Katažina ir Deivydas Zvonkai: „Į sūnaus diagnozę bandome žvelgti kaip į patirčių kupiną kelionę“

Tai nebus lengvas pašnekesys. Ne dėl to, kad su Katažina (42) ir Deivydu (45) ZVONKAIS būtų nemiela kalbėtis: su jais bendrauti nuostabu, jie – apskritai vieni šilčiausių žmonių, kokius yra tekę pažinti. „Mums viskas gerai, – patikina jiedu. – Tik turime rūpestį, su kuriuo gyvename ilgus metus. Pavargome su žmonėmis nebūti iki galo atviri, nepasakyti tiesos... Tiesa yra ta, kad Dievas mums skyrė iššūkį auginti ypatingą vaiką.“ Bet juk ne veltui sakoma – tokie iššūkiai tenka tik stipriausiems.

Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais / „Dobiliuko Foto“ nuotrauka
Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais / „Dobiliuko Foto“ nuotrauka
Grytė Liandzbergienė
Šaltinis: Žmonės
2023-01-18 11:59
AA

Jaukūs Zvonkų namai jau nuo slenksčio pasitinka pyragų kvapais ir spragsinčiu židiniu. Erdvų namą Vilniaus priemiestyje Katažina ir Deivydas įsigijo prieš dvejus metus: anuomet, per patį karantino įkarštį, sprendimas pirkti būstą kėlė dvejonių, bet laikui bėgant paaiškėjo buvęs teisingas.

„Mums gera kartu, ypač dabar, kai turime nuosavą lizdą – išsvajotą ir ilgai lauktą, – šypsosi Katažina. – Patys namo nestatėme, bet vos įžengę pajutome, jog jis skirtas mums. Ir vaikams čia labai patinka.“

Viršelis Žmonės 2023/03

Šešiamečiai dvyniai Kornelija ir Donatas siaučia aplink, berniukas pribėgęs draugiškai duoda man „penkis“. Kalbėti jam sunkiau, bet šeima turi vilties, kad jau greitai pavyks. Nuo tada, kai Donatui nustatytas autizmo spektro sutrikimas, tėvai išmoko susigyventi su šiuo iššūkiu.

„Mūsų gyvenime spalvų niekada netrūko, bet atsiradus vaikams jos