Karštas „Eurovizijos“ pusfinalis: keturi dalyviai pateko į finalą, iškrito Erica Jennings

Erica Jennings, Gebrasy, Lolita Zero ir Justė Kraujelytė / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.
Erica Jennings, Gebrasy, Lolita Zero ir Justė Kraujelytė / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-29 20:55
AA

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje nuskambėjo pirmasis „Pabandom iš naujo!“ pusfinalis, po kurio paaiškėjo laimingieji, patekę į projekto finalą. Tik keturi iš devynių pirmojo pusfinalio dalyvių gavo galimybę varžytis dėl kelialapio į didžiąją „Eurovizijos“ sceną. Juos pamatysime finale.

Pirmajame atrankos į „Euroviziją“ pusfinalyje dėl vietos projekto finale kovojo Elonas Pokanevič, Joseph June, Emilijana, „Queens of Roses“, Erica Jennings, Justė Kraujelytė, Gebrasy, Gintarė Korsakaitė ir Lolita Zero.

Susumavus šio šeštadienio teisėjų ir žiūrovų balus paaiškėjo, kurie keturi iš šių devynių atlikėjų pasirodys paskutiniajame konkurso etape.

Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio bendri žiūrovų ir komisijos balai:

  1. Justė Kraujelytė 12 balų
  2. Lolita Zero 10 balų
  3. Gebrasy 8 balai
  4. „Queens of Roses“ 7 balai
  5. Joseph June 6 balai
  6. Erica Jennings 5 balai
  7. Gintarė Korsakaitė 4 balai
  8. Emilijana 3 balai
  9. Elonas Pokanevič 2 balai

Ketvirtoje „Pabandom iš naujo!“ laidoje dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, dainininkai Giedrė Kilčiauskienė, Vaidotas Valiukevičius ir Ieva Narkutė, kuri vakaro eigoje pasirodė ne tik komisijos kambaryje, bet ir ant scenos – I.Narkutė pirmajame pusfinalyje žiūrovams dovanojo įspūdingą pasirodymą.

Žmonės.lt kvietė sudalyvauti apklausoje ir išreikšti simpatiją savo favoritui.

Pirmajame „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje pasirodė:

Elonas Pokanevič su daina „Someday“

Elonas Pokanevič yra IT specialistas, tačiau svajoja tapti žinomu atlikėju. Dvejus metus vokalo besimokantis Elonas mokytojo giriamas dėl didelės pažangos per trumpą laiką.

„Čia dalyvauju dėl patirties“, – yra prisipažinęs Elonas.

E.Pokanevič dainą „Someday“ sukūrė kartu su Edvardu Roku. Atlikėjas teigia, kad daina primena senesnę klasikinę muziką, kuri gali sužavėti.

„Lyg ir norėtųsi stipresnio balso“, – atlikėjo pasirodymą komentavo G.Griniūtė, tuo pačiu pagyrusi jį už išgirstą seniau išsakytą kritiką ir teigiamus pokyčius.

Elonas juokėsi, kad jeigu laimėtų „Eurovizijos“ atranką, draugams nupirktų bilietus į Italiją.

Elonas Pokanevič / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Joseph June su daina „Deadly“

Joseph June „Eurovizijos“ atrankų naujokas – anksčiau bandęs savo muzikinės sėkmės šioje scenoje nebuvo. Tiesa, pirmas blynas visai nebuvo prisvilęs – atlikėjas atkeliavo į pusfinalį.

Joseph June komisija jau po pirmojo pasirodymo dar iki pusfinalio gyrė už drąsą, kitoniškumą ir užsiminė, kad klausantis dainos „Deadly“ norėjosi judėti. 

„Man patinka būti scenoje, atlikti savo kurtą muziką“, – sakė J.June, pripažinęs, kad pasiruošimas pusfinaliui buvo kupinas naujų iššūkių ir vertingų pamokų.

„Esame ypatingi tuo, kad tokios dainos „Eurovizijoje“ dar nebuvo“, – pridūrė jis, išreiškęs viltį laimėti.

Atlikėjas sulaukė V.Valiukevičiaus komplimentų už „fantastinį įvaizdį“.

Joseph June / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Emilija Katauskaitė-Emilijana su daina „Illuminate“

Nuo paauglystės dainuojančios Emilijos Katauskaitės karjeroje gausu skirtingų projektų: gyvo garso koncertų, pasirodymų garsiausiuose šalies naktiniuose klubuose, integruotų kūrinių su muzikinėmis grupėmis, kurie suformavo tai, kas šiandien džiugina jos gerbėjus, tačiau pastaruoju metu ji visas savo kūrybines jėgas skyrė pasiruošimui „Eurovizijos“ atrankai.

Pasak atlikėjos, apsisprendimas dalyvauti šiame konkurse buvo ilgai brandintas. „Man ši daina žymi svarbų lūžį gyvenime, kuris atvedė ir iki „Eurovizijos“ atrankos. „Illuminate“ yra apie pandemijos laikotarpį, kuris man asmeniškai buvo labai sudėtingas, tačiau jau matosi šviesa tunelio gale ir tiesa, kad iš to sunkumo gimė stiprybė, savęs priėmimas, drąsa kurti kitaip“, – sako E.Katauskaitė.

„Išgirdau Emilijaną kitaip, tarsi daugiau spalvų balse“, – po pasirodymo komentavo I.Narkutė.

Emilija Katauskaitė-Emilijana / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

„Queens of Roses“ su daina „Washing Machine“

Šiemet merginų grupė „Queens of Roses“ į Eurovizijos sceną žengia su drąsiu, žaismingu ir intriguojančiu kūriniu – „Washing Machine“ (liet. „Skalbimo Mašina“).

2017 metais grupė Eurovizijos atrankose dalyvavo su daina „Fisherman“, su kuria įveikė ne vieną atrankos etapą, o daina netgi tapo savotišku žvejų himnu.

Šiemet atlikėjos juokiasi, kad daina „Washing Mashine“ tiesioginės prasmės su skalbimo mašinomis neturi – paklaustos, apie ką ji, merginos atviros: „Tai daina apie nesusišnekėjimą. Kai lyg ir kalbame viena kalba, bet vienas kito jau nebesuprantame. O santykiuose būna visko – kol sutinki tikrąją meilę ne visada nueitas kelias būna toks lengvas – kartais įsimylime plevėsas, džiaugiamės paviršutiniškais santykiais, ir ne visada skaudančia širdimi juos nutraukiame. Šį kartą apie nesėkmingai susiklosčiusius santykius dainuojame su lengva ironija ir šypsena, kuri ir gyvenime į viską leidžia pažvelgti lengviau.“

Komisijos nariai atlikėjas gyrė už gerą nuotaiką ir smagų pasirodymą, bet paminėjo ir seniau išsakytą pastebėjimą: kad dainoje itin daug žodžių, kuriuos sunku „pagauti“.

„Queens of Roses“ / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Erica Jennings su daina „Back To Myself“

„Daina apie sugrįžimą apie save ir galimybę būti tuo, kas esi. Tai istorija apie mane ir to nereikia slėpti.  Dabar aš jaučiu, kad sugrįžau į save“, – pristatydama dainą „Back To Myself“ yra sakiusi Erica Jennings.

„Tikiu, kad ši daina puikiai tinka „Eurovizijai“, – nedvejodama pridūrė atlikėja, kuri 2001 m. su grupe „Skamp“ jau buvo išvykusi į didžiąją „Euroviziją“ Danijoje. Tuomet ji užėmė 13 vietą. Po to atrankose laimę bandė su vyru Jurgiu Didžiuliu, su kuriuo praėjusiais metais pranešė apie savo skyrybas.

Prie eurovizinio Ericos Jennings pasirodymo prisidėjo eilė kūrėjų: choreografas, TV projektų režisierius, gerai pažįstantis „Eurovizijos“ užkulisius, Šarūnas Kirdeikis. Šokį kūrė Marijos Simonos Šimulainytės vadovaujamas „Baltic Ballet Theatre“, o savais balsais pritarė dar trys pritariančios vokalistės – Kristina Žaldokaitė, Elzė Zaveckienė ir Akmėja Brūzgė.

„Nesame įpratę Ericos matyti tokiame amplua, bent jau man taip atrodo, gal žiūrovams atrodo kitaip“, – svarstė R.Zilnys, turėdamas omenyje blizgų scenos divos įvaizdį.

V.Valiukevičius antrino, kad Ericos įvaizdis išties šiek tiek nukreipia dėmesį nuo paties kūrinio.

Erica Jennings / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Justė Kraujelytė su daina „How to Get My Life Back“

Atlikėja ir dainų autorė Justė Kraujelytė, prieš metus pristačiusi solinį albumą „Therapy“, žengia dar vieną svarbų žingsnį savo muzikiniame kelyje – nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje patekusi į pusfinalį dalinasi konkursui skirtu kūriniu „How to get my life back“.

Justė atskleidžia, jog kūrinio pavadinimas yra tarsi į paieškos laukelį vedamas klausimas „how to..?“ (liet. „kaip..?“). Deja, į klausimą „how to get my life back?“ (liet. „kaip susigrąžinti savo gyvenimą?) lengvo atsakymo ar „Youtube“ filmuko nėra. Anot dainininkės, visuomenės susiskaldymas, daugybės nuomonių buvimas ar privalėjimas turėti savąją, visiška nežinia bei baimė dėl ateities skatina nerimą ir tampo į visas puses.

„Eurovizijos“ dainų konkursas Justei buvo svarbus įvykis nuo pat vaikystės – net gimtadieniai su draugėmis vykdavo pagal „Eurovizijos“ tematiką. 2015 metais dainininkės svajonė išsipildė – kartu su Vaidu Baumila ir Monika Linkyte ji lipo į sceną Austrijoje vykusiame konkurse kaip pritariantysis vokalas.

„Mano skoniui Justės manieros labai tinka. Man ji atrodo šaunuolė“, – atlikėją gyrė G.Kilčiauskienė.

Dainininkei komplimentų išsakė ir I.Narkutė, pripažinusi, kad ankstesnėje laidoje Justė jai nebuvo kritusi į akį, tačiau pusfinalyje ją išvydusi visai kitaip – atlikėja ir daina jai pasirodė įdomūs bei verti dėmesio.

Justė Kraujelytė / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Gebrasy su daina „Into Your Arms“

Praėjusiais metais nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje didelio žiūrovų palaikymo sulaukęs Audrius Petrauskas-Gebrasy su daina „Where‘d You Wanna Go?“ konkurso finale užėmė antrąją vietą. Šiemet atlikėjas nusprendė sugrįžti į konkursą ir pabandyti dar kartą su savo autorine daina „Into Your Arms“.

„Daina yra apie išsiskyrimą, kuris dar yra labai šviežias. Tu bandai save apgauti, kad viskas yra gerai ir nori žengti į kitą savo gyvenimo etapą, tačiau vis galvoji apie tai, ką praradai, neužmiegi naktimis galvodamas kodėl nepavyko. Galop net bandai įtikinti save, kad niekada neturėjot jokių problemų ir nostalgiškai prisimeni tik pačius geriausius momentus iš draugystės, nes tau trūksta tos šilumos ir saugumo jausmo, kurį jautei, kai dar buvot kartu. Manau, kad tai yra ta tematika, su kuria gali susitapatinti daugelis“, – teigia dainos autorius.

„Turime svajonę išvykti į didžiąją „Euroviziją“, – prisipažino atlikėjas.

„Labai noriu, kad Gebrasy patektų toliau“, – susižavėjimo neslėpė G.Kilčiauskienė. Jai antrino ir V.Valiukevičius, išreiškęs susižavėjimą balsu ir kūriniu.

Gebrasy / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Gintarė Korsakaitė su daina „Fantasy Eyes“

Ne viename muzikiniame šou sužibėjusi atlikėja Gintarė Korsakaitė „Eurovizijoje“ dalyvauja su intriguojančia daina „Fantasy Eyes“. Su komanda – prodiuseriu Faustu Venckumi, dainų kūrėjais Elena Jurgaityte ir Audriumi Petrausku jie, anot Gintarės, sukūrė konkursui tinkančią dainą.

„Fantasy Eyes“ yra apie nenumaldomą troškimą būti su žmogumi, su kuriuo santykis yra kenksmingas. Dalis tavęs žino, kad čia nieko gero nebus, nes tokiame santykyje jau buvai, bet vis tiek tas žmogus traukia iki išprotėjimo, hipnotizuoja, norisi tiesiog užsimerkti ir nerti į savo paties susikurtą fantaziją. Galiausiai suvoki, kad esi pakankamai stiprus, jog atsispirtum impulsams, kad pasakytum „ne“, ir sukaupęs visas jėgas taip ir padarai, nors vis dar kirba dvejonė: „o gal?“, – dainos žinutę atskleidžia atlikėja.

Atlikėja sulaukė komplimentų už gražų išpildymą ir tobulą pop kūrinį bei vaizdą. Tiesa, V.Valiukevičius patarė išimti tą vietą, kuomet atlikėja dainuoja atsigulusi ant grindų – anot jo, visiškai neaišku, kas ten vyksta, bet norisi, kad to nebūtų.

Gintarė Korsakaitė / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Lolita Zero su daina „Not Your Mother“

Viena ekstravagantiškiausių „Pabandom iš naujo!“ dalyvių – Lolita Zero. Ji „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja jau antrą kartą ir klausytojų širdis ketina pakerėti daina „Not Your Mother“.

„Tai, ką jūs pamatysite, bus tikrai nematyta ir negirdėta“, – tikina po Lolitos Zero personažu besislepiantis aktorius, choreografas, režisierius Gytis Ivanauskas.

Jis ant scenos žavi ne tik balsu, bet ir įvaizdžiu. Šiemet jis į sceną žengia su švytinčiu baltos spalvos kostiumu ir savo skiriamuoju ženklu tapusiais ragais. Pasirodymą papildo sidabriniais kostiumais vilkintys šokėjai.

„Nuostabi drąsa, išraiška ir režisūriniai sprendimai. Šitas pasirodymas abejingų nepalieka – jį arba mylės, arba nekęs. Ir tai yra gerai“, – komentavo V.Valiukevičius.

Lolita Zero / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Po savaitės, vasario 5-ąją, numatytas antrasis „Pabandom iš naujo!“ pusfinalis, kuriame pečius surems dar devyni atrankų dalyviai. Burtai lėmė, kad antrajame pusfinalyje varžysis Mary Mo, Vilija Matačiūnaitė, Urtė Šilagalytė, Ieva Zasimauskaitė, Augustė Vedrickaitė, Rūta Loop, Titas ir Benas, Monika Liu ir Moosu X.

Dar po savaitės, vasario 12-osios vakarą, „Pabandom iš naujo!“ finale pasirodys aštuoni finalininkai. Paskutinės laidos metu paaiškės atlikėjas ar grupė, atstovausiantys Lietuvai didžiojoje šiųmetėje „Eurovizijoje“.

Giedrius Masalskis ir Ieva Stasiulevičiūtė / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galėjo skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes. Iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Žiūrovų balsavimo rezultatai, kaip ir komisijos balai, paskelbti laidos pabaigoje.

Už žiūrovų skambučiu ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei. Asociacija LATGA dainos nugalėtojos autoriui skirs 5000 eurų dydžio piniginį prizą.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris gegužės 10–14 dienomis vyks Italijos mieste Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei praėjusių metų gegužę, kai „Eurovizija“ įvyko Roterdame. Po pertraukos į konkursą grįžo Armėnija ir Juodkalnija.

Fotogalerija: 

Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje – devynių pretendentų kova (39 nuotr.)
+33