui turės užtikrinti 10 kv. metrų plotą.

Vilniaus mažojo teatro sezono pradžios renginys / L.Vansevičienės nuotr.

Renginiuose – daugiau žiūrovų

Vyriausybės sprendimu, nuo birželio daugiau žmonių galės dalyvauti renginiuose, o lauke žiūrovų skaičius nebus ribojamas – iki šiol jis siekia 2000.

„Jei kalbėtume apie renginius be galimybių paso, uždarose – ne daugiau nei 250 žiūrovių, užimta ne daugiau kaip 50 proc. vietų. Atvirose erdvėse žmonių skaičius neribojamas, tačiau yra sėdimos vietos, kaukės ir ribojimai prekybai maistu ir gėrimams“, – pristatė A.Dulkys.

Šiuo metu uždarose erdvėse gali rengti renginius su 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų.

Renginiuose su galimybių pasu uždarose erdvėse galės dalyvauti iki 2000 žmonių (šiuo metu – 500), tačiau numatomos tik sėdimos vietos, užpildant ne daugiau kaip 75 proc., taip pat leidžiama prekyba maistu ir gėrimais.

Renginiuose atvirose erdvėse su galimybių pasu nėra numatoma reikalavimo, kad dalyviai renginį stebėtų tik iš sėdimų vietų.

Naujas punktas – krepšiniui

Nutarime įrašytas naujas punktas dėl Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių rungtynių ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynių. Su galimybių pasu žiūrovų skaičius jose bus neribojamas, tik turės būti užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, toliau palaipsniui švelninti karantino sąlygas leidžia gerėjanti epidemiologinė situacija.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 523 nauji Covid-19 atvejai, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 393,9 atvejo.