Kaune atidaryta paroda „Tarp mūsų“ – kviečiama kitaip pažvelgti į žmones
„Tarp mūsų“ – taip fotografas Deividas Bendžius pavadino savo fotoportretų projektą. Antradienį Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų falultete, įvyko šios parodos atidarymas.
Paroda – tai kvietimas visus pažvelgti kitomis akimis, jog žmones su negalia lygiai taip pat šypsosi ir myli gyvenimą, visai nesvarbu, kad šiek tiek kitokį, juk mes visi esame skirtingi.
Jautrias nuotraukas iš Vilijampolės socialinės globos namų įamžino jaunas fotografas Deividas Bendžius, o parodą inicijavo Jolantos Sadauskienės įkurtas fondas „Beautiful Heart“.
„Visos užfiksuotos emocijos yra natūralios, tai žmonės su proto negalia, jų išmokyti vaidinti yra neįmanoma“, – nuoširdžiai kalba Vilijampolės socialinės globos namų vadovė Zita Verbavičienė.
Šis socialinis projektas skirtas gerinti visuomenės požiūrį į neįgaliųjų integraciją, skatinti žmonių bendruomeniškumą ir per meno prizmę parodyti, kad mes visi esame išskirtinai gražūs.
Pagrindinė renginio organizatorė, modelių agentūros „Modilina“ vadovė ir „Beautiful Heart“ įkūrėja Jolanta Sadauskienė dalijosi mintimis: „Man, kaip mados industrijos atstovei, norėjosi žengti žingsnį nuo standartinio grožio. Mūsų akys nuo jo jau pradeda pavargti, todėl reikia ieškoti vidinio grožio, kuris atsiskleidžia tikrumu.“
Vytatuto Didžiojo universiteto erdvė pasirinkta norint atkreipti jaunosios kartos dėmesį, ypatingai būsimus socialinio darbo specialistus: „Reikia ugdyti toleranciją ir kurti darnesnę visuomenę, o mūsų universitetas yra su atviru ir žmogišku veidu“, – didžiuodamasis sakė VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas Algis Krupavičius.
„Parodos pavadinimas „Tarp mūsų“ turi tiesioginę reikšmę. Būdamas tarp jų jaučiausi ir linksmas, ir liūdnas vienu metu. Norint suprasti, reikia pabūti kartu. Aš stengiausi iš meninės prizmės užfiksuoti tikrą žmogų“, – teigė fotoportretus įamžinęs mados fotografas Deividas Bendžius.
Fotoportretai leidžia pažvelgti į šiuos veidus kaip į dieviško grožio kūrinį ir matyti nuoširdumą, laisvumą, ryškumą.
Žmogaus su negalia portretą pateikiant kaip kūrinį, galima keisti visuomenės požiūrį, išryškinti neįgaliojo talentą, keisti nusistovėjusius standartus. Negalią turintys žmonės taip pat yra patrauklūs, išvaizdūs, gražūs, juokingi ir visokie kitokie. Turint negalią, gyvenimas nesibaigia, tik jis yra šiek tiek kitoks. Parodos lankytojai ir skatinami apie tai pamąstyti ir tai suprasti.
Į parodo atidarymą atėjo ir žinomų žmonių: verslininkė Jolanta Sadauskienė, dizainerė Audronė Bunikienė, dizainerė Indrė Kvedarienė ir kt.
Ekspozicija eksponuojama Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų falulteto pirmojo aukšto foje, kurią rasite adresu Jonavos g. 66, Kaunas.