Kauną drebino Robbie Williamso koncertas: svarbią sukaktį kartu šventė milžiniška minia

Robbie Williams XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Robbie Williams XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Justė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2023-03-10 21:34
AA

Kovo 10-ąją į „Žalgirio“ areną suplūdo tūkstančiai melomanų – čia nugriaudėjo pasaulinės muzikos žvaigždės Robbie Williamso koncertas. Trečią kartą Lietuvoje viešintis atlikėjas Kaune užkūrė siautulingą vakarėlį. Tokį, kokį moka tik maištingasis britų dainininkas!

Penktadienio vakarą Kauną džiuginęs Robbie Williamsas Lietuvoje viešėjo jau trečiąjį kartą. Akivaizdu, lietuviai britų atlikėją tikrai sužavėjo, nes 2015-aisiais Kauną, o 2017-aisiais Vilnių drebinęs dainininkas praėjus šešeriems metams ir vėl Lietuvoje – Kauną įtraukė į savo „The XXV Tour“ gastroles, kurių metu pristato solo karjeros 25-mečiui skirtą albumą „XXV“.

Tiesa, nekyla abejonių, kad ne tik R.Williamsas pamilo Lietuvą, bet ir lietuviai dainininko sugrįžtant labai laukė – į koncertą bilietai buvo tiesiog iššluoti. Meilę atlikėjui rodė ir dar gerokai prieš koncertą prie Kauno „Žalgirio“ arenos pradėję rinktis būriai gerbėjų, kurių žvarbus vėjas ir pūga, rodos, nė kiek negąsdino. Buvo ir tokių, kurie į koncertą žingsniavo tyliai dainuodami garsiausius Robbie hitus – kai kas traukė „Angels“, o kai kas – „Feel“.

Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.

Gausiai į „Žalgirio“ areną susirinkusiems Robbie Williamso gerbėjams vakaro žvaigždės teko gerokai palaukti. Lygiai 20 valandą, kaip ir buvo numatyta, pasisveikinti su minia pirmoji į sceną žengė elektroninės muzikos grupė „Lufthaus“. Su šiuo muzikos kūrėjų duetu R.Williamsas jau yra įrašęs keletą dainų, o šiais metais ketina išleisti net visą albumą.

Po kiek daugiau nei valandos scenoje pasirodžiusį R.Williamsą publika pasitiko audringais aplodismentais. Į sceną maištingasis britų atlikėjas įsiveržė dainuodamas „Hey Wow Yeah Yeah“ – kone vizitine savo koncertų pradžios daina.

„Clap your hands“ – nuskambėjo scenoje ir visa arena sudrebėjo nuo plojimų. Iškart po to, dainininkas publikai dovanojo vieną iš didžiausių savo hitų – „Let me entertain you“. Su šokėjomis scenoje šėlęs Robbie nuo pat pradžių įrodė, kad Kaunui jis pasiryžęs atiduoti visą save.

Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.

„Kartais žmonės manęs klausia: Robbie, kas yra toji pramoga? Tai aš jums ir parodysiu!“ – po dainos sakė atlikėjas ir su šokėjomis pasiruošė dar vienam šokti raginančiam kūriniui „Land of 1000 dances“.

Robbie Williamso šou metu ne kartą kilo rankų jūra. Ypatingas vakarėlis užsikūrė skambant dainai „Monsoon“.

„Kaip jaučiatės, Kaune? Aš jaučiuosi labai gerai būdamas su jumis! Jaučiu jūsų meilę. Tiesa, kai buvau Hamburge gal net per daug jutau. Viena moteris palietė mano genitalijas. Gal šiandien to nebus“, – po dainos juokėsi Robbie.

„Bet aš manau, kad man šiandien bus terapija, o jums – pramoga. Man reikia žinoti, ar jūs mano draugai. Mes draugai?“ – kreipdamasis į publiką pridūrė atlikėjas.

Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.
Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.

Vienu po kito hitais lietuvius lepinęs R.Williamsas susirinkusius nustebino ir staigmena. „O, Dieve, kokiose blogose vietose jūs sėdite? – į viename arenos sektoriuje sėdinčias moteris kreipėsi atlikėjas. – Norite ateiti į priekį?”

Kone iškart po tokio raginimo dvi moterys mielai pasinaudojo Robbie kvietimu. Joms buvo paruoštos vietos prie pat scenos.

Žiūrint siautulingą Robbie Williamso pasirodymą, tikrai nekilo abejonių, kodėl atlikėjas šį šou pavadino savotiška terapija. Robbie Williamso koncertas išties priminė gerą pokalbį su draugu. Atlikėjas drąsiai pasakojo apie savo gyvenime pasitaikiusius demonus ir angelus, dalijosi prisiminimais apie santykius, vaikus, pasitraukimą iš grupės „Take That“ ir apie dienas kartinusias priklausomybes. O ir nesibaimino pademostruoti savo žinias apie Kovo 11-ąją.

Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.

„Puikiai prisimenu 90-uosius. Tada Lietuva paskelbė atkurianti savo nepriklausomybę. O aš su viena grupe keičiau muzikos pasaulį. Prisimenate „Take That“? Tai žinokite, ji daugiau nesugrįš“, – juokdamasi kreipėsi į auditoriją Robbie ir dovanojo keletą minėtos grupės hitų – „Could it be Magic“ ir „The Flood“.

Prisiminęs pasitraukimą iš grupės „Take That“ ir juodžiausią gyvenimo etapą, Robbie Williamsas pasakojo apie netikėtai atėjusį suvokimą, kad po tamsių dienų visuomet ateina šviesios – šiandien jis kaip niekad myli savo gyvenimą.

„Aš visada sakiau, kad nedarysiu dviejų dalykų. Pirmas – nevesiu. Antras – neturėsiu vaikų. Abu padariau“, – juokėsi keturių vaikų tėvas ir pristatė dainą „I love my life“.

Robbie Williams XXV TOUR koncertas Kaune (66 nuotr.)
+60

Gausiai susirinkusius gerbėjus Robbie nesustodamas ir gausiai liedamas prakaitą džiugino mylimais hitais – „Eternity”, „Candy”, „Feel“, „Kids”, minią privertusiais audringai šėlioti.

„Gerai, kas dar ten viršuje sėdi? Visi stojamės ir šokame!“ – galiausiai į auditoriją kreipėsi atlikėjas ir uždainavo „Rock Dj“. Jam garsiai rėkdama pritarė publika.

Po audringo kūrinio arenoje užgeso šviesos, o atlikėjas nužengė nuo scenos. Su muzikos žvaigžde neatsisveikinę gerbėjai nieko nelaukę Robbie kvietėsi atgal. Rodos, pats R.Williamsas dar nė neketino atsisveikinti! Į sceną jis žengė vilkintis kimono ir užtraukė dainą „No regrets“.

Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.

„O dabar aš sudainuosiu dainą vienai moteriai. Kam aš turėčiau sudainuoti? Gal tau?” – priėjęs prie pirmoje eilėje stovėjusios moters tarė atlikėjas ir uždainavo jai dainą „She’s the one”.

„Šypsokis, gi šita daina tau, Ramune”, – dainuodamas tarstelėjo dainininkas. Po šių žodžių „She’s the one” užtraukė visa minia.

Po dainos, kurią atliko kartu su visa arena, Robbie darkart kreipėsi į minią: „Sakau nuoširdžiai, tai yra mano mėgstamiausias šio turo koncertas. Labai ačiū jums.”

Kaunui R.Williamsas atidavė visą save. Dvi valandas trukusį koncertą Robbie užbaigė vienu didžiausių savo hitų „Angels“.

Robbie Williamso XXV TOUR koncertas Kaune / Teodoras Biliūnas nuotr.

Robbie Williamsas Lietuvoje viešėjo jau trečiąjį, o laikinojoje sostinėje – antrąjį kartą. 2015 metų pavasarį Kaune surengtą pirmąjį Robbie Williamso šou lydėjo didžiulė sėkmė: visi bilietai buvo išpirkti per rekordiškai trumpą laiką.

Praėjus porai metų po sėkmingo pasirodymo, dainininkas surengė dar vieną grandiozinį koncertą Vilniaus Vingio parke, kuris tapo didžiausiu 2017-ųjų šou Baltijos šalyse.

Robbie Williamsas / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaune koncertą surengęs Robbie Williamsas džiaugsmingai švenčia 25-erių metų solinės karjeros jubiliejų, tad šia proga išleido albumą „XXV“. Šiame albume sugulė garsiausi atlikėjo hitai, kurie buvo įrašyti su garsiuoju orkestru „Metropole Orkest“.

Albumo viršelio nuotraukai Robbie Williamsas pozavo nuogas – atlikėjas savaip interpretavo garsiąją prancūzų skulptoriaus Ogiusto Rodeno skulptūrą „Mąstytojas“.

Albumas „XXV“, į kurį sugulė naujai suskambę singlai „Angels“, „Eternity“, „The Road To Mandalay“ ir nauja daina „Lost“, vos tik pasirodęs sulaukė didžiulės sėkmės ir debiutavo perkamiausių įrašų Jungtinėje Karalystėje sąrašo viršūnėje.

Robbie Williamsas / Leo Baron Farrell nuotr.

Karjeros jubiliejaus proga vienas populiariausių pasaulio atlikėjų iškeliavo į garstroles „The XXV Tour“, kurių metu žada aplankyti 18 šalių ir surengti net 22 koncertus. „The XXV Tour“ gastrolės prasidėjo sausio 20 dieną pasirodymu Bolonijoje, Italijoje.

Daugiau nei prieš du dešimtmečius vaikinų grupėje „Take That“ debiutavęs Robbie Williamsas solo karjerą pradėjo 1996 m. Jis yra laimėjęs net 18 „BRIT“ apdovanojimų – daugiau nei bet kuris kito atlikėjas ar grupė. Dainininkas taip pat yra pelnęs tris muzikos kanalo „MTV Europe“ apdovanojimus, o praėjusį dešimtmetį jo dainos britų radijo ir televizijos eteryje skambėjo dažniausiai.

Dainininkui yra įteiktas išskirtinis „BRITs Icon“ apdovanojimas – Robbie Williamsas yra tik trečias atlikėjas, kurio nuopelnai muzikai įvertinti šiuo prestižiniu titulu. Iki šiol „BRITs Icon“ apdovanojimai buvo įteikti serui Eltonui Johnui ir Davidui Bowie.

Tarp 100 geriausiai parduodamų albumų Jungtinės Karalystės istorijoje yra net 6 Robbie Williamso albumai. Viso pasaulyje parduota daugiau nei 75 milijonai atlikėjo albumų ir singlų. Robbie Williamso diskografijoje yra net kelios dešimtys visame pasauyje išpopuliarėjusių hitų – „Feel“, „Angels“, „Millennium“, „Let Me Entertain You“, „Kids“, „Supreme“, „Rock DJ“ ir daugelis kitų.