Katažina scenoje pasirodė su mama, seserimi ir dukra: „Kornelija taip uždainavo, kad likau be žado“

Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, dukra Kornelija ir seserimi Alicija / Asmeninio archyvo nuotr.
Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, dukra Kornelija ir seserimi Alicija / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-22 08:01
AA

Ukrainiečių muzikos grupės „Kazka“ kūrinį „Plakala“ praėjusį savaitgalį „Muzikinėje kaukėje“ atlikusi Katažina Zvonkuvienė scenoje aplink save sukūrė ypatingą magiją. Prie jos pasirodymo prisijungus seseriai Alicijai, mamai Halinai ir dukrelei Kornelijai emocijos liejosi it srauni upė. Žmonės.lt Katažina papasakojo ne tik apie dainos atlikimą su savo šeimos moterimis, bet ir stiprų jas visas jungiantį ryšį.

„Muzikinėje kaukėje“ šiais metais dalyvaujančios Katažinos Zvonkuvienės pasirodymas su mama, seserimi bei dukra – neabejotinai vienas jausmingiausių ir pačių jautriausių projekto istorijoje. Pirmą kartą viešai šalia žinomos atlikėjos uždainavo ir penkiametė dukra Kornelija, kuri, pasak Katažinos, iki tol buvo drąsi tik artimųjų rate, bet ne prieš kameras.

Katažina Zvonkuvienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kazka grupės kūrinys man labai patinka, tad ruošiausi šiam numeriui su malonumu. Tiesiog norėjosi priartinti pasirodymą prie originalo. Supratusi, kad vokalistės balsą bus sunku atkartoti, pamąsčiau apie tai, kaip žiūrovui perduoti emociją. Projekto prodiuserė užsiminė apie mano mamą, galinčią pasirodyti drauge scenoje, ir tą akimirką aš supratau, kad už tokį atlikimą nebūtų nieko jautresnio. Mintyse sukosi idėja sujungti beveik visas mūsų šeimos moteris – seserį Aliciją, dukrelę Korneliją, mamą Haliną. Ėmiausi idėjos įgyvendinimo. Galvojau, jog sunkiausia bus įkalbėti mamą“, – Žmonės.lt pasakojo Katažina Zvonkuvienė.

Labiausiai nerimavo dėl mamos

Karta iš kartos perduodamos vertybės – tokia buvo pagrindinė Katažinos pasirodymo mintis.

Katažina atviravo, jog jos mama paprastai kompleksuoja ir nedrąsiai žiūri į tokias dukros idėjas, tačiau būtent šiuo metu abu skiepus nuo koronaviruso jau gavusi moteris ne tik jautėsi saugi, bet ir ryžtinga.

Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, dukra Kornelija ir seserimi Alicija / Asmeninio archyvo nuotr.

„Iš pradžių abejojau, nežinojau, kokia bus mamos savijauta, nes ji dažnai svyruoja, kaip reikės viską pateikti ir pristatyti. Gegužę mano mamai sukanka 75-eri metai, todėl ir aš nerimavau, kad tik viskas būtų gerai. Juk ji – garbaus amžiaus, todėl labiausiai nesinorėjo rizikuoti jos sveikata. Tačiau mama jau anksčiau buvo paskiepyta dviem vakcinos nuo koronaviruso dozėmis, jautėsi puikiai ir išgirdusi mano prašymą sutiko. Kaip aš sakau, pataikiau ant geros nuotaikos. Prieš pasirodymą viskas buvo kruopščiai aptarta. Mano mama net įėjo per atskirą įėjimą. Laikėmės visų galimų saugumo priemonių“, – sakė Katažina.

Sesuo – geriausia draugė

Tuo tarpu sesers Alicijos Beatos dainininkei net nereikėjo įkalbinėti. „Jei reikia, padarysiu“, – trumpai nukirto sesuo, su kuria Katažina prisipažino jaučianti itin stiprų tarpusavio ryšį.

Katažina Zvonkuvienė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Alicija – tikra šaunuolė, paprastai ji nemėgsta kamerų, bet su užduotimi puikiai susitvarkė. Prisimenu, dar repetuojant mums prodiuseriai siūlė pasirodyti pirmosioms, kad šeima mano „nepersijaudintų“, tačiau vėliau persilaužėme ir kažkokios tvarkos dėl to nereikėjo keisti“, – sakė Katažina.

Alicija Beata – 10 metų vyresnė už Katažiną.

„Sesė – pedagogė, dirba pradinukų mokykloje. Ji labai stipri ir savo darbą mylinti profesionalė. Turime ir trečią seserį, kuri už mane vyresnė 11 metų. Jau kurį laiką ji gyvena Rusijoje, tad susimatome rečiau. Sakau, kad šeštadienį tik jos ir tetrūko. Tarp mūsų visų nuo pat mažų dienų egzistavo stiprus ryšys.

Vaikystėje gyvenome kaime, seserys mane augino. Kai aš gimiau, jos buvo vaikai, tačiau labai rūpinosi. Visoms ūgtelėjus, seserys išvyko studijuoti į Lenkiją, iš ten sugrįždavo su kalnu lauktuvių, labai mane lepino. Parveždavo kramtomos gumos, gražių drabužėlių. Dabar juokiuosi, kad buvau tokia kaimo žvaigždutė, vaikščiojau visa patenkinta ir numylėta. Labai jas vertinau. Kartais pagalvoju, jog paauglystėje geriau sutarėme su vyriausia seserimi, sutapo to meto nuotaika, o Alicija Beata man, paauglei, atrodė didelė teisinguolė, buvo gan griežta, labai rimtai į viską žvelgė. Kai man buvo kokie 25-eri, ėmėme ir nepaprastai suartėjome, pasikeitė mano požiūris į gyvenimą. Laikui bėgant taip supanašėjome, kad dabar Alicija jaučia ir supranta mane iš pusės žodžio“, – atviravo Katažina.

Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, dukra Kornelija ir seserimi Alicija / Asmeninio archyvo nuotr.

Dukra Kornelija nustebino drąsa

Labiausiai Katažiną šį kartą nustebino jos dukrelė Kornelija. Iš pradžių moteris net negalvojo, kad ši drauge uždainuos. „Kornelija namie – artistė, tačiau prie svetimų žmonių ji – nedrąsi. Jei tik kas – šmurkšteli man arba tai pačiai seseriai po pažastimi ir niekaip jos neperkalbėsi. Pirminė idėja buvo savo šeimos moterų ir dukros neįpareigoti, tiesiog paprašyti kartu pabūti scenoje, tačiau berepetuojant Kornelijai labai patiko daina ir greitai išgirdau, kad ši jau moka jos žodžius“, – pasakoja Katažina.

Kornelija dainą ukrainiečių kalba išmoko per keletą dienų, o likusi namuose su aukle ar su Katažinos seserimi, kuri laikinai su šeima apsistojusi pas Zvonkus, mergaitė ir toliau repetavo.

Tiesa, likus vos dienai iki pasirodymo, Kornelija ėmė vėl kuklintis, tad Katažina nebuvo tikra, ar ji išdrįs, kai ateis lemtinga akimirka.

Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, dukra Kornelija ir seserimi Alicija / Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš taip juokais sakau, Kornelija, ar nori būti kaip mamytė? Taip? Reikia tuomet drąsiau. Iki pasirodymo ją nusivedžiau į projekto užkulisius, supažindinau su laidos vedėjais, muzikantais. Po truputėlį ji apsiprato toje aplinkoje. Turėjome dvi repeticijas ir per antrąją dukra taip uždainavo, kad aš likau be žado. Kornelijai kaip mažą paskatinimą pažadėjau, kad jei taip padainuos ir pasirodymo metu, laukia du prizai. Norėjau nuoširdžiai vaiką padrąsinti. Kai jau atėjo ta diena, buvome pasipuošusios, aš dėvėjau specialiai savo pasirodymui sukurtą karūną, kurią vėliau man stilistai padovanojo, užkulisiuose dar aptarėme paskutinius kertinius dalykus ir žengėme į sceną. Dukra mane pakerėjo. Tiesa, prieš tai, kad visiškai užmotyvuočiau nuo dviejų prizų perėjau prie trijų ir pasakiau, kad ryt galėsime juos išsirinkti. Na, ir ką? Užmotyvuotas vaikas ėmė ir padainavo! Kitą dieną vykome ieškoti tų prizų. Išsirinko Kornelija viską, akys žibėjo. Aš dar jai tik taip mandagiai tarstelėjau, kad du prizus – kokius tik nori, o jau trečią šiek tiek pigesnį, kad mamytė neviršytų numatyto biudžeto ir pinigėlių užtektų“, – juokėsi Katažina.

„Dukra tokia šaunuolė man tik atšovė: gerai! Pridūriau, kad ir broliui dar reikią kažką nupirkti, o ji – nu, gerai, mama“, – prisiminė Katažina.

Kornelija sutiko su viskuo. Išsirinko Barbę, mašinytę lėlei ir...mikrofoną. Katažina džiaugėsi, kad laimės vaikui tikrai netrūko.

Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, dukra Kornelija ir seserimi Alicija / Asmeninio archyvo nuotr.

„Ir taip smagu yra ją stebėti namuose. Vaikas kiekvienos laidos laukia, vos pasigirsta šeštadieniais Muzikinės kaukės melodija, Kornelija tik šast prie televizoriaus ir nutildo visus. Tada prasideda reklama ir ji man: Mamusia, čia ne „Muzikinė kaukė“. Aš jai: „Kornelyte, čia reklama, tuoj prasidės“.

Katažina prisipažino, kad šiek tiek jaudulio buvo ir dėl to, kaip kiti sureaguos į tokį šeimynišką pasirodymą. Juk įprasta sakyti, kad vaikai, šuniukai ar maži kačiukai scenoje graudina, jaudina. Populiaru ir ranka numoti į atlikėjus, neva, jie taip siekia visus sugraudinti. Šiuo atveju Katažina sakė tenorėjusi, kad jos pasirodymas būtų teisingai įvertintas, o prisiminimai apie vakarą išliktų kaip pats geriausias tarpusavio meilės įrodymas. Juk už meilę šeimai nieko stipresnio gyvenime nėra.

„Tai buvo pačios geriausios mintys, patys brangiausi žmonės ir aš. Tas pasirodymas labai daug reiškė. Man, mamai, Kornelijai, sesei. Žinau, kad įrašą saugosime ir po daug metų jis išliks, žiūrėsime į tai su tokia pačia stipria emocija. Nors baiminausi, kad kažkas gali nesuprasti, tačiau sulaukiau be galo daug gražių reakcijų už kurias visiems dėkoju. Atidaviau širdį“, – kalbėjo Katažina.

Katažina Zvonkuvienė su mama Halina, seserimi Alicija ir dukra Kornelija (10 nuotr.)
+4