Karjeros festivalyje jaunimui M. Stonkus pasidalijo savo istorija: „Vienintelis teisėjas esi pats sau“
Ketvirtadienį Kauno Žalgirio arenoje vyksta jau 5-asis jaunimo karjeros festivalis „Studfestas“, kuriame savo patirtimi dalinasi net 16 pranešėjų – nuo karjeros konsultantų, karių, verslininkų, dėstytojų, iki aktorių, nuomonės formuotojų ir muzikantų. Vienas iš jų – Mantas Stonkus, kuris sutiko pasidalinti savo patirtimi – nuo mokyklos suolo iki komiko, aktoriaus ir laidų vedėjo karjeros.
Komikas ant scenos moksleiviams kalbėjo tema „Sėkmė ir sunkus darbas“.
„Sėkmė yra neatskiriama nuo sunkaus darbo. Kai aplanko sėkmė, būk pasiruošęs jai atsidėkoti ir labai sunkiai dirbk“, – jaunimą skatino aktorius.
„Į standartus socialiniuose tinkluose reikėtų atsižvelgti, bet ne juos kopijuoti. O buvimas savimi yra pati didžiausia šiuolaikinės visuomenės varojomi jėga. Pats niekada nebijojau būti savimi ir būti kitoks. Tai prisidėjo prie mano sėkmės“, – ieškoti savyje unikalumo linkėjo Mantas.
„Manau, kad dabar jaunimui reikėtų pripažinti savo trūkumus ir privalumus, juos atskirti bei kryptingai panaudoti siekiant užsibrėžtų tikslų. Pats blogiausias dalykas gyvenime yra klausyti kitų nuomonės ir girdėti ką jie tau sako. Jie dažniausiai būna neteisūs. Vienintelis teisėjas esi pats sau. Pats geriausias draugas irgi dažniausiai esi pats sau ir reikėtų klausyti to, ką sako tavo vidus“, – kalbėjo aktorius.
„Būdamas mokykloje tikrai nebuvau geras mokinys. Be to, tuometinis požiūris į moksleivį mokytojo atžvilgiu buvo visa kitoks, nei dabar. Būdavo svarbu iškalti, mokėmės tam, kad turėtume žinias ne jokio konteksto ar panaudojimo galimybės. Apie kūrybingumą ar pritaikymą net nebuvo kalbos“, – savo patirtį mokykloje prisiminė Mantas.
„Niekada iš tėvų nepatyriau spaudimo, ką studijuoti, tik palaikymą. Tačiau iš tuometinės visuomenės jaučiau socialinį spaudimą atitikti tam tikrus standartus, pagal kuriuos aš buvau šiek tiek kitoks ir išsišokėlis. Mokytojai visada siekdavo parodyti, kas yra blogai, o kas yra gerai, bet aš stengiausi jų neklausyti. Aš pats žinojau, kas yra gerai ir man tai labai padėjo gyvenime“, – pasakojo aktorius.
„Po mokyklos pasirinkau tokią studijų kryptį, kurioje turėjau pats save „pastatyti“ ant kojų. Studijuojant LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytojai buvo labiau patarėjai, nukreipiantys reikiama linkme ir besidalinantys patirtimi, tačiau reikėjo daug darbo su savimi, kad pasiektum užsibrėžtus tikslus. Išskirčiau kelis svarbiausius dalykus, kurių išmokau studijų laikais: kantrybė, žingeidumas bei nuolatinis informacijos ieškojimas, kitaip tariant – asmeninis tobulėjimas“, – apie studijų metus moksleiviams kalbėjo humoristas.