„Karklės“ organizatorių planai žlugo – festivalis atšaukiamas

Antroji festivalio „Karklė“ diena/ Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Festivalio „Karklė“ organizatoriai gegužės 20 dieną savo feisbuko puslapyje pranešė, jog šiais metais renginys nevyks. Kaip tik šią dieną pasirodė premjero ir kultūros ministro komentarai, kad masiniai renginiai, kuriuose dalyvautų tūkstančiai žmonių, šią vasarą nebus leidžiami.

„Mylimi „Karklės“ Draugai,

iki pat šios dienos tikėjome ir dėjome visas pastangas, kad visų MŪSŲ taip laukiama muzikos ir pramogų šventė įvyktų. Kiekvieną dieną, sulaukdavome žinučių su palaikymo žodžiais „tikime“, „palaikome“, „viskas bus gerai“ ar parama, išreikšta paprasčiausiu širdelės paspaudimu prie „Karklės“ turinio. Viltį palaikė ne tik neįkainojama Jūsų parama, gerėjanti situacija šalyje, bet ir sparčiai šylantis oras, kuris kuždėjo „Vasara jau čia pat“.

Bet... šiais metais vasara bus tylesnė: „Karklė 2020“ festivalis neįvyks, jis yra perkeliamas į kitą vasarą. Neneigsime, sprendimas dėl vasarą vyksiančių masinių renginių nebuvo toks netikėtas, kaip gegužės mėnesį iškritęs sniegas, tačiau dėl to nė kiek nemažiau liūdna.

Festivalio „Karklė 2019“ lankytojų stilius / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Galime tik pažadėti, kad kitąmet festivalis sugrįš dar geresnis, stipresnis ir kokybiškesnis – tam turime daugiau nei metus. Papildomo laiko, kuris konvertuosis į laukiamą ir mylimą muzikos fiestą.

Draugai supranta, palaiko ir būna šalia. Neatsitiktinai JUS, „Karklės“ lankytojus, taip ir vadiname – DRAUGAIS. O dabar savo Draugų, norėtume paprašyti – kantrybės, supratimo ir vienintelio, bet paties svarbiausio – buvimo kartu. Mes, organizatoriai, būsime atviri: artimiausiu metu suteiksime išsamią informaciją dėl naujos festivalio datos, bilietų ir visko, kas aktualu kiekvienam iš mūsų. O jeigu liks neaiškumų – visuomet galite mums parašyti", – socialiniame tinkle į savo gerbėjus kreipėsi organizatoriai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Renginių su tūkstantine minia šią vasarą nebus: siūloma leisti iki 300 dalyvių atvirose erdvėse

Primename, kad trečiadienį Vyriausybei pasiūlyta nuo birželio 1-osios Lietuvoje leisti renginius iki 300 dalyvių atvirose erdvėse, vėliau palaipsniui dalyvių skaičių ketinama didinti, tačiau didelių tūkstantinių renginių šią vasarą nebus. 

Premjeras Saulius Skvernelis savo poziciją išdėstė feisbuke. „COVID–19 komitete priėmėme labai svarbius sprendimus dėl kultūros renginių vasarą. Atkreipsiu dėmesį, jog kol kas tai – preliminaru. Sprendimus dar turės patvirtinti Vyriausybė. Norime suteikti kuo daugiau aiškumo, suprasdami, kad tam, jog šie renginiai įvyktų, jiems reikia ruoštis jau šiandien. Su ministrais preliminariai sutarėme dėl galimo renginių grafiko, kurį įgyvendinsime, jei epidemiologinė situacija neblogės.

Jess Glyne pasirodymas „Karklė 2019“ festivalyje / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Visų pirma – dėl renginių atvirose erdvėse. Atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 d. – 500, nuo liepos 1 d. – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių.

Uždarose erdvės, akivaizdu, pavojus kur kas didesnis. Preliminariai sutarta, kad nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 d. – 150, nuo liepos 1 d. – 200, nuo liepos 16 d. – 250, nuo rugpjūčio 1 d. – 300, nuo rugpjūčio 16 d. – 350 dalyvių“, – teigė jis. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Renginių su tūkstantine minia šią vasarą nebus: siūloma leisti iki 300 dalyvių atvirose erdvėse

Skaitykite daugiau