Kaune – 20 metų lauktas „Karališkos erdvės“ sugrįžimas: ugningas šou ir tūkstantinė gerbėjų minia
Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ areną sudrebino ilgai lauktas legendinės Lietuvos šokių muzikos grupės „Karališka erdvė“ koncertas. Paaiškėjo, kad gerbėjams jo laukti net porą dešimtmečių buvo verta – atlikėjams įspūdingą šou scenoje surengti padėjo beveik šimtas menininkų: daugiau nei 60 šokėjų grupė, riedutininkai, breiko šokėjai ir ore triukus atliekantys akrobatai.
Koncertas prasidėjo daugeliui gerai žinomu grupės kūriniu „Diskoteka“. Vos suskambus pirmiesiems akordams, klausytojų minia ją ėmė dainuoti kartu – ne tik ištikimiausi gerbėjai, bet ir arenoje gausiai susirinkę jaunosios kartos atstovai.
Beje, atlikėjai anksčiau minėjo, kad viena iš priežasčių, paskatinusių juos grįžti į didžiąją sceną, buvo suvokimas, kad senieji jų kūriniai atgimė bei sulaukė naujų klausytojų susidomėjimo.
„Neįtikėtina, kad mūsų dainos tapo muzikinių šou ir populiariausių atlikėjų repertuaro dalimi, net kai kurių sporto klubų fanų himnu, mums jau seniai nesant scenoje. O kai mūsų kartu su Jovani ir Remiu Retro atnaujinta „Iš lėto leidžiasi saulė“ sulaukė keliolikos milijonų perklausų, supratome, kad bent vienam kartui turime sugrįžti ir taip atiduoti duoklę savo gerbėjams“, – sakė grupės nariai Neringa Levulienė ir Linas Domeikis.
Dakaro sunkvežimis ir žinutė Vaidotui Žalai
Koncerto metu suskambus žymiajai dainai „Kelių erelis“, renginio dalyvių laukė staigmena – ekrane jie išvydo grupės vokalistę N. Levulienę, kartu su lenktynininku Vaidotu Žala važiuojančią milžinišku, net iki 1000 arklio galių išvystančiu sunkvežimiu.
Šį rudenį buvo paskelbta, kad būtent su šiuo sunkvežimiu, o ne kaip anksčiau – įvairiais visureigiais, V.Žala dalyvaus 2025 m. Dakaro ralyje.
Pasirodo, pats sportininkas taip pat buvo koncerte – jam besėdint vienoje iš pirmųjų eilių, grupės nariai jam nuo scenos palinkėjo sėkmės jau sausį startuosiančiame ralyje. Prie jų griausmingais plojimais bei šūksniais prisijungė ir klausytojų minia.
Scenoje teko slėpti batutus
Koncerto metu akis traukė ne tik nuolat besikeičiantis veiksmas scenoje, bet ir įspūdinga scenografija, kurios išpildymui buvo pasitelktas net 220 kv. m ploto, arenoje pirmą kartą naudotas, peršviečiamas LED ekranas.
Anot organizatorių, tam, kad toks renginys pavyktų – teko nemažai pasistengti ir techniškai pasiruošti, pavyzdžiui, scenoje paslėpti batutus, skirtus oro akrobatams. Ką jau bekalbėti apie tai, kad atlikėjams teko iš naujo pažvelgti į kiekvieną iš savo dainų ir jas atnaujinti taip, kad tiktų šių dienų technologijoms.
Beje, atnaujintą kai kurių „Karališka erdvė“ senųjų hitų skambesį gerbėjai galėjo išgirsti ir likus keletui mėnesių iki koncerto: kartu su operos solistu Merūnu Vitulskiu buvo įrašyta melodingoji „Tarp žemės ir dangaus“ (Aš vėl esu toli), o su Remis Retro – populiarioji „Aš noriu šokt“ (Šokių karštligė).
Būtent šis atlikėjas užlipo į sceną kartu su grupe atlikti koncerto paskutiniosios, gerbėjų kantriai skanduotos dainos „Iš lėto leidžiasi saulė“ (Karalių paslaptys). Dėl jos minia tiesiog pašėlo ir dar ilgai nenorėjo paleisti savo dievaičių nuo scenos.
Pasibaigus koncertui, dalis laimingųjų gerbėjų kartu su grupe išskubėjo vakarėlį pratęsti koncerto duzgėse.
„Karališka erdvė“ susikūrė praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio viduryje, kai jos nariai dar mokėsi mokykloje. 1995 m. jie išleido debiutinį albumą „Serbentėlė“, o vėliau dar keturis: „Šoki su manim“, „Du tūkstančiai ir viena naktis“, „Debesėliai“ ir „Aistra“. Grupė nuolat eksperimentavo su muzikos stiliais, peržengdama tradicines to meto popmuzikos žanro ribas. Po 7 metų muzikinės veiklos, intensyvių koncertų Lietuvoje ir užsienyje, pačiame savo populiarumo pike – „Karališka erdvė“ netikėtai pasitraukė iš didžiosios scenos. Savo sprendimu tuomet daugelį nustebinę grupės nariai visiškai atsitraukė nuo viešo gyvenimo, nėrė į kitas veiklas, atsidavė šeimoms ir ilgus dešimtmečius itin saugojo savo privatumą.