Kas sieja „The Killers“ lyderį Brandoną Flowersą ir Lietuvą?
Niekas negalėjo net įtarti, kad drovus ir scenos siaubingai bijantis Brandonas Flowersas (37) vieną dieną taps tikra roko žvaigžde. Ir pats Brandonas to niekada nesitikėjo. „Prireikė nemažai laiko, kad tapčiau savimi pasitikinčiu grupės lyderiu. Man tai nebuvo įgimta. Teko nuolat mokytis, gerti į save visas kitų lyderių pamokas“, – pripažįsta grupės „The Killers“ lyderis, rašo žurnalas, skirtas Jungtinės Karalystės lietuviams, „Žmonės UK“.
Kai prieš 15 metų radijo stotis pasiekė daina „Mr. Brightside“, iki tol niekam nežinomi vaikinukai tapo pasaulinėmis žvaigždėmis. Pirmąjį hitą Brandonas parašė vos devyniolikos, pirmą kartą pajutęs sudaužytos širdies skausmą, – mylimąją išvydo kito glėbyje. „Kas galėjo pagalvoti, kad išdavystė skambės taip gerai? – šiandien Brandonas jau gali pasijuokti iš karčios patirties. – Iki šiol pamenu, kaip rankų plaukai pasišiaušė išgirdus „Mr. Brightside“ įrašą. Bet pirmasis pasirodymas scenoje nebuvo toks sėkmingas. Vis ieškojau akimis, kur galėčiau nusivemti iš baimės. Nemaniau, kad ištversiu iki pabaigos.“
Prabėgus keliems mėnesiams, šią dainą jau niūniavo milijonai, o Brandono pasitikėjimas savo jėgomis pasiekė zenitą. Atlikėjas atvirauja tuomet manęs, jog tapo neįveikiamas, todėl leido sau daugiau, nei derėtų. Grįžti prie tikrųjų vertybių Flowersui padėjo vienas brangiausių mokytojų ir bičiulių – muzikos superžvaigždė Bruce’as Springsteenas. Dainininkas tikina, kad Springsteeno pavyzdys padėjo išmokti žongliruoti tokiais iš pirmo žvilgsnio nesuderinamais dalykais kaip atsakingas šeimyninis gyvenimas ir vadovavimas pasaulinio garso grupei.
„Man pasisekė, kad tinkamą gyvenimo pagrindą paklojo tėvai. Tačiau karjeros pradžioje nė nenutuokiau, ką reiškia būti sėkminga rokenrolo ar popmuzikos žvaigžde. Vieninteliai mano pavyzdžiai buvo žmonės, kuriuos jau buvau mistifikavęs ir idealizavęs. O jų gyvenimai dažniausiai prieštaraudavo sėkmingos ir sveikos šeimos sampratai. Užtat šiandien žinau, kad vienu metu galiu būti ir rokeris, ir mylintis tėvas. Man nereikia rinktis vieno kelio. Bruce’as man padėjo tai suprasti parodydamas, kad yra ir kitų kelių, kuriuos taip pat galiu rinktis. Mane pribloškė suvokimas, kad su Bruce’u esame panašūs, dalijamės tomis pačiomis vertybėmis.“
Muzikiniame kelyje Brandonui padėjo ne tik Springsteenas, bet ir Bono. Su juo „The Killers“ net įrašė dainą „Have All the Songs Been Written“, ji atsidūrė naujausiame grupės albume „Wonderful Wonderful“. Pačių geriausių kritikų atsiliepimų sulaukęs albumas laikomas asmeniškiausiu per visą grupės gyvavimo laikotarpį. Daugelį jo dainų įkvėpė ypač sudėtingas Flowerso gyvenimo laikotarpis ir sunkumai, su kuriais susidūrė žmona Tana. Moteris sirgo tokia sunkia depresija, kad 2015 metais norėjo pasitraukti iš gyvenimo.
„Daina „Rut“ išties didžiuojuosi. Ją kurdamas išmokau labiau užjausti, geriau suprasti žmoną. Šios dainos rašymas buvo labai intymus, nes kiekvieną kūrinio eilutę derinau su Tana – norėjau, kad jai viskas patiktų. Apie bet kokį dainos pokytį pirmiausia pranešdavau jai. Žinojau, kad galima ryšį su žmogumi užmegzti per kitų autorių dainas, bet niekada nesitikėjau, kad man pavyks tai padaryti per savo paties dainą“, – atviravo Flowersas.
Muzikantas tikina patyręs pačių įstabiausių akimirkų, tačiau nė viena negali prilygti laikui, praleistam su šeima. Apskritai didžiausia jo siekiamybė – būti mylinčiu vyru ir tėvu. Per trylika santuokos metų Brandonas ir Tana susilaukė trijų sūnų, dėl jų dainininkas ryžosi pakeisti gyvenimo būdą – visiškai atsisakė alkoholio ir cigarečių. Nors Brandono močiutė, kaip ir daugelis išeivių iš Lietuvos, buvo labai tikinti katalikė, atlikėjas save laiko atsidavusiu mormonu. Šio tikėjimo tiesas stengiasi įdiegti ir sūnums, apie kuriuos nedaugžodžiauja. Daug metų visuomenės dėmesio centre esantis Brandonas išmoko išsaugoti privatumą.
„Vaikai žino, kuo užsiimu, žino kelias mano dainas. Mes su Tana juos supažindiname su labai įvairia muzika. Štai vidurinysis Gunnaras mėgsta „Journey“, o vyresnėlis Ammonas dievina „Life on Mars“. Pakeliui į mokyklą mašinoje įjungiu klasikinio roko radijo stotį. Jiems patinka klausinėti apie roko grupes, domėtis, kiek jų vis dar egzistuoja, kaip jos iškilo. Beprotiška tai, kad dažniausiai tenka atsakyti, jog minimas dainininkas jau miręs, nes perdozavo narkotikų.“
Akivaizdu, kad „The Killers“ toks likimas negresia, – grupė nevengia juodo darbo ir jau planuoja šeštą studijinį albumą. Tiesa, šiandien kolektyvas į sceną žengia visai kitos sudėties nei prieš dešimtmetį: Dave’as Keuningas atsidėjo šeimai, o Markas Stoermeris grįžo į universitetą. Nors ant scenos šie gitaristai pasirodo ypač retai, Brandonas juodu vis dar laiko visateisiais grupės nariais. „Man nėra taip nepatogu be jų, kaip galėtumėte pamanyti. Mano darbas – dainuoti. Stengiuosi sutelkti dėmesį į tuos dalykus, kurie nepasikeitė, kurie pažįstami ir artimi. Bandau pamiršti tai, kad jų nėra greta“, – sako Flowersas.