Kate Middleton vestuvinę suknelę kūrusi Sarah Burton atsisveikina: kas vadovaus „Alexander McQueen“?

Sarah Burton / Getty nuotraukos
Sarah Burton / Getty nuotraukos
Šaltinis: Žmonės
2023-10-05 18:49
AA

Niujorko mados savaitės įkarštyje dėmesį nuo mados atitraukė netikėta naujiena: dizainerė Sarah BURTON (49) palieka „Alexander McQueen“ mados namus, pirmąją ir vienintelę darbovietę, kuriai atidavė 26 metus.

Šventojo Martyno mados koledžo trečiakursė atėjo į Bondo gatvę dar 1996-aisiais kaip šviesaus atminimo Alexanderio McQueeno (1969–2010) stažuotoja, vėliau – bendražygė ir padėjėja. Iš Maklsfildo į Londoną atvykusi mergina prisiminė, kad per pirmąjį pokalbį dėl darbo McQueenas klausė jos, ar tikinti ateiviais, o komercijos direktorių domino, ar pretendentė moka dirbti su denimu.

„Nenutuokiau, ką jiems atsakyti“, – vėliau prisipažino ji „Vogue“. Ir vis dėlto vos po ketverių metų buvo paskirta vadovauti moterų drabužių padaliniui.

O po visus sukrėtusios kūrėjo mirties, kai tuometė „Alexander McQueen“ savininkė „Gucci“ grupė patvirtino tęsianti mados namų veiklą, tapo kūrybos vadove. Ir štai šventa vieta atsilaisvina – rugsėjo 30-ąją Paryžiaus mados savaitėje Burton išėjo nusilenkti paskutinį kartą. „Kering“ konglomeratas, kuriam šiandien priklauso ir „Gucci“, ir „Alexander McQueen“, nusiteikęs atsisveikinti gražiai – mados namų direktorius įvertino ponios Burton indėlį ir neišdildomą įrašą jų istorijoje.

Sarah Burton apdarą vestuvių dieną vilkėjo XXI amžiaus pelenė Kate Middleton. 2011-ųjų balandžio 29-ąją pasaulis įvertino ypatingą kūrinį iš dramblio kaulo spalvos šilko ir prancūziškų bei angliškų