Kaskadininko D.Petrikausko drama Venecijoje: išgelbėjo dūstančius šunis, tačiau gresia byla

Darius Petrikauskas su žmona Ieva ir išgelbėtais šunimis Venecijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Vasaros karščiai pavojingi ne tik žmonėms – jie ne ką mažiau grėsmingi ir gyvūnams, o rizika sveikatai dar didesnė regionuose, kuriuose kaitra – itin stipri. Tai savo akimis pamatė kaskadininkas, karate čempionas Darius Petrikauskas ir jo žmona Ieva, atostogų Venecijoje metu radę automobilyje uždarytus ir nuo karščio dūstančius šunis. Portalui Žmonės.lt kovotojas pasakoja, kad gelbėjant keturkojus ėmėsi drastiškų sprendimų ir nė trupučio jų nesigaili, tačiau dėl to gali brangiai sumokėti.

Atostogos – nuotykių metas, pažeriantis pačių įvairių patirčių. Deja, po Italiją su žmona Ieva keliaujantis kaskadininkas, karate čempionas Darius Petrikauskas įsimins ne tik kerinčius vaizdus ir malonius momentus, bet ir dramatišką šunų gelbėjimą operaciją, kurios iniciatoriais jie patys ir tapo.

Portalui Žmonės.lt D.Petrikauskas pasakoja, kad automobilyje uždarytus ir nuo karščio dūstančius šunis jis rado netyčia, kai pamiršęs svarbų daiktą buvo priverstas grįžti prie stovėjimo aikštelėje paliktos mašinos. Tuomet jo dėmesį kaip mat atkreipė keistas garsas.

Darius Petrikauskas su žmona Ieva / Asmeninio albumo nuotr.

„Girdžiu, kažkas šnopuoja. Prieinu ir pamatau, kad vienas automobilis smarkiai aprasojęs, o ten – du palikti ir dūstantys šunys. Juos pastebėjome apie 15 valandą, o pagal užfiksuotą laiką matyti, kad aikštelėje šunys buvo palikti 10:30. Venecijoje tuo metu karštis buvo apie 35 laipsnius, nors aikštelėje ir buvo pavėsis. Keisčiausia, kad už dvidešimt metrų nuo automobilio buvo prižiūrėtojas, kuris neleido mums daužti langų, ragino laukti policijos pareigūnų“, – dalijasi Darius.

Jis priduria, kad situacijai prastėjant, pro tarpus pradėjo pilti vandenį, tačiau šunims kvėpuojant vis sunkiau, teko išdaužti langus.

„Išmušiau du langus. Norėjome juos atvėsinti, o išleisti bijojome, nes jei jie būtų išbėgę ir ėmę lakstyti po devynių aukštų aikštelę, gal būtume jų nebesugavę“, – sako vyras.

Dariaus Petrikausko išgelbėti šunys Venecijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Po to gana greitai atvyko policijos pareigūnai ir veterinarai, kurie ėmė gaivinti šunis. Gaivinimas truko apie 2-3 valandas, o šalia šunų visą laiką buvo ir Darius su Ieva. Kaskadininkas džiaugiasi, kad gyvūnai atsigavo ir tikrai nepriminė anksčiau matyto reginio.

Pavakary keturkojus išsivežus su veterinarais, jiedu buvo palydėti į policijos komisariatą, kur praleido dvi valandas, mat dėl sugadinto automobilio pareigūnai jų paleisti neketino.

„Kadangi ten važiuoti negalima, jie mus palydėjo iki komisariato ir ten elgėsi labai maloniai bei draugiškai: davė atsigerti vandens, galėjome nusiplauti rankas, tad neturime jokių priekaištų, tačiau jie vis tiek turėjo pradėti ikiteisminį tyrimą. Pareigūnai patikino, kad tai priklauso ne nuo jų ir kad jie negali nieko kito padaryti.

Gadinti automobilio, t.y. daužyti jo stiklų negalėjome. Kadangi mes ne tik išdaužėme stiklus, bet ir vidun pripylėme dešimt ar penkiolika kibirų vandens, visa mašina plaukė. Negana to, joje buvo savininkų lagaminai, tad vanduo juos persmelkė kiaurai“, – Žmonės.lt pasakoja Darius.

Tiesa, dėl šunų šeimininkų – jaunų moldovų poros – elgesio taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau Darius nesitiki, kad visa tai greitai išsispręs – Italijoje žmonės dirba neskubėdami.

„Manau, kad viskas užsitęs. Pavyzdžiui, vietiniai pareigūnai surašė pareiškimą angliškai, bet neišsivertė be vertėjo pagalbos ir vis tiek nežinojo, ar gerai, ar negerai parašė. Keli susirinkę jį vertino. Nebuvo paprasta, nes Venecija – ne Roma“, – svarsto kaskadininkas.

Laimei, šunis išgelbėję ir akistatos su pareigūnais sulaukę sutuoktiniai nebuvo priversti likti Venecijoje, tad iškeliavo prie Komo ežero. Po kelių dienų jie galės grįžti į Lietuvą, o iki to laiko pareigūnai ketina juos informuoti apie tyrimo eigą.

Žiūrėkite Dariaus Petrikausko šunų gelbėjimo vaizdo įrašą:

Šunų palikimas automobilyje, net ir su pravertais langais, gali baigtis tragedija. Atostogaujant Venecijoje patekome į nemalonų incidentą: nuvykus į parkingo aikštelę pastebėjome automobilyje paliktus du šunis, kurie duso karštyje. Parkingo prižiūrėtojas neleido daužti langų, liepė laukti policijos pareigūnų. Situacijai prastėjant, pro tarpus pradėjome pilti vandenį, tačiau šunims kvėpuojant vis sunkiau, teko išdaužti langus. Atvykę pareigūnai ir veterinarai padėjo gaivinti šunis (gaivinimas truko 2-3 valandas). Mes šunis automobilyje pastebėjome 15 valandą, pagal užfiksuotą laiką aikštelėje šunys buvo palikti nuo 10:30. Venecijoje tuo metu karštis buvo apie 35 laipsnius (nors aikštelėje ir buvo pavėsis). Sunku patikėti, bet šunys atsigavo ir buvo saugiai išvežti veterinarų tolimesniam gydymui. Laukia ikiteisminis tyrimas ir teismas: šunų šeimininkams už nepriežiūrą, o mums už sugadintą automobilį. Lauksime tęsinio.

Posted by Darius Petrikauskas on 2022 m. liepos 8 d., penktadienis

Nors dėl šio incidento Dariui gali tekti pasirodyti teisme, vienas jis neliks. Savo pagalbą jam pasiūlė vietiniai šunų veisėjai ir teisininkai, mat tokie nutikimai nėra reti: prieš keletą dienų toje pačioje aikštelėje buvo paliktas jorkšyro terjeras.

„Tą dieną bendravau su vietiniais šunininkais, kurie turi savo veislynus ir davė vietinių teisininkų kontaktus. Jie tikino, kad man atstovauti kas nors tikrai turės ir jis būtinai turės būti italas“, – italų parama džiaugiasi Darius.

Paklaustas, ar nesigaili įsivėlęs į tokį incidentą, Darius patikina – apie tai negali būti net kalbos.

„Net minčių apie tai nėra. Visi taip būtų pasielgę. Kas man blogiausia gali nutikti? Tereiks sumokėti baudą“, – Žmonės.lt tikina vyras.

Skaitykite daugiau