Antradienį prie Seimo rinkosi tūkstantinė minia, protestuojanti prieš Galimybių pasą ir „prievartinę“ vakcinaciją. Prie protesto dalyvių prisijungė klaipėdietis atlikėjas Vilius Tarasovas. Toks jo žingsnis sulaukė kolegų kritikos ir nusivylimo.
Klaipėdoje gyvenantis atlikėjas Vilius Tarasovas antradienį į sostinę atvyko su tikslu – stojęs petys petin su protestuotojais, Vilius priekaištavo Lietuvos valdžiai dėl sprendimų, susijusių su COVID-19 pandemijos valdymu.
V.Tarasovas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, daryta protesto metu prie Seimo.
„Tikroji demokratijos išraiška, galų gale“, – šalia nuotraukos rašė jis.
V.Tarasovo sprendimas dalyvauti mitinge sulaukė dvejopų reakcijų: kol vieni palaikė, kiti kritikavo. Savo nusivylimą kolegos sprendimu išreiškė ir pramogų pasaulio atstovai, Viliaus scenos kolegos.
Pastebėjęs V.Tarasovo įrašą feisbuke, televizijos laidų prodiuseris, „Dviračio žinių“ kūrėjas Haroldas Mackevičius paliko trumpą, tačiau daug pasakantį komentarą: „Metas atsisveikinti…“
Taip pat į V.Tarasovo dalyvavimą sureagavo ir Nomeda Marčėnaitė. Ji pastebėjo, kad atlikėjo veiksmai ir išsakoma pozicija pastaruoju metu neramina.
„Nemaloniai stebinate pastaruoju metu. Vienoje kompanijoje su uspaskichais, kepeniais, orlauskais ir panašiai... Ne kitaip, kaip į Seimą nusitaikėte“, – rašė menininkė ir laidų vedėja.
Prie N.Marčėnaitės prisijungė ir laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė. „Viliau Tarasovai, paaiškink, mielas, kodėl tu čia? Aš nuoširdžiai nesuprantu...“ – stebėjosi moteris.
Kritikos žodžių nevengė ir Kastytis Kerbedis, Ruslanas Kirilkinas, Arnas Švilpauskas, Daiva Žeimytė-Bilienė ir kiti.
Portalui Žmonės.lt su Viliumi Tarasovu antradienį susiekti nepavyko – atlikėjo telefonas buvo išjungtas.
Keli tūkstančiai žmonių antradienio rytą susirinko prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.
Vyriausybė trečiadienį planuoja svarstyti nutarimo projektą, pagal kurį numatoma, kad galimybių paso neturintys asmenys nuo rugsėjo vidurio galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jiems užsivertų renginiai, viešojo maitinimo įstaigos ir kitos paslaugos.
Holokausto nesuvokimas ir riaušės
Antradienį dalis protestuotojų prie Seimo segėjo Dovydo žvaigždes, vilkėjo koncentracijos stovyklų kalinių uniformas, rašo naujienų agentūra BNS.
Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky paragino tuos, kurie mitingui pasirinko Holokausto simboliką, aplankyti bent vieną masinę kapavietę ir pagerbti „tuos, kurie iš tiesų buvo paženklinti, atskirti ir nužudyti“.
„Šiandien protestuotojų prie Seimo minia segi Dovydo žvaigždes, vilki koncentracijos stovyklų kalinių uniformas ir stovi už spygliuotos vielos. „Getui – NE“, šaukia, pridurdami dar žodį „nepasiskiepijusių“. Ar tai reiškia, kad statistinis lietuvis pagaliau suvokė prieš 80 metų prasidėjusį Holokausto siaubą ir Europos bei Lietuvos žydus ištikusią tragediją? (...)
Ne, šaukiu aš, ir šaukia negausi Lietuvoje išlikusi žydų bendruomenė. Ne, nes šiandien prie Seimo esantys žmonės susirinko ne atsiminti ir pagerbti Holokausto aukų, o panaudoti jų kančios istoriją kaip argumentą prieš mokslo pažangą, kaip argumentą nesiskiepyti.
Tie, kurie išgyveno mirtį stovėdami prie žvyrduobių ir žiūrėdami savo žudikams į akis, tie, kurie metų metus kentėjo getuose, tie, kurie gyvuliniais vagonais buvo vežami į koncentracijos stovyklas ir matė, kai rūksta krematoriumų kaminai, jie ir jų palikuonys, išgyvenę holokaustą, niekada nesutiks, kad jų pavyzdžiu būtų naudojamasi kovojant prieš pažangą, prieš solidarumą ir prieš valstybę“, – feisbuke rašė Faina Kukliansky.
Agentūra BNS pranešė, kad pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Ši nesankcionuota akcija vyko jau po 17 valandos, iki kurios buvo išduotas leidimas protestuoti.
Prieš agresyvius protestuotojus panaudotos specialiosios priemonės, nukentėjo policijos pareigūnas.
Antradienį prieš vidurnaktį pareigūnai pradėjo stumti protestuotojus nuo Seimo rūmų. Nuo parlamento nesitraukiantys keli šimtai žmonių buvo stumiami riaušės policijos pareigūnų su skydais.
Žmonės į juos mėtė butelius, akmenis. Prieš protestuotojus buvo naudojamos ašarinės dujos. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo.
Sulaikyti 26 asmenys. Buvo sužeista 18 pareigūnų – 12 policininkų ir šeši Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Trys pareigūnai buvo išvežti į gydymo įstaigas. Nukentėjusiesiems prireikė operacijos.
Fotogalerija: