Tai, kas ant galvos visiškai transformuoja net eilinį džinsų ir marškinėlių derinį – kaip ir batai bei aksesuarai. Žiemą dangstėmės fedoromos ir beretėmis, bet dabar laikas žieminėms pailsėti ir net fedoros šiaudinei sesei – panamai: jų vieton veržiasi dvi populiariausios skrybėlės, kurias pastaraisias sezonais matėme ant podiumų, o ypač – gatvėje.
Tai – cordobes (kartais vadinama bolero) ir boater (Japonijoje – can-can), t. y. valtininko skrybėlė. Abi skrybėlės – plokščiais viršumis ir kietais bryliais. Gatvės pamaivos, garsenybės derina jas su vakariniais kostiumais, džinsais, nostalgiškomis prerijų suknelėmis, kampuotais švarkais. Kuo jos skiriasi?
Cordobes skrybėlė
Kaip ir sugestijuoja pavadinimas, tai tradicinė ispaniška skrybėlė, mėgstama flamenko šokėjų ir Zorro, pradėta gaminti Kordoboje. Plokščiu, neaukštu cilindriniu viršumi ir kietu bryliu, kurio plotis nuo 8 iki 12 centimetrų, cordobes gali būti fetrinė juoda, tamsiai mėlyna, ruda ir šiaudinė. Tradicinė – su raišteliais po kaklu, o kutiūrinė – su kaspinais, surišamais po smakru arba šone, po ausimi. Dėvima ant viršugalvio. Ją jau senokai vertina Madonna ir gatvės pamaivos, o dabar ir šiuolaikiniai dizaineriai savo kolekcijose – „Dior“, „Elie Saab“, Ieva Daugirdaitė.
Valtininko skrybėlė
Vyriška šiaudinė skrybėlė, 19 a. pabaigoje ir 20 a. pradžioje buvo laikoma pusiau formalia jachtklubų vakarėliuose. „Vyriška“ tik teoriškai, nes 20 a. pradžioje moterys ją nusigvelbė ir prisitaikė sau.
Visada siauro (5–8 centimetrai) bryliaus ir žemo, cilindrinio viršaus, tradiciškai apjuostu dviejų spalvų kaspinu. Venecijos gondolininkai dėvi panašią, kiek platesniu bryliumi, o kaspinas rišamas nugaroje. Ši skrybėlė grįžo į madą devintajame dešimtmetyje, kai dizaineriai ėmė dairytis į karalienės Viktorijos laikų estetiką. Šiuolaikinėje madoje ji yra svaiginamai populiari – gatvėje ir ant podiumo: „Saint Laurent“, „Ryan Lo“, „Emporio Armani“ kolekcijose. Nešiojama ant viršugalvio.