„Karklės“ festivalyje naktį šėlo britų įžymybės „Rudimental“: DJ Locksmith publikai parodė sūnų

„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-08-15 03:47
AA

Viena geidžiamiausių pastarųjų metų britų grupių – „Rudimental“ – savo pasirodymu vainikavo pirmos dienos pagrindinės „Karklės“ festivalio scenos programą. Nuo pat pirmųjų bytų publiką šokti drum&bass rimtu privertęs kolektyvas neabejotinai buvo vertas laukiamiausio to vakaro pasirodymo titulo.

„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Festivalis „Karklė“: ūžiantis palapinių miestelis, linksmybės pliaže ir garsūs atlikėjai

Punktualiai scenoje pasirodę „Rudimental“ nuo pat pirmos akimirkos ėmė rengti ugningą šou tikrąją to žodžio prasme – į sceną išėjo nešini fejerverkų lazdelėmis.

Labiausiai publika šėlo suskambus dainų „Not Giving In“, „Feel The Love“,„Bloodstream“, „Waiting All Night“ akordams bei šiltai priėmė jau spėtą pamėgti „Rumour Mill“.

„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuva, kaip tau sekasi?“ – pasiteiravo grupės narys DJ Locksmith ir paragino visus dainuoti kartu.

Jis publikos simpatijas koncerto metu užsitarnavo į sceną atsinešęs mažametį sūnų, kurio klausą nuo stiprios muzikos saugojo ryškiaspalvės ausinės.

„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Rudimental“ narys Piers Aggit taip pat džiaugėsi malonia festivalio atmosfera ir publika: „Neįtikėtina, kad visi jie mintinai mokėjo žodžius.“ Paklaustas, kaip tokio „kalibro“ atlikėjai nusprendė atvykti į Lietuvą, Piers Aggit sakė, kad grupė „Rudimental“ nori kuo plačiau pasaulyje paskleisti savo meilę ir muziką.

Kaipgi vyksta kūrybinis procesas, esant tokiam dideliam muzikantų skaičiui? „Albumo kūryba – tai kelionė. „We The Generation“ mes įrašinėjome Pietų Afrikoje, Jamaikoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje.“ Atlikėjas neslėpė, kad grupės nariai neišvengia konfliktų. Tačiau juos slopina ilgametė draugystė ir bendras tikslas: „Mėgautis gyvenimu ir muzika, kurią kuriame.“

Palyginus neseniai, 2010 m. Didžiojoje Britanijoje susikūrusi grupė vos per keletą metų pelnė ne tik publikos simpatijas, bet ir laimėjo solidų sąrašą tarptautinio masto apdovanojimų.

„Rudimental“ taip pat laimėjo daugybė platininių apdovanojimų už sėkmingus savo įrašų pardavimus keletoje šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Australiją.

2013 m. prie kolektyvo prisijungus dainininkui Johnui Newmanui, grupė išleido singlą „Feel the Love“, kuris pasiekė populiariausiųjų britų įrašų aukštumas.

„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vėliau grupė išleido didžiulio populiarumo susilaukusius singlus, kaip „Waiting All Night“ ir „Not Giving In“.

Kolektyvas taip pat buvo pripažintas kaip „TOP 1“ geriausia vasaros festivalių grupe. Pernai metais jų pasirodymas aidėjo didžiausiame Lenkijos festivalyje „Open'er Festival“, o šįmet „Rudimental“ pasiekė ir Baltijos šalių klausytojų ausis.

„Rudimental“ koncertas Karklėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nors Karklėje „Rudimental“ atlikėjams iki pat pasirodymo pabaigos netrūko energijos, jie publikos senais kūriniais per daug nelepino ir dalis klausytojų įpusėjus koncertui patraukė prie kitų scenų.

„Neįmanoma visur suspėti“, – dūsavo iš koncerto į koncertą skubantys ir dėl užsitęsusios „Rudimental“ programos pasimetę klausytojai. 

Į „G&G Sindikato“ pasirodymą po paskutinių „Rudimental“ dainų suplaukusiai miniai teko pasitenkinti keliais paskutiniais hiphopo grupės kūriniais, nors pagal festivalio programą koncertai turėjo dailiai dėliotis lyg šachmatų lentoje.

Festivalio „Karklė 2015“ scenoje – garsieji „Rudimental“ (34 nuotr.)
+28

Antroji „Karklės“ festivalio diena taip pat žada gausų įvairių muzikinių pasirodymų spektrą.

Vakarinę pagrindinės scenos programą atvers scenos mohikanai Leonas Somovas ir Jazzu, čia skambės Brutto ir Marijono Mikutavičiaus dainos.

Antrosios dienos naktį finišuos lietuvių pamiltas kolektyvas iš Islandijos – „GusGus“. Tie, kam jau teko proga išgirsti solinį šios grupės pasirodymą, galės įvertinti, kaip šis kolektyvas pasirodys festivalio erdvėje.

Daugiau informacijos apie festivalį „Karklė 2015“ rasite čia. 

Festivalis prie jūros „Karklė 2015“: pirmoji diena (59 nuotr.)
+53