Karantinas pratęstas iki birželio, Vyriausybė numatė atlaisvinimus kultūrai, barams, sportui

Vyriausybė numatė atlaisvinimus kultūrai, barams, sportui
Vyriausybė numatė atlaisvinimus kultūrai, barams, sportui
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: BNS
2021-04-15 16:16
AA

Vyriausybė ketvirtadienį iki birželio pratęsė karantiną, tačiau numatė atlaisvinimus prekybos, kultūros, sporto ir maitinimo įstaigoms, jie įsigalios per dvi savaites.

„Sukurkime tokią prognozuojamą aplinką šioms artimiausioms dviem savaitėms, kai niekas nebesitikėtų didelių siurprizų nei į vieną, nei į kitą pusę ir tada per tas dvi savaites ruoškimės kitoms dviem savaitėms“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Labai tikiuosi, kad viskas vyks atsargiai, etapais, tuo pačiu metu toliau skiepai ir testavimas leis padėtį kontroliuoti, o dar pakeliui Ekonomikos ir inovacijų ministerija su kitomis ministerijomis ateis su papildomais sprendimais, susijusiais su vadinamuoju galimybių pasu“, – pridūrė ji.

Taip pat Vyriausybė pakoregavo sąrašą savivaldybių, kur gali būti taikomi švelnesni karantino reikalavimai – iš jo nuo balandžio 26 dienos būtų išbraukiamos 23 savivaldybės.

„Jeigu iki tos datos kažkurioje iš savivaldybių sergamumo rodiklis nukristų žemiau 200 atvejų, turėtume svarstyti klausimą dėl savivaldybių sąrašo patikslinimo“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Renginiuose – iki 150 žiūrovų

Nuo balandžio 19 dienos leista atsidaryti kino teatrams, profesionaliojo scenos meno įstaigų salėms, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose.

Anksčiau svarsčiusi, jog tokiuose renginiuose turėtų būti ne daugiau 50-ies lankytojų, Vyriausybė posėdyje nusprendė šį skaičių padidinti iki 150. Lankytojai negalės užimti daugiau kaip 30 proc. vietų salėse.

Lietuvos operos ir baleto teatras/ Martyno Aleksos nuotr.

Taip pat darbo dienomis galės veikti iki šiol dirbti negalėjusios prekybos centrų parduotuvės.

Nuo balandžio 22 dienos atsidaryti galės lauko kavinės: maistą bus galima tiekti tik lauke, ne daugiau kaip dviem žmonėms. Maitinimo įstaigos galės veikti 7-21 val. Veikti galės ir jūrų bei oro uostuose esančios maitinimo įstaigos.

Nuo balandžio 26 dienos veikti bus leidžiama sporto klubams. Jie privalės vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, užtikrinti 20 kvadratinių metrų plotą.

Grupinės treniruotės galės būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip penkiems asmenims neįskaitant paslaugų teikėjų.

Taip pat numatyti palengvinimai žmonėms turintiems imunitetą: jie nuo balandžio 22 dienos galės rinktis iki 10 žmonių grupėmis, rengti šventes, ekskursijas, lankyti globos įstaigose ir ligoninėse esančius žmones. Leista nuomoti patalpas tokių žmonių šventėms.

Veiklą atnaujinantys darbuotojai turės prieš tai profilaktiškai pasitikrinti, ar nėra užsikrėtę koronavirusu.

Atveriamos veiklos buvo uždarytos nuo pernai lapkričio pradžios, paskelbus antrąjį visuotinį karantiną.