Karinos Krysko namuose – naujas šeimos narys Braunis: ketverius metus mišrūno niekas nenorėjo

Karina Krysko, Jeronimas Milius, Majus ir Braunis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketveri metai. Tiek laiko prireikė mišrūnui šuneliui Brauniui surasti jį mylinčius šeimininkus ir jaukius namus. Dainininkų Karinos Krysko ir Jeronimo Miliaus šeimoje jis jau gerą mėnesį jaučiasi pilnaverčiu šeimos nariu. „Braunis – labai geras šuo, džiaugiamės jį suradę“, – Žmonės.lt sako Karina, rudakailį draugą parsivežusi iš vienos Vilniaus gyvūnų prieglaudos.

Bemaž mėnesį Braunis jau turi naujus namus – į Bavarų pėdsekį panašus mišrūnas patinėlis į Karinos ir Jeronimo namus atkeliavo iš prieglaudos.

Viskas prasidėjo nuo to, jog socialiniuose tinkluose Karina  susirašė su viena mergina, kuri dainininkų poros paprašė prisidėti griaunant blogą mitą, neva šunys iš prieglaudos jau esą kažkokie antrarūšiai, keliantys įvairias rizikas ar panašiai. Pradinė mintis buvo kartas nuo karto pagloboti vieną ar kitą prieglaudos šunelį, pasidalinti apie tai informacija socialiniuose tinkluose, tokiu būdu parodant, kad prieglaudose pilna nuostabių augintinių.

Vis dėlto šeima nutarė, kad laikina globa gali būti skaudi – o jei šunelis pripras, o jei ir jie patys nebenorės skirtis? Šios minties vedami galiausiai nusprendė pasiryžti naujam šeimos nariui.

„Iš Kauno nuvažiavome į vieną Vilniaus prieglaudų. Joje dirbantys žmonės puikiai pataria, kas konkrečiai šeimai ar asmeniui iš turimų gyvūnų labiausiai tiktų. Nesijaudinkite, kad „nepataikysite“ išsirinkti šuns – jums tikrai patars, visko išklausinės: ar turite vaikų, ar auginate daugiau gyvūnų, kokios bus sąlygos laikymui... Tikrai nėra taip, kad atvažiuosite su vaiku, o jums atiduos vaikų nemėgstantį šunį, taip tikrai nebus“, – patikina K.Krysko.

Karinos šeimai pasiūlė rinktis iš dviejų šunų – Braunio ir keturių mėnesių mažylio šunelio. Ir nors pastarasis buvo labai mielas ir jiems taip pat patiko, galiausiai nutarta namo vežtis Braunį – suaugęs patinėlis pasirodė būsiąs jų atvejui priimtinesnis variantas.

Karina Krysko, Jeronimas Milius, Majus ir Braunis / Asmeninio albumo nuotr.

„Maži šuniukai viską graužia, reikia pratinti reikalus daryti lauke, o Braunis jau buvo suaugęs vyrukas, tad nutarėme pasiimti jį.  Ir nors savanorės jį labai gyrė, tačiau, keista, jo vadoje buvo, berods, dvylika šuniukų ir visi jie rado naujus namus, išskyrus Braunį. Svarstėme, kad turbūt daug kas išsigąsdavo jo jautrumo, nes prieglaudoje jis buvo toks liūdnų akių bailiukas“, – pasakoja K.Krysko.

Vis dėlto, anot Karinos, šios baimės dėl bailaus charakterio ėmė greitai sklaidytis – jau važiuojant iš Vilniaus namo į Kauną, Braunis ramiai miegojo automobilyje. Tiesa, pirmomis naktimis neramiai palodavo, tačiau greitai apsiprato ir dabar balsą retkarčiais parodo jeigu kažkas sukrebžda už durų – pradėjo saugoti savo naujuosius namus.

„Jis toks visiškas gerietis. Net maudomas nerodė jokio prieštaravimo, kantriai atkentėjo“, – juokiasi Karina.

Moteris svarsto, kad Braunis toks geras ir dėkingas jau vien todėl, kad yra sotus ir jam nebereikia kovoti už buvį – jį su kitais vados šuniukais rado vienoje sodyboje, kurioje mažyliams tekdavo konkuruoti dėl itin retai gaunamo ėdalo.

„Jo ausytės tokios truputėlį tarsi apkramtytos – tikriausiai yra tekę už save pakovoti“, – svarsto pašnekovė.

Karinos Krysko šuo Braunis / Asmeninio albumo nuotr.

Šeimininku išsirinko Jeronimą

Ir nors šuo gyvena šeimoje, dažniausiai būna taip, kad jis išsirenka vieną žmogų pagrindiniu savo šeimininku – taip nutiko ir šiuo atveju.

„Aišku, juo tapau ne aš. Jis šeimininku išsirinko Jeronimą – jam pirmam vizgina uodegą, jį pirmą rytais pasitinka, be to, rodo ir pavydą jei aš gaunu daugiau Jeronimo dėmesio“, – juokiasi Karina.

Jeronimas Milius ir Braunis / Asmeninio albumo nuotr.

Moteris džiaugiasi, kad šunelis šiuo metu, kai karantinas, gauna labai daug dėmesio, tad pripratimo etapas prie pirmąkart gyvenime turimų namų einasi sklandžiai. Tiesa, Braunis nelabai supranta, kaip žaisti su žaislais ar pagaliu – matyt, svarsto Karina, todėl, kad nelabai savo gyvenime tokių pramogų buvo turėjęs.

Tačiau priprasti prie smagių žaidimų Brauniui padeda ir Karinos sūnus Majus, kuris naujuoju šeimos nariu labai džiaugiasi.

„Jis kartais prieina ir sako man – aš taip džiaugiuosi, kad Braunis su mumis, labai jį myliu“, – šypteli Karina.

Tiesa, Braunis kol kas būti su vaiku pratinasi – aktyvus berniukas jam yra neįprasta patirtis, tačiau, patikina Karina, ryšys mezgasi, o ir su kitais šunimis Braunis sutaria puikiai. Moteris stebėjosi, kad išsivedus į mišką Braunį jau gali paleisti nuo pavadėlio, nes šis klauso naujųjų šeimininkų ir palieptas sugrįžta atgal.

Karinos Krysko šuo Braunis / Asmeninio albumo nuotr.

„Taigi tenoriu patikinti, kad prieglaudose – pilna nuostabių šunų, kurie galėtų būti geriausiais jūsų draugais. Nenusiteikite, kad jei šuo prieglaudoje, tai su juo kažkas yra blogai, raskite laiko nuvažiuoti į vietą ir susipažinti su augintiniais gyvai.

Jums visada patars ten dirbantys žmonės, kurie žino visą gyvūnėlio istoriją, taigi tikrai padės išsirinkti jūsų šeimos poreikius atitinkantį gyvūną. Mes labai džiaugiamės suradę Braunį, nuostabesnio šuns neįsivaizduojame“, – šypteli Karina.

Karinos Krysko šeimoje – naujas šeimos narys Braunis (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau