„Kas gero „Eurovizijoje“ su Viktoru Diawara: kokie šansai Ukrainai konkurse triumfuoti ir šiemet?

Viktoras Diawara, „Tvorchi“, Noa Kirel / Luko Balandžio / BNS ir Louise Bennett / EBU nuotr.
Viktoras Diawara, „Tvorchi“, Noa Kirel / Luko Balandžio / BNS ir Louise Bennett / EBU nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-12 19:43
AA

Portalo 15min laidoje „Kas gero „Eurovizijoje“ viešėjo ir muzikantas, prodiuseris Viktoras Diawara. Žinomas vyras prisiminė savo paties du kartus konkurse ir įvertino penkias šiųmetes eurovizines dainas.

15min portale toliau transliuojama muzikinė laida „Kas gero „Eurovizijoje“. Šįkart joje apsilankė dainininkas ir prodiuseris Viktoras Diawara. Jam ant „Eurovizijos“ scenos teko stovėti du kartus – 2001-aisiais, kai su grupe „Skamp“ atliko dainą „U Got Style“ ir užėmė tryliktą vietą, ir 2006-aisiais su grupe „LT United“, kai Lietuvai su kūriniu „We Are The Winners“ iškovojo šeštą vietą (tai – kol kas didžiausias mūsų šalies pasiekimas šiame konkurse).

„Iš tikrųjų „Euroviziją“ yra labai įspūdingas renginys. Kai ten esi, jaučiasi, kad tai yra tarptautinis renginys, kuris tikrai žiūrimas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Visas tas techninis pasiruošimas, kai pamatai tą dydį...

Kai su grupe „Skamp“ buvome, bent jau tais laikais buvo pati didžiausia „Eurovizija“, tąkart Danijoje buvo 15 ar 20 tūkstančių žiūrovų, mums tikrai buvo kosmosas.

O dalyvavimas su „LT United“ buvo vienas geriausių laikotarpių mano gyvenime. Nuostabus laikas su Andriumi Mamontovu, Marijonu (Mikutavičiumi – red. past.) ir visais kitais“, – prisiminė V.Diawara.

O kaipgi jis įvertino šiųmetes Islandijos, Latvijos, Maltos, Ukrainos ir Izraelio eurovizines dainas?

„Kas gero „Eurovizijoje“ su Viktoru Diawara:

„Kas gero „Eurovizijoje“ laida padeda geriau susipažinti su šių metų dainų konkurse skambėsiančiomis dainomis. Šiemet „Eurovizija“ vyksta Jungtinėje Karalystėje esančiame Liverpulio mieste, gegužės 9-13 dienomis.

15min studijoje laidos metu pašnekovus kviečiame pažaisti ir paspėlioti, kam šiemet nusišypsos sėkmė. Suskambus kurios nors šalies eurovizinei dainai, studijos svečias turi sureaguoti ir spausti raudoną arba žalią mygtuką.

Raudonas mygtukas reiškia, kad pašnekovui skambantis kūrinys nepatinka, o žalias atvirkščiai – kad patinka. Savo sprendimą prašome pakomentuoti, o laidos pabaigoje – įvardyti, ar tądien suskambo, jų manymu, šių metų laimėtojo daina.

Laidoje „Kas gero „Eurovizijoje“ – Viktoras Diawara (4 nuotr.)
+1

„Kas gero „Eurovizijoje“ šiemet dalyvauja žinomi Lietuvos vardai. Tarp jų – šių metų atstovė konkurse atlikėja Monika Linkytė, pop muzikos padangėje vis labiau įsitvirtinantis Rokas Yan, ne vieną eurovizinį kūrinį atstovavusį Lietuvai parašęs prodiuseris Vytautas Bikus, gerbėjų širdis sušildantis atlikėjas FC Baseball, šių metų „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusi Paulina Paukštaitytė. Taip pat – žodžio kišenėje neieškantis Arnoldas Lukošius ir muzikantas bei renginių organizatorius Viktoras Diawara, kurie 2006 metais atstovavo Lietuvai su grupe „LT United“. Laidoje savo nuomonę išreiškė ir muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

Laidoje „Kas gero „Eurovizijoje“ – Monika Linkytė (7 nuotr.)
+1

67-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovauja Monika Linkytė su daina „Stay“.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris vyksta gegužės 9–13 dienomis, rungiasi atlikėjai iš 37 šalių. Nors 2022 m. didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo konkursas vyksta Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje.

67-osios „Eurovizijos“ dainų konkurso tema ir šūkis – „United By Music“ („Suvienyti muzikos“).

Naujasis šūkis rodo unikalią Jungtinės Karalystės, Ukrainos ir priimančiojo miesto Liverpulio partnerystę, kuria siekiama, kad „Eurovizijos“ dainų konkursas pasiektų viso pasaulio žiūrovus, ir neįtikėtiną muzikos galią suvienyti bendruomenes. Jis taip pat atspindi pačias konkurso ištakas, sukurtas siekiant suartinti Europą per bendrą televizijos patirtį įvairiose šalyse.

„Eurovizija“ yra vienas ilgiausiai transliuojamų projektų. Pirmą kartą dienos šviesą jis išvydo 1956 metų gegužės 24-ąją Lugane, Šveicarijoje. Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvauja nuo 1994 m.

Monika Linkytė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Mūsų šaliai konkurse jau atstovavo Ovidijus Vyšniauskas, Aistė Smilgevičiūtė, „Skamp“, Aivaras Stepukonis, Linas and Simona, „Laura & The Lovers“, „LT United“, „4Fun“, Jeronimas Milius, Sasha Son, „InCulto“, Evelina Sašenko, Donny Montell, Andrius Pojavis, Vilija, Monika Linkytė & Vaidas Baumila, „Fusedmarc“, Ieva Zasimauskaitė, Jurijus Veklenko, „The Roop“, Monika Liu.

Per 28-erius dalyvavimo „Eurovizijoje“ metus galime pasigirti iki šiol aukščiausiu Lietuvos pasiekimu – šeštąja vieta. 2006-aisiais ją laimėti pavyko grupei „LT United“ su daina „We Are The Winners“.

Prie šio rekordo labiausiai priartėjome 2021-aisiais, kai geltoną bangą per Europą nešusi grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ finale užėmė 8-ąją vietą.

Kiek anksčiau, 2016-aisiais, atlikėjas Donny Montell su kūriniu „I`ve Been Waiting For This Night“ finale užėmė 9-ąją vietą, o 2001-aisiais grupė „Skamp“ su daina „You Got Style“ liko trylikti.

Kol kas tai yra aukščiausi šalies pasiekimai. Kas laukia šiemet, sužinosime jau netrukus. O kad laukti būtų smagiau, įsijunkite „Kas gero „Eurovizijoje“!

Monika Linkytė išlydėta į Euroviziją (23 nuotr.)
+17