„Kas gero „Eurovizijoje“ svečias Stano – apie Loreen ir Kääriją: vieną iš jų aštriai sukritikavo

Stano, Käärijä, „Let 3“, Loreen / Žygimanto Gedvilos / BNS ir Luko Balandžio / BNS nuotr.
Stano, Käärijä, „Let 3“, Loreen / Žygimanto Gedvilos / BNS ir Luko Balandžio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-13 09:09
AA

Šeštadienio vakarą – jau didysis „Eurovizijos“ finalas. Portalo 15min laidoje „Kas gero „Eurovizijoje“ nuomonę apie šių metų dalyvius išsakė ir kompozitorius, atlikėjas, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano. Tiesa, jis ne tik įvertino penkias dainas, bet ir su kartėliu prisiminė savo paties bandymą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

15min portale transliuojama muzikinė laida „Kas gero „Eurovizijoje“ pasiekė šio sezono finišo tiesiąją. Šių metų laidų ciklą uždarė atlikėjas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano, 2001-aisiais ir pats su daina „Viskas bus gerai“ bandęs laimę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

„Pagrindinė liga visgi yra nemokėjimas dainuoti. Ji yra įgimta. Neintonavimas negydomas iš principo. Man tiesiog liepė eiti į „Euroviziją“ tuo metu prodiuseriai, buvo grupė „Delfinai“ ir mums pasakė, kad jūs turite eiti ir išpopuliarinti dainą.

Bet kol mes atėjom iki „Eurovizijos“, gabalas ir taip buvo be galo populiarus. Kai aš atėjau į sceną dainuoti, publika dainavo garsiau už mane. Man tas nepadėjo, nes išties buvo labai baisus atlikimas ir jis, deja, klajoja interneto erdvėse. Todėl niekas jokiais būdais neįvedinėkite „YouTube“ – „Delfinai – Eurovizija“, – savo bandymą prisiminė 15min laidos svečias.

Kurią vietą užims Monika Linkytė? Išreikškite nuomonę apklausoje:

Kurią vietą „Eurovizijos“ finale užims Monika Linkytė?
Pirmą vietą
3% | balsų: 127
3% | balsų: 127
Bus pirmame dešimtuke
24% | balsų: 1050
24% | balsų: 1050
Bus antrame dešimtuke
51% | balsų: 2258
51% | balsų: 2258
Bus gale (21-26 vietos)
17% | balsų: 733
17% | balsų: 733
Sunku prognozuoti
5% | balsų: 217
5% | balsų: 217
Rezultatai | Viso balsavo: 4385

O kaipgi Stano įvertino šiųmetes Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Kroatijos ir Ispanijos eurovizines dainas?

„Kas gero „Eurovizijoje“ su Stanislavu Stavickiu-Stano:

„Kas gero „Eurovizijoje“ laida padeda geriau susipažinti su šių metų dainų konkurse skambėsiančiomis dainomis. Šiemet „Eurovizija“ vyksta Jungtinėje Karalystėje esančiame Liverpulio mieste gegužės 9-13 dienomis.

15min studijoje laidos metu pašnekovus kviečiame pažaisti ir paspėlioti, kam šiemet nusišypsos sėkmė. Suskambus kurios nors šalies eurovizinei dainai, studijos svečias turi sureaguoti ir spausti raudoną arba žalią mygtuką.

Raudonas mygtukas reiškia, kad pašnekovui skambantis kūrinys nepatinka, o žalias atvirkščiai – kad patinka. Savo sprendimą prašome pakomentuoti, o laidos pabaigoje – įvardyti, ar tądien suskambo, jų manymu, šių metų laimėtojo daina.

„Kas gero Eurovizijoje“ – Stanislavas Stavickis-Stano (7 nuotr.)
+1

„Kas gero „Eurovizijoje“ šiemet dalyvauja žinomi Lietuvos vardai. Tarp jų – šių metų atstovė konkurse atlikėja Monika Linkytė, pop muzikos padangėje vis labiau įsitvirtinantis Rokas Yan, ne vieną eurovizinį kūrinį atstovavusį Lietuvai parašęs prodiuseris Vytautas Bikus, gerbėjų širdis sušildantis atlikėjas FC Baseball, šių metų „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusi Paulina Paukštaitytė. Taip pat – žodžio kišenėje neieškantis Arnoldas Lukošius ir muzikantas bei renginių organizatorius Viktoras Diawara, kurie 2006 metais atstovavo Lietuvai su grupe „LT United“. Laidoje savo nuomonę išreiškė ir muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

Laidoje „Kas gero „Eurovizijoje“ – Monika Linkytė (7 nuotr.)
+1

67-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovauja Monika Linkytė su daina „Stay“.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris vyksta gegužės 9–13 dienomis, rungiasi atlikėjai iš 37 šalių. Nors 2022 m. didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo konkursas vyksta Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje.

67-osios „Eurovizijos“ dainų konkurso tema ir šūkis – „United By Music“ („Suvienyti muzikos“).

Naujasis šūkis rodo unikalią Jungtinės Karalystės, Ukrainos ir priimančiojo miesto Liverpulio partnerystę, kuria siekiama, kad „Eurovizijos“ dainų konkursas pasiektų viso pasaulio žiūrovus, ir neįtikėtiną muzikos galią suvienyti bendruomenes. Jis taip pat atspindi pačias konkurso ištakas, sukurtas siekiant suartinti Europą per bendrą televizijos patirtį įvairiose šalyse.

„Eurovizija“ yra vienas ilgiausiai transliuojamų projektų. Pirmą kartą dienos šviesą jis išvydo 1956 metų gegužės 24-ąją Lugane, Šveicarijoje. Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvauja nuo 1994 m.

Monika Linkytė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Mūsų šaliai konkurse jau atstovavo Ovidijus Vyšniauskas, Aistė Smilgevičiūtė, „Skamp“, Aivaras Stepukonis, Linas and Simona, „Laura & The Lovers“, „LT United“, „4Fun“, Jeronimas Milius, Sasha Son, „InCulto“, Evelina Sašenko, Donny Montell, Andrius Pojavis, Vilija, Monika Linkytė & Vaidas Baumila, „Fusedmarc“, Ieva Zasimauskaitė, Jurijus Veklenko, „The Roop“, Monika Liu.

Per 28-erius dalyvavimo „Eurovizijoje“ metus galime pasigirti iki šiol aukščiausiu Lietuvos pasiekimu – šeštąja vieta. 2006-aisiais ją laimėti pavyko grupei „LT United“ su daina „We Are The Winners“.

Prie šio rekordo labiausiai priartėjome 2021-aisiais, kai geltoną bangą per Europą nešusi grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ finale užėmė 8-ąją vietą.

Kiek anksčiau, 2016-aisiais, atlikėjas Donny Montell su kūriniu „I`ve Been Waiting For This Night“ finale užėmė 9-ąją vietą, o 2001-aisiais grupė „Skamp“ su daina „You Got Style“ liko trylikti.

Kol kas tai yra aukščiausi šalies pasiekimai. Kas laukia šiemet, sužinosime jau netrukus. O kad laukti būtų smagiau, įsijunkite „Kas gero „Eurovizijoje“!

Monika Linkytė išlydėta į Euroviziją (23 nuotr.)
+17