Karantinas žinomų žmonių namuose: Jurgis Didžiulis medituos, Migloko kurs dokumentiką

Jurgis Didžiulis, Migloko, Vaidotas Valiukevičius, Paulius Bagdanavičius/Gretos Skaraitienės, Pauliaus Peleckio, Vigando Ovadnevo nuotr.
Jurgis Didžiulis, Migloko, Vaidotas Valiukevičius, Paulius Bagdanavičius/Gretos Skaraitienės, Pauliaus Peleckio, Vigando Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-15 20:48
AA

Šeštadienio vakarą visa Lietuva sukluso: nuo kovo 16 d. (pirmadienio) Vyriausybė paskelbė karantiną visoje šalies teritorijoje. Atšaukiamos kelionės, atidedami renginiai, uždaromos viešojo maitinimo bei kitos ne pirmo būtinumo paslaugų tiekimo įstaigos. Daugeliui kilo klausimas: kokia veikla užsiimti karantino metu? Šįkart apie tai pasakoja žinomi Lietuvos žmonės.

Kolumbijos lietuvis, buvusios muzikinės grupės „InCulto“ vokalistas, visuomenės veikėjas ir aktyvistas Jurgis Didžiulis teigia, kad pasaulyje susiklosčiusią situaciją priima kaip iššūkį ir kaip dovaną.

„Pasaulis apsisuko aukštyn kojomis, tačiau visata mums dovanoja pačią didžiausią prabangą – laiką. Laiko sau, artimiesiems, ir tam, kas svarbu. Prieš savaitę niekas negalėjo palaukti, o dabar visas pasaulis sustojo. Toks jausmas, lyg gamta sau išsireikalavo „šventę” – ramybės ir refleksijos akimirką, apmąstyti ir įvertinti, kas mums tikrai svarbu ir dėl ko verta rūpintis", – sako Jurgis.

Jurgis Didžiulis/Organizatorių nuotr.

Pasak jo, visuomenei reikia susitaikyti su faktu, kad artimiausios savaitės bus sudėtingos, artimiausi mėnėsiai bus neįprasti, metai bus neeiliniai. Dainininkas ragina nepamiršti to, kas svarbiausia ir išlikti žmonėmis.

J. Didžiulis neslepia, kad veiklos namuose jam ir šeimai tikrai netrūks: visi kartu planuoja muzikuoti, sportuoti ir medituoti, skaityti knygas, rašyti dainas bei išmokti kažką naujo.

„Laukia tarsi ilgas savaitgalis! Žinoma, dirbsim toliau, vaikai lankys mokyklą virtualiai, tačiau tuo pačiu metu turėsime gerokai daugiau laiko suprasti, ką reiškia būti šeimoje. Reikia nepamiršti, kad turime ir didžiulę atsakomybę – visų pirma išlikti sveiki (fiziškai ir psichologiškai), prisižiūrėti ir nepasiduoti panikai."

Jurgis priduria, kad reikia nepamiršti ir tų, kurie gali likti vieniši ir pažeidžiami. 

Šiųmetinės „Eurovizijos“ favoritas, grupės „The Roop“ siela Vaidotas Valiukevičius sako, kad, reaguodama į sparčiai besikeičiančią pasaulinę situaciją dėl koronaviruso plitimo, grupė pakeitė savo planus ir atšaukė pasirodymus.

„Visų planai keičiasi. Bet išlieka tie, kurie sugeba priimti pokyčius ir juose atrasti naujų būdų judėti toliau", – sako grupės vokalistas.

Vaidotas Valiukevičius su grupe „The Roop“ nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Žinomas dainininkas teigia, kad izoliacija yra labai reikalinga, todėl į šią situaciją žiūri rimtai.

„Kiek galima daugiau lieku namuose. Žinoma, stengiuosi laiką praleisti ir gryname ore, tačiau tik ten, kur nėra masės žmonių. Jei gatvėje pasitaiko praeivių, visada laikausi dviejų metrų atstumo“, – sako Vaidotas.

V. Valiukevičius pasakoja, kad likęs namuose ne tik kuria „The Roop“ grupės dainas, bet ir noriai gamina maistą.

Atlikėja Migloko į pasaulinę pandemiją taip pat sako reaguojanti be galo rimtai.

„Laikausi visų nurodymų, bet sėdėti namuose nėra taip ir nuobodu“, – žmonės.lt atvirauja dainininkė.

Migloko prisipažįsta veikianti dalykus, kuriems paprastai trūkdavo laiko. 

„Tvarkausi, vykdau generalinę tvarką, skaitau nebaigtas knygas, žiūriu serialus, galvoju net dokumentinį filmuką su savo šeimos nariais apie šį laikotarpį susukti“, – pasakoja Migloko.

Migloko/ Pauliaus Butkaus nuotr.

Operos solisto, grupės „el Fuego“ nario Pauliaus Bagdanavičiaus namuose panika taip pat suvaldyta. Kovo 15 d., vos vieną dieną prieš oficialų karantino įvedimą, visa šeima mini vyresnėlės dukros Paulinos gimimo dieną. 

„Panikai nepasiduodame, tačiau atsakingai žiūrime į šią situaciją. Turime maišą bulvių, morkų, obuolių, kitų daržovių iš kaimo. Kaip tik tuo metu, kai šeštadienį visi ruošėsi nepaprastajai padėčiai Lietuvoje, viešėjome su dukrytėmis pas senelius, kurie turi ūkį. Atsargomis pasirūpinome, būtiniausius daikts iš parduotuvės nusipirkome. 

Paulius Bagdanavičius su žmona Lina ir dukromis/Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip tik šiandien minime Paulinos gimimo dieną, dukrai sukanka penkeri. Ilgai planavome šventę, norėjome padaryti nepaprastą mažytį jubiliejų, tačiau dėl savo ir kitų saugumo atsiprašėme ir perkėlėme šventę. Dukros stengėmės nenuliūdinti, iškepėme pyrago, papuošėme namus ir žaidėme įvairiausius žaidimus“, – pasakoja Pauliaus Bagdonavičiaus žmona Lina. 

Šeima prisipažįsta, jog šiuo laikotarpiu naudojasi visais privataus namo privalumais. Dažnai eina įkvėpti gryno oro į kiemą, sugrįžę iš lauko skaito knygas, Paulius užsiima kūrybiniais darbais.

Visi nuoširdžiai tikisi, jog karantinas ilgai neužsitęs ir  Lietuva sugebės suvaldyti iš pirmo žvilgsno daugelyje šalių nevaldomą situaciją.