Karantinas pratęstas iki gegužės, keliavimas tarp savivaldybių apribotas iki balandžio 6-osios

Karantinas, koronavirusas, pandemija, COVID-19 / Irmanto Gelūno nuotr.
Karantinas, koronavirusas, pandemija, COVID-19 / Irmanto Gelūno nuotr.
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: BNS
2021-03-26 09:03
AA

Karantinas Lietuvoje galios dar visą balandį. Taip pat Vyriausybė penktadienio posėdyje iki balandžio 6 dienos grąžino judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

„Labai tikėkimės, kad pavyks situaciją stabilizuoti ir neleisti tai bangai aukštai iššokti, tuomet po Velykų galėsime jau diskutuoti galbūt ir kitus dalykus, bet kol kas reikia koncentruotis į šitas dvi savaites tiek dėl testavimo, tiek vakcinavimo, tiek apsaugojimo nuo ligoninių perdegimo ir reanimacijų užsipildymo“, – per posėdį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Siunčiama žinia, kad kaip ir prieš Kalėdas, taip ir prieš Velykas ir aplink Velykas pabūkime namuose.

„Šiuo pakeitimu nėra siūloma nieko kažkokiose veiklos srityse ar verslų srityse, tiesiog siunčiama žinia, kad kaip ir prieš Kalėdas, taip ir prieš Velykas ir aplink Velykas pabūkime namuose, sumažinkime savo judėjimo ir bruzdesio“, – kalbėjo ji.

Keliavimas tarp savivaldybių bus ribojamas nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos imtinai.

„Artėja šventinis laikotarpis, kai galimas padidintas asmenų judėjimas tarp savivaldybių ir dėl to kyla didesnė kontakto rizika“, – per posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Arūnas Dulkys / Pauliaus Peleckio nuotr.

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, būtų galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti darbo reikalais, kelionių vietas ir dėl kitų priežasčių.

Karantinas pratęstas iki balandžio 30 dienos.

I.Šimonytės teigimu, įvestų ribojimų tikslas – išsaugoti geresnę padėtį savivaldybėse, kur ji šiuo metu tokia yra, ir lokalizuoti Pietų Afrikos Respublikos viruso atmainą bei vakcinuoti kuo daugiau rizikos grupių žmonių, ypač savivaldybėse, kur padėtis prasčiausia.

Pasak jos, pirmadienį ekspertų taryba svarstys, kokių dar saugumo reikalavimų reikėtų imtis prieššventiniu laikotarpiu, ypač turint galvoje, kad žmonės gali aktyviau vykti į parduotuves.

Lietuvoje judėjimo ribojimai įvesti gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos jie galiojo tik savivaldybėse su blogiausia epidemiologine situacija.

Prieš vykstant į kitą savivaldybę patariama pasikonsultuoti su policija

Vyriausybei nusprendus atnaujinti judėjimo tarp savivaldybių draudimą policijos generalinis komisaras Renatas Požėla siūlo prieš kelionę gyventojams pasikonsultuoti su pareigūnais.

„Kreipiuosi į visus gyventojus prašydamas sąmoningumo, ir jeigu kam nors labai reikia vykti, jeigu kyla klausimų dėl vykimo teisėtumo, tai policijos numeris paskelbtas viešai ir prašome pasiskambinti, pasikonsultuoti – sužinoti iškart, ar tai legalu, ar ne“, – žurnalistams penktadienį sakė R.Požėla.

„O jeigu žmonės vyks ir bus sustabdyti, tai tiesiog tie klausimai bus sprendžiami kontrolės postuose“, – pridūrė jis.

Vėl kreipiuosi į visuomenę prašydamas sąmoningumo ir informuoti mus apie vykstančius vakarėlius.

Policijos vadovas teigė, kad nieko naujo policijai užtikrinant judėjimo ribojimą nebus – šalyje veiks ir mobilūs, ir stacionarūs kontrolės postai.

Jis atkreipė dėmesį, pagal Vyriausybės sprendimą žiedinėse savivaldybėse judėjimas nebus ribojamas.

Anot generalinio komisaro, prioritetas bus skiriamas kurortinėms vietoms, taip pat pareigūnai atkreips dėmesį ir į kitus galimus karantino pažeidimus.

„Prioritetas bus kurortams, kurortinėms vietovėms, lygiai taip pat būriavimasis viešose vietose, nes matome tendencijas, kad asmenys neatsakingai elgiasi besibūriuodami viešose vietoje, ypač kalbu apie jaunimą, tai prekybos centrų aikštelės ir kitos vietos“, – kalbėjo R.Požėla.

„Atskiras momentas yra dėl privačių erdvių – vėl kreipiuosi į visuomenę prašydamas sąmoningumo ir informuoti mus apie vykstančius vakarėlius“, – sakė jis.