Kas labiausiai eikvoja energijos atsargas ir kaip to išvengti

Sunkus rytas / „Fotolia“ nuotr.
Sunkus rytas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Taupome pinigus, stengiamės neišlaidauti. Nešvaistome ir laiko veltui, norime kuo daugiau nuveikti. Bet su savo energija neretai elgiamės atsainiai, nemokame jos branginti. Kaip jos neiššvaistyti?

Negailėti savęs

Greičiausiai niekada neišgirsite, kaip dvasiškai stiprus žmogus skundžiasi. Arba dėl savo padėties, bėdų kaltina pasaulį, dejuoja, kad su juo kiti blogai elgiasi. Toks žmogus moka būti atsakingas už savo veiksmus, supranta, kad gyvenimas būna ne visada teisingas, ir tam nesipriešina.

Savęs gailėjimas, kaltinimai kitiems, nusivylimas atima labai daug energijos, neleidžia judėti palankesne kryptimi, ir nuo to gyvenimas tampa tik dar sunkesnis, užklumpa daugiau bėdų. Visus sunkumus laikykite dvasios išbandymais, išmokite pamoką ir su dėkingumu judėkite toliau.

Nesipuikuoti

Jaustis viršesniam už kitą, menkinti jį, versti paklusti, puikuotis savo išmanymu, pinigais ar įtaka, kritikuoti, smerkti – visos šios savybės ne tik nepadeda įgyti malonaus ir garbingo žmogaus reputacijos, bet ir kainuoja daug energinių išteklių.

Savęs gailėjimas, kaltinimai kitiems, nusivylimas atima labai daug energijos, neleidžia judėti palankesne kryptimi.

Puikybės apimtiems žmonėms visada mažai pripažinimo, garbės, jie visada siekia pabrėžti išskirtinumą, o tai tikrai atima daug jėgų ir, svarbiausia, neatneša laukto rezultato. Verčiau tobulinti santykius su pačiu savimi, neieškoti pripažinimo išorėje – rasti jį viduje, stengtis priimti žmones tokius, kokie jie yra. Kitaip sakant, kuo daugiau meilės pasauliui ir aplinkiniams jūsų širdyje, tuo daugiau energijos generuojate.

Nesibaiminti permainų

Niekas taip neatima jėgų kaip baimė. Ypač nežinomybės. Kai kas nors kinta mūsų gyvenime (tenka keisti darbą, gyvenamąją vietą, pradeda byrėti santykiai), susigūžiame, protas kuria pačius blogiausius scenarijus. Jaučiamės neramūs, pažeidžiami, nelaimingi. Kad ir kaip nelengva, pamėginkite mąstyti kitaip, neabejokite tuo, kad permainos visada atneša gerų dalykų, vaizdžiai tariant, jos kilsteli žmogų į naują lygį.

Taip pat skaitykite: Kaip išvengti popiečio energijos trūkumo

Stenkitės gyvenimo pokyčius stebėti smalsiai ir susidomėję, be jokių išankstinių nuostatų, ir iškart pajusite atsipalaidavimą. Pasitikėkite ta jėga, kuri verpia mūsų likimo gijas, kuri mus veda nuo vienos patirties prie kitos.

Paleisti tai, ko negalite kontroliuoti

Santykiai: mes einame ne viena kryptimi...
Santykiai: mes einame ne viena kryptimi... / Fotolia nuotr.

Nervinatės automobilių spūstyje, siuntate dėl vėluojančio transporto, ne į tą oro uostą nuskraidinto bagažo, blogo oro? Tik veltui švaistote energiją. Situacija vis tiek išliks ta pati, ir nuo jūsų nepasitenkinimo niekas nepasikeis. Išmintingiausia tokius įvykius vertinti kaip jums nepavaldžius ir atminti, kad vienintelis dalykas, kurį galite kontroliuoti, tai reakcija ir požiūris į situaciją.

Nesistengti visiems patikti

Tikriausiai pažįstate ne vieną žmogų, kuris neriasi iš kailio norėdamas įsiteikti, žūtbūt palikti gerą įspūdį, su viskuo sutinka. Pažįstate ir tokių, kuriems nusispjauti ant kitų, kurie, norėdami pabrėžti išskirtinumą, elgiasi įžūliai ir pabrėžtinai egoistiškai. Ir viena, ir kita pozicija yra bloga, sekinanti energiškai. Geriausia, jei pavyktų būti nuoširdiems, geranoriškiems ir teisingiems, negailėti gerų žodžių kitiems, kai jie to verti, ir nesibaiminti išsakyti nuomonę, kuri kam nors gali nepatikti.

Nesigailėti to, kas vyko praeityje

Šis įprotis bene labiausiai siurbia žmogaus energiją. Paskendęs apgailestavimuose, savigraužoje ar tiesiog nostalgijoje, mintimis vis grįždamas į praeities įvykius, pykdamas arba ko nors ilgėdamasis, jis nebegyvena dabartimi, nepastebi tą akimirką vykstančių nuostabių dalykų. Praeitis vertinga tik tiek, kiek ji leido išmokti gyvenimo pamokų, kiek suteikė svarbios patirties. Savo protinę ir dvasinę energiją verčiau nukreipti į kuo geresnės dabarties kūrimą.

Nekartoti klaidų

Kuo daugiau meilės pasauliui ir aplinkiniams jūsų širdyje, tuo daugiau energijos generuojate.

Klaidos skirtos tam, kad iš jų mokytumės, nebekartotume to paties veiksmo, jei jis nedavė trokštamo rezultato ar nuvylė. Genialusis fizikas Albertas Einsteinas yra pasakęs: „Neįmanoma išspręsti problemų naudojantis tuo pačiu mąstymo būdu, kuriuo jas sukūrėte.“ Tą patį galima pasakyti ir apie klaidas – norėdami jų nekartoti, turite keisti mąstymo būdą (kartu ir veiksmus).

Nepavydėti sėkmės

Na taip, reikia būti ypač brandžia asmenybe, kad galėtum nuoširdžiai džiaugtis kitų sėkme ir laime. Tokia siekiamybė turėtų būti kone aktualiausia kiekvienam. Pavydas vargina, žemina orumą, kenkia savivertei, netgi sukelia rimtas ligas. Tai vis todėl, kad prarandamas milžiniškas kiekis energijos. Jei dar kam ko nors pavydite, liaukitės, verčiau padarykite viską, kas padėtų maksimaliai padidinti galimybę sulaukti sėkmės ir jums.

Taip pat skaitykite: 60 Alberto Einsteino patarimų, kaip pagerinti smegenų veiklą


Nepasiduoti pralaimėjus

Kiekviena nesėkmė – tai proga tobulėti. Tai gali patvirtinti daugelis pasaulinės sėkmės sulaukusių verslininkų, sportininkų ar menininkų. Sėkmė šypsosi atkakliausiems, tad niekada nenuleiskite rankų. Neeikvokite energijos gailesčiui ar liūdesiui, išanalizuokite nesėkmės priežastis ir toliau siekite tikslo.

Nebijoti vienatvės

Santykiai: mes einame ne viena kryptimi...
Santykiai: mes einame ne viena kryptimi... / Fotolia nuotr.

Labai daug energijos netenkame, kai, nemokėdami būti su savimi, ilgimės draugo, mylimo žmogaus, kompanijos. Kai graužiamės, kodėl esame nemylimi, kas su mumis negerai, kai turime neišsipildžiusių lūkesčių. Sena išmintis byloja: joks žmogus, jokios aplinkybės negali suteikti jums laimės, nes jos šaltinis trykšta viduje, tereikia jį rasti. Mokykitės mėgautis ir džiaugtis savo draugija – ne tik sutaupysite energijos, bet ir greičiausiai pakeisite gyvenimo scenarijų, pritrauksite žmonių, kurių trokštate.

Nemanyti, kad pasaulis jums privalo ką nors duoti

Niekas niekam nieko neprivalo, kiekvienas davimo aktas turi būti pagrįstas nuoširdžiu noru, paskatos turi gimti iš meilės. Kuo mažiau tikėsitės iš kitų, tuo geriau jausitės. Dideli lūkesčiai sukelia didelius nusivylimus, tad geriausia džiaugtis tuo, ką turite, ir būti dėkingiems už tai.

Nesitikėti greitų rezultatų

Nekantrumas taip pat atima daug energijos. Nesvarbu, ką darytumėte, pradėtumėte sveikatingumo programą, naują verslą, stengtumėtės atsikratyti žalingų įpročių, turite žinoti, kad tikroms permainoms reikia laiko. Neskubinkite įvykių, nemeskite, ką esate pradėję, o svarbiausia – mėgaukitės procesu, ir rezultatų laukimas teiks džiaugsmą ir pakylėjimą.

Iš kur gauname energijos?

Paveldėta energija

Vieni žmonės turi didesnius energijos išteklius, kiti – mažesnius. Kiekvienam žmogui gamta suteikia tiek energijos, kad užtektų laimingai nugyventi gyvenimą, tačiau ne visiems jos užtenka naujai gyvybei užmegzti. Paveldima energija, pasak garsiojo austrų psichoanalitiko S. Freudo, pasireiškia seksualumu ir vaisingumu: kuo moteriai lengviau pastoti, o vyrui – apvaisinti partnerę, kuo didesnis fizinio artumo poreikis, tuo daugiau jie turi gyvybinės energijos atsargų.

Taip pat skaitykite: Kaip apsaugoti save ir tolimesnes giminės kartas nuo negatyvo bei įgyti stiprybės

Energija, kurią gauname nuolat

Maisto energija. Jos kiekis priklauso nuo virškinimo fermentų aktyvumo (kuo jie veiklesni, tuo veiksmingiau iš produkto pasisavinama energija) ir produkto kokybės. Energija, gaunama iš maisto, yra reikalinga fiziniam aktyvumui, taip pat teikia gerą nuotaiką.

Santykiai: mes einame ne viena kryptimi...
Santykiai: mes einame ne viena kryptimi... / Fotolia nuotr.

Jei jos trūksta, organizmas blogai pasisavina maistą, sutrinka virškinimas. Tokiu atveju verta atlikti išsamius skrandžio, tulžies ir kasos tyrimus, laikytis dietos, išsivalyti organizmą.

Energijos gali trūkti ir dėl padidėjusio gliukozės kiekio kraujyje. Tuomet organizme pritrūksta ląsteles cukrumi aprūpinančio insulino. Jeigu gliukozės kiekis kraujyje per mažas, nuolat jaučiamas stiprus alkis.

Oro energija. Iš oro gauname gyvybiškai būtiną deguonį. Pasak kinų medicinos, kvėpavimo energija skirta mąstymui. Kuo jos daugiau, tuo žmogus išradingesnis, imlesnio proto ir geresnės atminties. Kuo daugiau laiko praleidžiate gryname ore, tuo daugiau pasisemiate kvėpavimo energijos.

Jei jos trūksta, nuolat jaučiate nuovargį, nerimą, blogai miegate, negalite susikaupti. Energijos gali pristigti ir dėl streso, kokių nors ligų. Verta atlikti išsamų kraujo tyrimą: gali būti, kad jame per mažai eritrocitų, hemoglobino, vadinasi, ląstelėms stinga deguonies.

Taip pat skaitykite: Žolininkė Dominika Balčiūnė: „Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių“. Specialistės receptai

Apsaugos energija. Ji saugo mus nuo ligų, karščio ir šalčio, leidžia pasipriešinti likimo smūgiams, siekti tikslo, išsaugoti individualumą. Apsaugos energijos kiekis priklauso nuo toksinus iš organizmo šalinančių kepenų veiklos, nuo psichikos ir imuninės sistemos tvirtumo.

Jei jos trūksta, dažnai sergama infekcinėmis ir virusinėmis ligomis. Verta išsitirti leukocitų kiekį kraujyje: jei jų per daug, vadinasi, užpuolė infekcija, jei per mažai – organizmas nusilpęs. Nepakenktų ir kepenų veiklą rodantis biocheminis bei imunologinis kraujo tyrimas.

Pristigus apsaugos energijos, nebelieka ir dvasinių jėgų kovoti su sunkumais, nesiseka suimti save į rankas. Pirmiausia pamėginkite padėti sau patys, ieškokite dvasinės atramos: gal tai galėtų būti išmintingos knygos, o gal tikėjimas Dievu. Jei ne – kreipkitės pagalbos į draugus, specialistus.