Kas yra afirmacijos ir kaip jos veikia

Svajonės / „Shuterstock“ nuotr.
Svajonės / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Afirmacijos – trumpos frazės, padedančios siekti tikslų ir dovanojančios pozityvią energiją. Kiekvienas mūsų šias frazes gali susigalvoti pats, į kurias sudės svarbiausias svajones, tikslus ir siekius.

Kaip rašoma passion.ru, toks pasakymas kaip „aš pati nuostabiausia ir patraukliausia“ – tai taip pat afirmacija, tik į ją rimtai niekas nežiūri. O gal derėtų?

Mūsų pačių psichologinis suvokimas tapo nebe toks kaip anksčiau, kai psichologai atrodė kažkas mistiško ir bauginančio. Šiandien afirmacijos gali būti suvoktos keleriopai – linksmas žaidimas, galbūt atnešantis pozityvių jausmų; sudėtingi ir gilūs veiksmai, su kuriais reikėtų būti atsargiems; kiti dar pridėtų ir tai, jog nuo to, kad šimtus kartų kartosime, ko norime, geriau nepasidarys.

Kaip jos veikia?

Jeigu atmestume ezoteriką ir supaprastintumėme procesą, tuomet kasdien kartodami, ko trokštame, tai užtvirtintumėme pasąmonėje. Pavyzdžiui, sakydama, kad esate patraukli ir daili, galite pradėti labiau pasitikėti savimi, tapti linksmesnė, geresnės nuotaikos. Laikykitės šių taisyklių:

  • Afirmacijos formuluojamos esamuoju laiku. Nereikia sakyti: „Aš būsiu paaukštinta“. Keiskite šią frazę į „aš esu protinga ir viršininkas mato mano pasiekimus“.
  • Afirmacijos turi džiuginti ir būti pozityvios. Jose neturėtų skambėti jokių abejonių, grubių, piktų, skausmingų žodžių, nuoskaudų.
  • Frazes formuluokite trumpas ir paveikias. Neiginių venkite. Nepatariama sakyti „aš nebijau“, verčiau jau kartokite, kad „aš esu drąsi“.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 dalykai, kuriuos iškart po išsiskyrimo daro vyrai

  • Afirmacijos turi būti konkrečios ir atspindėti tai, ką jūs norite pasiekti.
  • Kartodami paveikias frazes, visų pirma turite tuo tikėti, kitu atveju naudos iš to nebus.
  • Sakyti afirmacijas reikia nuoširdžiai, iš visos širdies, o ne tiesiog išberti mechaniškai. Galite sakyti garsiai, mintyse, užrašyti ar netgi dainuoti.

Ar visa tai duoda naudos?

Pagalvokite iš tokios pusės – jeigu jūs valgote pyragaičius visą dieną priešais televizorių, o svajojate puikuotis gražia figūra ir susirasti jaunikį, tai kažin ar padės tas pozityvių frazių kartojimas. Afirmacijos veikia tada, kai yra derinamos su veiksmais. Trumpai tariant, tik frazių kartojimas problemų neišspręs, tačiau pozityvus nusiteikimas gali padėti pasijausti geriau, ramiau, atrasti harmoniją, pasiekti rezultatą, išsigryninti savo poreikius ir pojūčius, atrasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Galų gale, jūs nieko neprarandate, o tiesiog dovanojate sau įkvėpimą!